Suplementy

Dyskusje o suplementach żywieniowych - jakich używamy i dlaczego?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Suplementy

Post autor: Grzegorz »

Wczoraj pojawił się nowy wpis na stronie PaleoSMAK o suplementach :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Ale szkoda że komentarza się nie da dodać ;) Ogólnie artykuł fajny, dodałbym tylko info o K2 bo przy witaminie D okazuje się to dość istotne. A EPA i DHA można też dostarczyć jedząc raz, dwa w tygodniu makrele wędzoną czy śledzie. Magnez jest chyba w czarnej gorzkiej czekoladzie 79-90%. Brakuje też mi informacji gdzie np można znaleźć magnez czy witaminę C. A podobno nie powinno się suplementować wapniem i żelazem.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Od komentowania jest forum :)
Witamina K2 wydaje mi się nieco przereklamowana, ale rzeczywiście masz rację, że warto dopisać. Ryby dostarczają dość sporo EPA i DHA, ale to raczej nie wystarczy, choć zależy od tego, ile jesz omega-6.
Czekolada ma dużo magnezu, zgadza się, ale żeby dostarczyć go właściwe ilości należałoby tej czekolady dość sporo zjeść. A ma dużo fitynianów i mimo wszystko jest małym oszustwem :)
O zawartości witamin i minerałów w pokarmach będzie osobna seria wpisów za jakiś czas. Suplementowanie żelazem jest rzeczywiście bez sensu, a wapnia czasem szkodliwe, może dopiszę. Dzięki za komentarz!
adora

Post autor: adora »

Jestem w ciazy i wyniki krwi mocno mi sie pogorszyly. Zaczelam suplementowac zelazo i od razu mam wiecej energii. Widzicie czasem to zelazo jest pomocne. Poza tym zanim zaczelam paleo czyli jakies 2 lata temu mialam niski poziom ferrytyny a krew byla ok. Dziwne, ze na paleo mozna miec prolem z brakiem zelaza ale moze to wlasnie przez ciaze.
piernix

Post autor: piernix »

ja osobiście za specjalnie to nie wierzę w tego typu suplementy itp jedynie co mnie do czego przekonała siostra to do witaminy D3 z K2, kupiłem 2mce temu i zażywam mówi ze najlepiej cały rok, a ja mysle ze chyba tylko zimą hmmmmmmmmmm
ODPOWIEDZ