Sport a paleo

Ruszamy się dla zdrowia
zdolna

Sport a paleo

Post autor: zdolna » sobota 13 05 2017, 20:31

Na paleo jestem od dwóch i pół miesiąca. Odkąd pamiętam, sport był moją pasją. Rower, bieganie, siłownia, w zależności od pogody i nastroju. Po przejściu na paleo przestałam biegać, gdyż zwyczajnie nie miałam siły. Pomyślałam, trudno, dramatyczne obcięcie węgli, takie konsekwencje, organizm nieprzyzwyczajony. Zaczęłam chodzić na szybkie marsze 1h ok.7km, co drugi, trzeci dzien, było ok. Jednakze pogoda się poprawiła, wyciągnęłam rower. I tu pojawia się problem. Nie jestem fanką rekreacyjnego jeżdżenia, lubię dać sobie wycisk. O ile w trakcie treningu nie brakuje mi energii, o tyle po, dopada mnie prawdopodobnie hipoglikemia, słabo, zimno, zawroty głowy. Co i jak jeść? Węglowodany jem w postaci warzyw i czasem ziemniaków, niewiele, owoce podobnie. Ogólnie unikam. Zwiększyć tłuszcze? Przed po? Czy jednak węgle?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Marta

Re: Sport a paleo

Post autor: Marta » poniedziałek 17 07 2017, 20:50

Napewno zwiekszyc wegle w postaci kasz,ryzu i sie tak nie katowac chyba ze nie mozesz inaczej.Wbrew pozorom zbytni wysiłek fizyczny szczegolnie u kobiet powoduje zwiekszony kortyzol ktory nie sprzyja spadkowi wagi o ile masz to w planach bo nic nie wspomniałas.Ja tak mam.Ty mozesz miec inaczej.Ja mam zaburzona gospodarke hormonalna(niedoczynnosc tarczycy,pcos)i nie moge sie forsowac bo to daje odwrotny skutek.Moze sprobuj pływanie albo spacer z kijkami bez wycisku na spokojnie.Powodzenia.
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Awatar użytkownika
Banan

Post autor: Banan » środa 06 06 2018, 15:57

Też mi się wydaje, że przy wysiłku potrzeba jednak więcej węgli, bo jednak z czegoś tę energię na wysiłek musisz czerpać :)
"Czy ci burczy w brzuchu
kiedy nie ma mnie obok u stóp?"

Alice7

Post autor: Alice7 » piątek 14 12 2018, 14:18

Zdecydowanie, trzeba jeść trochę węgli. Na pewno Ci to nie zaszkodzi, a sama sprawdzisz, czy będziesz się lepiej czuła ;-)

ODPOWIEDZ