Co sądzicie o odżywkach białkowych w diecie paleo

Dyskusje o suplementach żywieniowych - jakich używamy i dlaczego?
micho1984

Co sądzicie o odżywkach białkowych w diecie paleo

Post autor: micho1984 »

Witajcie, trenuję różne dyscypliny (siłownia, banen, boks), ogólnie z 3-6 treningów tygodniowo. Mam duże zapotrzebowanie na energię ok 3500-4000kcal dziennie oraz na białko bo sporo ważę - 91kg ale nie mam nadwagi. BF na poziomie ok 10%-12%.

Po przejściu na masę będę musiał jeszcze więcej konsumować ok 5000 kcal dziennie.

Chciałbym wypróbować dietę paleo.
W zasadzie to już jestem pierwszy tydzień na i ogólnie same pozytywy.

Zeszło sporo wody z organizmu ok 1kg na początek i chodzę dosłownie jak po jakimś dopalaczu. Masa energii i zero zamulenia. Za to śpię jak zabity. Dawno się tak nie wysypiałem. I co najważniejsze męczyły mnie zgagi i ciągłe odbijanie się - wszystko minęło dosłownie z dnia na dzień.

Wcześniej byłem na diecie wysokowęglowodanowej. Jadłem dużo węglowodanów dziennie: ok 350-400g (ok 4 paczek ryżu brązowego dziennie + 150 g owsianki a w dni treningowe nawet więcej bo po treningu dorzucałem węglowodany proste - rodzynki ok 50g + owoce), które zastąpiłem tłuszczem z dnia na dzień. Tzn spożywam ok. 100 g ww dziennie z owoców (jabłka,gruszki,baban) i warzyw. Dodatkowo okołotreningowo trochę ziemniaków lub banan. Reszta to tłuszcze (roślinne i nasycone w stosunku 1:1) oraz białko.
Mam tylko jedno pytanie - ciężko dobić mi białko w bilansie dziennym więc muszę się suplementować białkiem w proszku tzw odżywką.
Piję "szejki" koncentratu lub izolatu serwatki białka - nie wklejam linków ale każdy wie o jakie szejki chodzi.
Tylko te białka są smakowe więc zawierają w sobie trochę chemii np słodziki.
Jak suplementacja białkiem dla sportowców ma się do diety poleo?
Z góry dzięki za pomoc.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Co sądzicie o odżywkach białkowych w diecie paleo

Post autor: vvaleczny1 »

Też stosuje białko serwatkowe :) Wiadomo nie jest to paleo, ale to mój taki wyjątek ponieważ trochę ćwiczę a wiadomo że białko to mięśnie. Moja zamiast cukru ma sukraloze i to też 1,4g na 1 porcje... O ile nie masz jakiegoś ścierwa z aspartanem to większego problemu nie ma ;) Paleo ściśle to nie jest, ale jeśli Twój organizm toleruje dobrze to ok.
bartek Paleolife

Post autor: bartek Paleolife »

Jak nie chcesz spożywać czystego białka to polecam izolat białka wołowego, sam stosuje.
Jest parę firm które to maja w ofercie, ogólnie białko dużo lepsze od zwykłej serwatki, tylko smak ma specyficzny.

W razie pytań pisz postaram się odp. bo sam dużo ćwiczę, więc trochę tego przerobiłem.
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Zależy co chcesz uzyskać, a chyba domyślam się że jeszcze szybciej zejść w dół z kilogramami. Odżywka CLA to po prostu sprzężony kwas linolowy + ekstrakt z zielonej herbaty. Co do CLA to jedni mówią że działa, inni że nie bardzo. Badań jednoznacznie stwierdzających skuteczność CLA przy odchudzaniu nie znalazłem. Na pewno z tą dietą i aktywnością fizyczną możesz włączyć suplementację, ale bez regularnych ćwiczeń fizycznych to dużo nie da. Cena jakaś bardzo wysoka nie jest, więc to już Twoja decyzja.
ODPOWIEDZ