Ketoza

Wszystko o mniej lub bardziej radykalnym ograniczaniu węglowodanów
aaaaq

Re: Ketoza

Post autor: aaaaq »

Malgo pisze:
czwartek 05 04 2018, 20:35
Z książki wynika, że wysoki poziom ketonów w moczu wcale nie wskazuje na to, że organizm z nich korzysta i ze jesteśmy w ketozie. jedynie, że sa produkowane i wydalane co nie znaczy że korzystamy z ketonów jako paliwa. Pod koniec keto adaptacji jest ich w moczu coraz mniej, bo są wykorzystywane przez tkanke miesniowa i mózg.
Z mojego doświadczenia wynika, że to mało prawdopodobne, że ketony są w moczu i nie są wykorzystywane przez organizm. Można to łatwo zweryfikować - można to łatwo sprawdzić - trzeba "tylko" mieć glukometr mający opcję mierzenia ciał ketonowych i odpowiednie paski. np. Optum Xido Neo - niestety te paski są koszmarnie drogie(120zł/10szt.). Glukometr też swoje kosztuje, aczkolwiek przeczyłem na grupie KetON (FB) o sposobie, dzięki któremu można dostac glukometr za darmo:
"Nie trzeba znajomego diabetyka, po prostu dzwonisz na infolinie nr tel 800222688, mówisz ze chciałaś zamówić glukometr, oni proszą o dane do wysyłki i wysyłają:) paski na stronie po rozwiązaniu testu ale najpierw musi dojść glukometr żebyś mogła wpisać numer seryjny

http://xidoneo.pl/dla-pacjenta/przetest ... ru-ketonow
"
może ktoś skorzysta...

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Malgo
Re: Ketoza

Post autor: Malgo »

A ja ostatnio na paskach mialam duzo, a nie wydawalo mi sie ze jestem w ketozie. Moze po takim czasie bycia w ketozie jak Ty to jest oczywiste, ze je wykorzystujesz, a u mnie niekoniecznie

ODPOWIEDZ