Witajcie

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Mazreth

Re: Witajcie

Post autor: Mazreth » poniedziałek 25 01 2016, 15:43

Cześć, jestem Karolina. Mam 32 lata. Od kilku lat kuchnia jest moim "domem" ;) Najpierw zainteresowała mnie kuchnia5 przemian, gdzie gotuje się smacznie, trójwymiarowo :) Obecnie uczę się gotować na nowo. Ze względu na coraz gorsze samopoczucie związane z Hashimoto przeszłam na dietę bezglutenową, bez nabiału. Nie ukrywam, że raczkuję w tej kwestii i zbieram informacje, co często bywa dość trudne ze względu na spore rozbieżności.
W każdym razie witam :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 » środa 27 01 2016, 11:41

I ja melduje się na Paleo. Facet, 25 lat, przyjmiecie? :)

Dla mnie Paleo to bardziej styl zycia niż tylko dieta.. Albo inaczej - to dieta i sposób odżywiania na całe zycie a nie jakieś diety 1000kalorii, Dukany czy inne..

Na Paleo trafiłem przypadkiem szukania zupełnie innych informacji ale wciągnęła mnie wyjątkowo to dieta, wiec zaczałem czytać, analizować i od dokładnie miesiąca stołuje się wg Paleo.

Diana

Post autor: Diana » środa 27 01 2016, 20:22

Witam, mam na imię Diana, 28 lat. Jestem na paleo od 3 tyg, wcześniej nie jadłam mięsa od 4 roku życia, czyli przez 24 lata, byłam przez 4 lata na diecie niskoglikoemicznej z podwodu chorej trzustki, mam szereg chorób autoimunologicznych, niby paleo to super rozwiązanie przy tego typu schorzeniach. Całe życie szczupła, trenuje na siłowni i chciałam nabrać mięśni, więc trener zaproponował mi paleo. Stusuję się do wszyskich zaleceń, nawet jem mięso, już po tyg obrosłam w tłuszcz na brzuchu, gdy nigdy wcześniej go tam nie było, czuje się przemęczona, boli mnie stale trzustka, gdzie na niskoglikoemicznej było wszystko w normie, mam okropne mdłości i jest mi stale zimno, ogólne osłabienie organizmu, w dzień podsypiam nawet. Trener mowi, ze to faza przejściowa, ale jest coraz gorzej... To była treść mojego pierwszego postu na forum, teraz rozumiem co się działo, a chciałam już odpuścić paleo, organizm się oczyszczał ze złogów, nagle poczułam się dobrze, wróciła energia, dobre samopoczucie i chęć dalszego życia w stylu paleo ;) pozdrawiam

eva153

Post autor: eva153 » piątek 29 01 2016, 22:53

Witam,
mam na imię Ewa, mam 37 lat. Od roku na diecie paleo, razem z mężem. Nigdy nie czuliśmy się tak dobrze :)

mcartur11

Post autor: mcartur11 » poniedziałek 01 02 2016, 12:19

Cześć, mam na imię Artur, mam 25 lat i jestem ze Szczecina. Dietę paleo odkryłem w tym miesiącu..a wszystko zaczeło się od podcastu Joe Rogana z Markiem Sisson znanym z Primal Blueprint. Od 7 lat choruję na dwie choroby auroimmunologiczne: Colitis Ulcerosa oraz Autoim. przewlekłe zapalenie trzustki. Wczesniej byłem aktywny sportowo, ale o dietach nie mialem pojęcia. Od kiedy choruję lekarze wmawiali mi wiele bzdur na temat tego co powinienem jeść, i im wiecej wiem tym wiecej widzę błędów. Moje dwie choroby (i leki które biore) niszczą mi powoli zdrowie i życie, wiec postanowiłem się ratować, lub wspomóc paleo, które wprowadzam powoli, krok po kroku. Niestety moje dwie choroby, a zwłaszcza trzustka wyklucza wiele produktów z każdej diety, w tym paleo...ale postaram się ją zmodyfikować pod swoje potrzeby. Pozdrawiam i mam nadzieje na wymianę wiedzy:) !

KrzysiekC

Post autor: KrzysiekC » poniedziałek 01 02 2016, 13:39

Witajcie! Mam na imię Krzysiek, lat 44 i mieszkam w Lubinie na Dolnym Śląsku. Dietę paleo znam od strony teoretycznej od kilku lat, jednakże nigdy nie miałem wystarczająco dużo siły woli na wcielenie jej w życie. Niezdrowe nawyki żywieniowe zawsze były silniejsze, a waga ciągle rosła aż do 98 kg. Ponad dwa miesiące temu postanowiłem wreszcie coś zmienić w swoim życiu. Długo zastanawiałem się nad aktywnością jakiej się poświęcę i niejako intuicyjnie znowu wpadłem na dietę paleo, a pomogła mi w tym książka dr Lorena Cordaina , którą od kilku lat miałem w swojej biblioteczce. Zacząłem tydzień temu pełen sceptycyzmu i obaw. Powiem, że w pierwszy dzień, z nieprzyjemnych dolegliwości miałem tylko ból głowy. W następnych dniach czułem się coraz lepiej, miałem lepszą kondycję, jasność umysłu i koncentrację, brak jakichkolwiek zaburzeń trawiennych. Po każdym posiłku czułem się najedzony i jednocześnie nie otępiały. Zniknął około południowy ból głowy wynikający ze zbyt wczesnego wstawania do pracy. Waga po tygodniu pokazała 5 kg mniej. Obecnie kontynuuję dietę, poszerzam wiadomości na temat przygotowania posiłków, prowadzę dziennik- gdzie zapisuję co zjadłem w ciągu dnia, polubiłem na FB strony poświęcone paleo diecie i zapisałem się na to forum, aby poznać ludzi takich jak ja. Prowadzę grupę na FB o nazwie Paleo FIT- która ma na celu popularyzację paleo diety i propagowanie zdrowego stylu życia. Zapraszam i pozdrawiam serdecznie.

Iwona

Post autor: Iwona » poniedziałek 01 02 2016, 14:44

Witam wszystkich, interesuje sie dieta Paleo od niedawna poniewaz szukam diety dla mojej corki chorej na Lesniowskego Crohna . Trudno znaleźć dobre rozwiazanie dietetyczne w tej chorobie bo wiele informacji jest bardzo sprzecznych . Mam nadzieje ze ta dieta bedzie dla niej dobra . Jesli ma ktos z was doświadczenie z ta choroba bede wdzięczna za informacje .

elzak3

Post autor: elzak3 » poniedziałek 01 02 2016, 17:53

Witam wszystkich. Mam na imię Elżbieta. Hashimotka i celiak w jednej osobie. Trafiłam tu dzięki Jaskiniowej Kuchni i mam zamiar zagościć na dłużej.

grzejnik

Post autor: grzejnik » wtorek 02 02 2016, 20:17

Witam wszystkich,
Mam na imię Jurek, jestem z Trójmiasta. Dietą paleo/samuraja zainteresowałem się kiedy zobaczyłem zdjęcie śniadania Joanny Jędrzejczyk- omlet z plastrami boczku i warzywami (pomyślałem sobie WTF?) :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek » środa 03 02 2016, 12:21

Cześć. Krzysiek z tej strony. 26 lat. Witam wszystkich serdecznie. ;)

ODPOWIEDZ