Suplementy

Dyskusje o suplementach żywieniowych - jakich używamy i dlaczego?
Marta

Suplementy

Post autor: Marta »

Ja nie stosuje zadnych suplementow czy to zle? Zreszto nie mam pojecia co mam brac i czego mi brakuje? Ogolnie dobrze sie czuje tylko czasami odczuwam lekkie osłabienie mysle ze zwiazane z wahaniami cukru we krwi ale nigdy nie zemdlalam ani nie mam cukrzucy
Jakie suplementy bierzecie?
Pozdrawiam ;)
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Suplementy

Post autor: vvaleczny1 »

Bo człowiek nie powinien sie suplementować, a mieć wszystko w pożywieniu, w owocach, warzywach itp. Ale jest z tym różnie jak wiemy.
Ja obecnie niczym sie nie suplementuje, jeśli już to w okresie jesienno-zimowym witamine D planuje i K2. To taka podstawa, ale póki słońce jest to korzystam z naturalnej witaminy D i się naświetlam na słoneczku ;)

Marta

Masz racje a poza tym te najtansze nic nie daja jak juz to te drozsze ale mnie na nie nie stac wole te pieniadze wydac na jedzenie tak obserwuje i czytam jadłospisy niektorycn ludzi to zazdroszcze im ze moga sobie pozwolic na kupno drogiego pozywienia :D ja ograniczam sie do mozliwosci swojego portfela :P ale i tak jjem lepiej niz wiekszosc ktorzy zapychaja sie zbozami i cukrem i to mnie napawa duma i optymizmem :mrgreen:

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Dokładnie i tak trzymaj. A póki co korzystać ze słońca w południe i naturalnie zyskiwać witamine D za darmo. Ee tam, mi comber z sarny pewnie też na codzień by się znudził. Każdy może dostosować paleo pod siebie i swoje możliwości i preferencje.

bartek Paleolife

Post autor: bartek Paleolife »

Marta jak cie to interesuje mogę ci dać linka gdzie napisałem co ja biorę z suplementów.

Marta

Mozesz podac oblukam najwyzej dzieki :)

adora

Post autor: adora »

Ja biore caly czas d3 i k2, wit c w proszku, cytrynian magnezu, jod i selen. Ostatnio dodalam zelazo, bo grozi mi anemia. Wczesniej suplementowalam cynk i miedz. Takie zalecenia dostalam w zwiazku z hashimoto i pcos. Lykam tez tyrozyne aby wspomoc tarczyce. Troche tego jest ale jesli ktos jest zdrowy to chyba nie musi az tyle lykac.

Mallga

Post autor: Mallga »

W jakiej formie suplementujesz jod? Kto i dlaczego Ci tak zalecił?

adora

Nikt mi nie zalecil. Sama szukalam na necie opinii na ten temat i zdecydowalam sprobowac. Pije plyn lugola, czyli ok 5mg jodku potasu i jodku dziennie.

adora

Jesli chodzi o zalecenia to byla to d3 i k2, magnez, selen i jakies bakterie jelitowe. To bylo jakies 2 lata temu i kontaktowalam sie z naturopata z bloga tlustezycie.pl . Od wtedy zaczela sie moja przygoda z paleo.

ODPOWIEDZ