Cześć Wszystkim!

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Iamyourlittleangel
Cześć Wszystkim!

Post autor: Iamyourlittleangel » wtorek 29 05 2018, 08:32

Cześć,
Zacznę od tego, że już od ponad 2 lat eksperymentuję z dietami (od kiedy postawiono mi diagnozę Hashimoto/ choć niektórzy lekarze uparcie twierdzą, że to po prostu autoimmunologiczne zapalenie tarczycy). Powoli odrzucałam gluten, potem nabiał, cukier i produkty przetworzone. Od ponad roku uwolniłam się od produktów związanych z wyżej wspomnianymi "dodatkami". Na jakiś czas odrzuciłam też psianki, rzadko jadłam strączkowe, ale jadłam. Miałam wrażenie, że moja dieta jest dość uboga, ale bardzo chciałam przejść na AIP w związku z pogłębiającym się bielactwem. Nie udało mi się to, dlatego postanowiłam jeść zgodnie z zasadami paleo, choć też nie do końca. Wciąż zdarza mi się jeść ryż, amarantus, grykę i kaszę jaglaną. Postanowiłam spróbować diety pudełkowej paleo, aby sprawdzić, jak mój organizm będzie reagował na czystą dietę. Możecie mnie za to krytykować, ale gotowanie i martwienie się o posiłki bardzo mnie stresuje. Bywają dni, kiedy nie myślę o niczym innym, wyłącznie o planowaniu jedzenia itd. (zaczęłam nawet podejrzewać u siebie ortoreksję). Dużo pracuję, dużo się stresuję, stąd pomysł z cateringiem dietetycznym, aby mnie trochę odciążył. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Liczę na to, że za jakiś czas, jeśli ta dieta mi pomoże i nauczy jeść zgodnie z zasadami, zacznę sama gotować.
To by było na tyle.
Czy ktoś z Was również ma bielactwo i zapalenie tarczycy? Nikomu tego nie życzę, ale dobrze by było poznać kogoś, kto ma podobne problemy.
Pozdrawiam,
iamyourlittleangel

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Satro

Re: Cześć Wszystkim!

Post autor: Satro » czwartek 31 05 2018, 17:50

Witaj

Ja testuje catering paleo a ostatnio nawet ketoza-catering, za jakis czas bede o tym wiecej pisał - tez nie mam czasu na gotowanie i zakupy ;)

Henryadurf
Czesc Wszystkim

Post autor: Henryadurf » środa 13 03 2019, 14:58

Czesc. Nie przesadzaj z tym rozdzielaniem na mlodych i starych. Wszyscy sa mlodzi, o czym przekonasz sie w terenie na jakies wycieczce.
Nawet ci po 50-siatce

ODPOWIEDZ