colitis ulcerosa

Zdrowe jedzenie dla jelit i umysłu
Ola

colitis ulcerosa

Post autor: Ola » piątek 05 02 2016, 08:24

Witam! :)
Mam na imię Ola i jestem nowa na tym forum, poszukuje osób chorych na colitis ulcerosa. Czy ktoś z Was stosuje dietę SCD? Jak się po niej czujecie?
Pozdrawiam!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Kamila

Re: colitis ulcerosa

Post autor: Kamila » piątek 04 03 2016, 12:29

Witaj Ola :) Również choruje na CU a na diecie SCD jestem od października 2015 i śmiało mogę Ci ją polecić. W grudniu zeszłam z leków i pięknie wszystko się trzymało jednak w lutym dopadł mnie nawrót. Przypuszczam że mogło się do tego przyczynić ostre przeziębienie i ta pora roku, kiedy u mnie zawsze się wszystko zaostrza ;/ ale nie poddaję się, weszłam z powrotem na etap intro i poczułam ulgę. Tym razem odrzuciłam tez kawę i jajka tak żeby dopasować SCD do protokołu. Przede wszystkim dzięki tej diecie wróciły moje siły witalne, zmniejszyły się bolesne skurcze w brzuchu i reguluje się krok po kroku moje trawienie :) Problematyczny jest dla jogurt SCD, zakupiona jogurtownica, pomimo moich starań z odkrywaniem pokrywy i podkładaniem izolacji pod słoiczki, przegrzewała jogurty. Chwilę je jadłam jednak często czułam po nich wzdęcia. Pani Ania z http://www.zwidelcem.blogspot.com/ poleciała mi grzybka tybetańskiego. Robie jogurt z mleka kokosowego - jest przepyszny i nawet nieźle go toleruję ale dopiero zaczełam go stosować więc dam znać później jak się to sprawdza.

Ogólnie diętę polecam i trzymam kciuki za Ciebie.

Pozdrawiam,
Kamila

bennieSnins
Kontakt:

colitis ulcerosa

Post autor: bennieSnins » piątek 26 04 2019, 14:58

01/04/2016

Vivir con la Colitis Ulcerosa - Entender el diagnГіstico

Su mГ©dico le acaba de decir que sufre de colitis ulcerosa CU. ВїAhora quГ©?

ODPOWIEDZ