Zmiana stylu życia

Wszystko o mniej lub bardziej radykalnym ograniczaniu węglowodanów
Awatar użytkownika
Jaskiniowiec

Zmiana stylu życia

Post autor: Jaskiniowiec »

Witam, zakładam ten temat ze względu na dręczące mnie pytanie. Po przeczytaniu książki ''Życie bez pieczywa'' zainteresowałem się Dietą LCHF. Chciałbym zachować zdrowie, siłę i energię przechodząc na ten rodzaj diety. Gdyby nie ta książka nie trafiłbym na to forum :) Moje pytanie jest proste, czy moja obecna dieta jest odpowiednia, może czegoś brakuje? Więcej tłuszczy? Jestem nowicjuszem w tym stylu życia a internet nie daje mi satysfakcjonujących odpowiedzi. Proszę Was o poradę :) Z góry dziękuję

Codziennie

Jajka
Szpinak
Jarmuż
Rukola
Oliwa z oliwek
Smalec
Masło klarowane
Osełka

3 razy na tydzień

Ryby (Łosoś, Dorsz, Śledź)
Mięso wołowe (Steki)
Pomidory
Papryka
Wieprzowina

2 razy na tydzień

Awokado
Wątróbka z Bigosem
Garść Orzechów
Dziczyzna

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Zmiana stylu życia

Post autor: Grzegorz »

Moim zdaniem super. Najważniejsze jednak, żebyś sam się z tym dobrze czuł i nie robił czegoś, bo przeczytałeś w książce, ale dlatego, że sprawdziłeś i wiesz, że to działa. Ja też zacząłem od tej samej książki i zauważyłem oooooogromną zmianę na lepsze w wyglądzie i samopoczuciu.
A jak Ty się z tym czujesz?

Awatar użytkownika
Jaskiniowiec

A po jakim czasie zauważyłeś pierwsze efekty? Ja odpowiem tak: jestem osobą młodą, mam 24 lata i wcześniej jadłem to co większość osób w moim wieku. Nie obce były mi fast foody, gazowane napoje, słodycze, kasze, ryże, makarony, tony nabiału, hektolitry piwa itp. itd.

Książkę przeczytałem pół roku temu a jej treść przemówiła do mnie w 100%. Zacząłem powoli wprowadzać zalecenia dietetyczne aby od razu nie rzucać się na głęboką wodę, ponieważ znam siebie i wiem, iż po jakimś czasie zrezygnowałbym z tego. Mimo, że wprowadzałem wszystko powoli to zakazane węglowodany zawsze gdzieś się pojawiały.

Od miesiąca jednak wszystko idzie sprawnie, jem tak jak wcześniej pisałem (zapomniałem dopisać kalafiora, brukselki i brokułów) To chyba trochę za krótki okres aby zauważyć jakieś spore efekty ale na pewno nie miewam napadów głodu, jem 3 posiłki dziennie i nie odczuwam ssania w żołądku pomiędzy posiłkami (wcześniej jadłem 5 dziennie). Ogólnie czuje się lżejszy i mam sporo mniejszy trądzik ale większych efektów nie zauważyłem. Może za mało czasu minęło? Najbardziej boję się, że schudne

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Efekty różnie - pierwsze efekty widoczne po 2-3 dniach (zgaga minęła), po 2-3 tygodniach trądzik zszedł. Ja na początku jeszcze jadłem dużo nabiału i tłuszczów omega-6, dopiero po jakimś czasie poprawiłem się w tym. Zauważyłem, że śpię lepiej, że mam lepszy humor itp, ale to była raczej powolna zmiana na lepsze, a nie nagła któregoś dnia. Ja schudłem, bo miałem z czego - pierwsza fala zaraz po zmniejszeniu węglowodanów, a druga faza, jak zacząłem głodówki i nie przesadzałem z białkiem. Już za bardzo nie mam z jakiego tłuszczu chudnąć, ale pracuję nad tym, by zyskać choć 2 km mięśni :)

Awatar użytkownika
Jaskiniowiec

Efekty podobne do moich :) Co do snów to zauważyłem jeszcze, że więcej ich zapamiętuje i mam wrażenie, iż trwają dłużej. Właśnie tego obawiam się najbardziej : schudniecia. Czytałem gdzieś, ze przy diecie LCHF na początku spada waga ale potem rośnie i można zauważyć lekki przyrost masy mięśniowej, czy jest w tym ziarno prawdy?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Wydaje mi się, że tak. Waga powinna szybko spaść, a potem może nieco wzrosnąć. Ja tak miałem. Z tym że potem mi poleciała jeszcze bardziej w dół. Wydaje mi się jednak, że tracę tłuszcz, a nie mięśnie, bo kondycja taka sama z tendencją zwyżkową.

jarcow

Post autor: jarcow »

Grzegorz pisze:Już za bardzo nie mam z jakiego tłuszczu chudnąć, ale pracuję nad tym, by zyskać choć 2 km mięśni :)
Musisz zmusić organizm do budowy nowych tkanek mięśni, bez ukierunkowanego treningu siłowego się nie obejdzie! 8-)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

jarcow pisze:Musisz zmusić organizm do budowy nowych tkanek mięśni, bez ukierunkowanego treningu siłowego się nie obejdzie! 8-)
Pracuję nad tym robiąc czasem takie dość intensywne, choć krótkie ćwiczenia, jak burpee albo zwykłe pompki. Czasem izotonicznie planki albo podobne na same ręce. Niestety nie mam czasu na więcej.

ODPOWIEDZ