Tycie na paleo

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Witul

Tycie na paleo

Post autor: Witul »

Witam kolejne pytanie jakie mam to co z waga bedac na paleo ? Poczatkowo spadala nastepnie zatrzymala sie i teraz zaczela rosnac ? Co prawda jest to masa miesniowa ale nie do konca o to mi chodzilo ... Moze opisze moje menu i ktos cos podpowie ze swojego dluzszego doswiadczenia w tym temacie :))
Jem 5-6 posilow dziennie w tym okolo 60 gr wagli dziele je na pol przed treningowo i po treningowo ( tren. 5 razy w tygod. Okolo 2-2.5 godz )
Sniadanie
4 jajka boczek 80-100 gr. Warzywa
Przed teningowy posilek
Omlet
Wiorki kokosowe pol szkl. 2 jajka odzywka
Obiad ziemniaki mieso warzywa
Ppdwieczorek
Salatka ze swierzych warzyw pol awokado lub oliwa
Mieso z kurczaka
Kolacja bigos lub podroby
Korzysta z ksiazki paleo po polsku co tydzien zmieniam dania
Jak zaczynalem diete 7 tyg. Temu 87 kg teraz 91 jest to masa miesniowa
Piszcie czy tez macie takie doswiadczenia z gory dziekuje za odpowiedz
Ostatnio zmieniony piątek 27 05 2016, 21:34 przez Witul, łącznie zmieniany 2 razy.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Re: Wysoki cholesterol

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Hmm, czy zawsze u Ciebie był taki wysoki cholesterol? Ciężko stwierdzić, czy to dieta tak podbiła, jeśli nie wiemy, jakie wyniki bywały wcześniej :) Muszę też dopytać o kilka rzeczy, zanim coś napiszę na temat tego wyniku.

Czy w rodzinie były przypadki hipercholesterolemii (czyli czy ogólnie wypada wysoki cholesterol całkowity w rodzinie)? Czy badałeś homocysteinę (jeśli tak, jaki był wynik?)? Czy trenujesz coś? Z jakiego powodu rozpocząłeś dietę? Czy cierpisz na jakieś dolegliwości/choroby?

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Właśnie też miałem o to spytać. Jaki poziom cholesterolu miałeś wcześniej? Badałeś go?

Trójglicerydy w porządku więc z węglowodanami widzę nie przesadzasz. Pytanie, czy ogólnie dobrze sie czujesz, czy nie bywasz senny, zmęczony, jakieś bóle? Stosunek całkowitego do HDL powinien być około 3, u Ciebie to wychodzi 3,90.

Ja bym spróbował jeść dużo żółtek (4-5 dziennie) które Ci ten cholesterol powinny unormować. I powtórz badanie za 5-6 tygodni. Jeśli nadal całkowity bedzie koło 400 to dla pewności zrobiłbym pomiar homocysteiny i CRP, żeby zobaczyć czy przypadkiem nie ma jakichś stanów zapalnych.

Witul

Dzieki za odpowied a wiec
Cholesterol zawsze mialem w granicy 200-210
W rodzinie mama zawsze ma wysoki cholesterol wiec go leczy raz gorzej raz lepiej ale leczy
Co do badan rozszerzonych tylko robilem cholesterol calkowity (-hdl-ldl-i-trojglicerydow)
Trenuje crossfit dosc intensywnie 5 razy w tygodniu po 2 do 2,5 godzin )
Czy moze blizej wieczora spozywac juz tylko tluszcze roslinne unikac tluszczy zwierzecych?
Co do diety to lubie sie dietowac i flatego chcialem jej sprobowac samopoczucie na paleo swietne wstaje wyspany duzo sily i czuje ze testosteron znacznie mi sie podniósł ( wczesniej dieta o deficycie kalorycznym albo na jej granicy oslabiony itp )

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Zrób kolejne badanie i porównaj wyniki. Jednorazowe badanie o niczym nie świadczy i liczby czasem skaczą w górę lub w dół. Miałeś jakiś uraz albo ranę? Wtedy naturalnie mamy więcej cholesterolu w krwi.

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

No to dla mnie wszystko jest prawie jasne. Cholesterol też jest miarą witalności. A Ty piszesz że ostro trenujesz... nic dziwnego ze wątroba wyrzuca Ci duże nakłady cholesterolu. 5 razy w tyg i jeszcze po 2h to sporo. (swoją drogą nie za dużo? kiedy czas na regeneracje mięśni skoro trenujesz praktycznie codziennie :roll: )

Nikt Ci tu na forum nie zaleci trucizny w postaci statyn. Wątpliwe też, że cholesterol Ci spadnie, jeśli zamienisz tłuszcze zwierzęce na roślinne, bo cholesterol dostarczany w pożywieniu swoje, a wątroba swoje. Jeśli dobrze że czujesz to ja bym nic nie robił, jadł dalej normalnie a za 5-6 tygodni zmierzył ponownie cholesterol. A jeśli sie obawiasz to dla spokoju: białko fazy ostrej i homocysteina. Ale skoro jesteś młody, organizm pracuje na 100%, uprawiasz crossfit, to naturalne że nie będziesz miał cholesterolu typu śmieszne 200 czy 220..

Swoją drogą też sporo ćwiczę, głównie trening HIIT i chyba sobie cholesterol zrobię :)

Gruandotrop

Post autor: Gruandotrop »

A próbowałeś zwiększyć intensywność treningu? Skrócić te 2/2,5 godziny, na załużmy 40-60 minut? Zrobić krótszy ale intensywniejszy trening? Sam Trenuje Street Workout, albo jak kto woli Kalistenikę, ale długie treningi z tego co widzę po sobie, są słabe. CrossFit jest typowo wydolnościowym treningiem, więc szybkie i intensywne treningi są(jak mi się wydaje) jak najbardziej spoko. Trenując szybciej i intensywniej, pobudzamy działanie krwi, spalamy więcej tego co zbędne i mięśnie się lepiej budują. Taki przykład człowiek pierwotnego, on nie biegał po parę kilometrów, ale stosował sprint. I może to właśnie w tym jest problem. W Diecie Paleo jest sporo tłuszczy, jeśli jemy dużo jajek to pojawia się tutaj sporo cholesterolu(sporo tego w żółtku). Intensywne treningi powinny ci to szybko zbić...

Witul

Treningi mam bardzo intensywne 2 godz. I w tym sa sprinty wydolnosc ciezary gimnastyka wszystkie elementy crossfitu. No zobaczymy badania powtorze za miesiac i zobaczymy co z tym moim cholesterolem

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Cholesterol jest elementem każdej komórki, szczególnie go dużo jest w krwi, kiedy następuje budowa nowych tkanek. Jest to widoczne np. u ofiar wypadków, które mają dużo ran.
Wzrost nowych włókien mięśniowych następuje w wyniku leczenia mikrourazów, które powstają w efekcie intensywnego trenowania. Zarówno na nowe mięśnie jak i regenerację istniejących potrzeba dużo cholesterolu. Intensywny trening może zwiększyć znacząco ilość cholesterolu w krwi.
Wysoki cholesterol może być też sygnałem (nie powodem!) różnych problemów zdrowotnych, a każda osoba ma różne właściwe dla siebie normy.
Wszystko to powoduje, że na podstawie samego badania cholesterolu nie można rozróżnić intensywnie trenującej i aktywnej osoby od kogoś poważnie chorego.
Najlepiej mieć historię badań i obserwować trendy. Na podstawie jednego badania ciężko cokolwiek powiedzieć.

Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Ok, to już wiadomo, czemu taki HDL - wysiłek fizyczny robi swoje :)
Jeśli się dobrze czujesz, to za jakiś czas powtórz badanie. Zadbaj też o sen i prawidłową regenerację, żeby nie zmęczyć nadnerczy, bo ten wysoki LDL może na to wskazywać.

ODPOWIEDZ