Witajcie

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Sylwia77

Re: Witajcie

Post autor: Sylwia77 »

Witam :) jestem Sylwia mam 39 lat i od stycznia stosuję dietę podobną do Paleo ale chciałabym uzyskać jakieś ciekawe przepisy i porady od doświadczonych forumowiczów ponieważ jestem w 9 tygodniu ciazy i potrzebuje zroznicowanego menu :) rowniez jestem posiadaczka Hashimoto :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

kasia

Post autor: kasia »

Dzień dobry, jestem Kasia, mam 37 lat i jestem cukroholiczką ;)

Jestem Łodzianką, obecnie mieszkam we Francji.
Dietą paleo i świadomym odżywaniem interesuję się od około 6 lat. Niestety wrodzone zamiłowanie do eksperymentów, gotowania i pieczenia rzucało mnie po ciemnych bezdrożach dietowania, a prawdziwa "miłość" do słodkości nie pozwalała zaprzyjaźnić się bliżej z jaskiniowym stylem życia. Jednak pogarszające się samopoczucie, brak energii oraz coraz wyższa waga przywróciły moją uwagę na właściwe tory. Dziś mój trzeci dzień na paleo-diecie, zatem niewiele mogę jeszcze powiedzieć, ale jestem płna optymizmu i wiary, że będzie dobrze :D Większych problemów zdrowotnych nie posiadam, albo żyję po prostu w błogiej nieświadomości, bo to że mój organizm trochę jdnak kuleje, to pewne.
Moim największym problemem jest obecnie bra dostępu do dobrej jakości jajek i mięsa. Niestety francuskie jedzenie naszpikowane jest chemią 10 x bardziej niż polskie. Oprócz tego w moim regionie mięso od zwierząt pastwiskowych w zasadzie nie istnieje, podobnie jak prawdziwie wolnowybiegowe jaja. Liczę jednak, że może w najbliższym czasie nabędę samochód i to pozwoli mi wyruszyć na polowanie po lepszej jakości pożywienie. Z warzywami nie ma problemu- powszechne są okoliczne farmy, na których można się zaopatrzyć w sezonowe produkty rwane prosto z ziemi lub z drzewa. Zdaję sobie sprawę, że daleko im do żywności bio i nie są pozbawione nawozów itd, ale to i tak wg mnie o niebo lepszy wybór, niż karmienie się naświetlonymi pomidorami z sąsiedniej Hiszpanii czy Maroka.
Wybór warzyw i owoców w sklepach jest tu przeogromny, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. No i tęsknię za naszymi kiszonkami...

Pozdrawiam Wszystkich i cieszę się, że istnieje Takie Forum :)
Gruandotrop

Post autor: Gruandotrop »

W sumie zdało, by się Przywitać.
Jestem Seweryn Mam 19 lat, 186 cm wzrostu. Od dobrego roku trenuje street Workout. Jestem Ektomorfikiem, na którego zwykłe diety (RYŻ I KURCZAK!!!!) nie działają. Ale po rozmowie z sąsiadem(16 lat, a o lepszej budowie ciał T .T) Doszedlem do wniosku, że trzeba spróbować z tym Paleo. On sam wcina na paleo i jest całkiem zadowolony z tego. To stwierdziłem, czemu by nie. No i tak zaczeły poszukiwania(mogłem pójść do kolegi, ale nie lubię prosić o pomoc.) No i znalazłem Paleosmak. Stwierdziłem jest forum, to zapytam się czego jeszcze nie wiem i lecimy. No i dzisiaj pękłem, pierwszy posiłek Paleo poszedł w ruch. I mam nadzieje, że za dwa miesiące będę mógł się pochwalić dobrym zdjęciem przed i w trakcie diety ;)
diobol

Post autor: diobol »

Witam na imię mam Artur od 16 roku zycia trenuje siłowo z mniejszymi lub wiekszymi sukcesami , zainteresowałem sie dietą wysoko tłuszczową od paru miesięcy dlatego też zawitałem na tym forum w celu wymiany poglądów ,podpatrzenia jakiś ciekawych przepisów , jak i również chciałem sie podzielić wynikami badań jakie ostatnio zrobiłem i poznać waszą opinie na ich temat , ale to już w osobnym dziale . Pozdrawiam
Metodyczka

Post autor: Metodyczka »

Witam wszystkich.Jestem hashimotką i ciesze się że mogę być z Wami.Dużo tu ciekawostek dietetycznych które znam ale i nowości z którymi się dopiero zapoznaję. Zagoszczą tu na długo.Pozdrawiam serdecznie.Ika
margarita00

Post autor: margarita00 »

Cześć! tu Janka.
stosuję paleo od tygodnia więc trudno ocenić efekty - póki co raczej negatywne, trochę słabo się czuję + zaparcia. mam nadzieję że to przejściowe :)
a przekonało mnie - niestety - Hashimoto. postanowiłam na razie nie łykać leków tylko spróbować z dietą.
chociaż moja endokrynolog uznała że "nie ma żadnych medycznych procedur zalecających dietę bezglutenową czy jakąkolwiek inną w przypadku Hashimoto".
czy ktoś może polecić jakiegoś endokrynologa/dietetyka w Warszawie który zaleca leczenie dietą?
pozdrawiam ciepło :)
Adam85

Post autor: Adam85 »

Cześć!
Kłania się Adam.
Przytargało mnie tutaj moje hashimoto. :) :twisted:
aniakurowska

Post autor: aniakurowska »

Witam!
Mam na imię Ania. Obecnie mieszkam w Szkocji, ale nie planuje zostać tu na długo. W marcu tego roku dowiedziałam się, że mam reumatoidalne zapalenie stawów. Szukam wszeldkich informacji na temat mojej choroby, diety itd. Jest to choroba autoimmunologiczna i dowiedziałąm się, że najlepszą dietą jest dieta ograniczająca spozywanie glutenu. Jestem tutaj, na tym forum nowa, więc nie umiem jeszcze sprawnie poruszać się na forum, ale chciałabym prosić osoby które mają cośwspólnego z moją chorobą o pomoc. Chiałabym spróbować diety paleo, być może będzie ona odpowiednia, przy moich schorzeniach. Pozdrawiam!
Mrowcia9

Witajcie

Post autor: Mrowcia9 »

Jestem Ania. Od wielu lat zmagam sie z poboreliozowym reumatoidalnym zapaleniem stawow, mimo 12 letniej walki dopier 2 lata temu dowiedzialam sie od lekarza (a mialam ich 6) ze RZS to choroba autoimmunologiczna. Gdy uslyszalam ta nazwe to nawet nie wiedzialam co to jest na szczescie mamy google :D przelomowym momentem bylo uslyszenie: "no ja juz nie wiem jak pani pomoc, mozemy przetestowac kolejne leki". W glowie zapalila sie lampka STOP zaczelam szukac, sprawdzac, testowac i tak doszlam z czasem do PALEO :) jestem tu nowa wiec ide szperac ;)
Ps. Dzieki za bloga i forum :)
Mallga

Post autor: Mallga »

Mrowcia9 pisze:Jestem Ania. Od wielu lat zmagam sie z poboreliozowym reumatoidalnym zapaleniem stawow, mimo 12 letniej walki dopier 2 lata temu dowiedzialam sie od lekarza (a mialam ich 6) ze RZS to choroba autoimmunologiczna. Gdy uslyszalam ta nazwe to nawet nie wiedzialam co to jest na szczescie mamy google :D przelomowym momentem bylo uslyszenie: "no ja juz nie wiem jak pani pomoc, mozemy przetestowac kolejne leki". W glowie zapalila sie lampka STOP zaczelam szukac, sprawdzac, testowac i tak doszlam z czasem do PALEO :) jestem tu nowa wiec ide szperac ;)
Ps. Dzieki za bloga i forum :)

Jak długo po ugryzieniu kleszcza zaczęłaś chorować?
Pytam, ponieważ 4 tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz i mam ogromny rumień w tym miejscu... :( Jestem załamana, lekarz pewno przepisze antybiotyk, nie wiem co robić. Lepiej słuchać lekarza/ szukać metod alternatywnych? Miałam okropnie rozwaloną florę jelit po latach antybiotyków i gdy mi się to udało odbudować taka "niespodzianka" ... :(
ODPOWIEDZ