Witajcie

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Asante

Re: Witajcie

Post autor: Asante »

Hej.Mam na imię Agnieszka.Kilka miesiecy temu zaczęłam stosowac diete hcg po ktorej sporo udało mi się schudnąć,i dzięki tej diecie nauczyłam się żyć bez produktów mącznych,ziemiaków itp.Jeszcze wtedy nie wiedziałam ze stosuję dietę paleo.Czuję się rewelacyjnie,i mniej opuchnięta.Czasami podjem jakieś ciachon i odrazu czuje się nabrzmiała.Pierwszy raz w życiu czuję że to dieta stworzona dla mnie.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Ola

Post autor: Ola »

Witajcie! :)
Mam na imię Ola, mam 27 lat i pochodzę z Trójmiasta. Kiedy zaszłam w ciążę, okazało się, że choruję na Colitis Ulcerosa (wrzodzejące zapalenie jelita grubego). Od tego momentu (prawie dwóch lat) szukam może nie idealnej, ale chociaż dobrej diety, przy której moje jelitko będzie mogło normalnie funkcjonować. Cieszę się, że znalazłam tę stronę i forum. Choć im więcej czytam, tym bardziej się przerażam, ponieważ nabiał gościł na moim talerzu od śniadania po kolację, tak samo wszelkie zboża. Nabiał odstawiłam 2 miesiące temu, choć czasami pozwalam sobie na małe grzeszki ;) gorzej będzie z pachnącym pieczywem i naleśnikami ;) tutaj szukam motywacji do działania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

mleszek1

Post autor: mleszek1 »

Witam
Mam na imię Leszek. Mam 67 lat i od 6 lat przystosowuje odżywianie do diety paleo .N a dzień dzisiejszy jem tylko mięso i jajka ,smalec, masło klarowane, ryby dzień zaczyna się od jajecznicy na boczku ( własnoręcznie peklowanym i wędzonym i pieczonym ( souse vide też )) . Jestem po 4 zawałach i leczę się u lekarza urodzonego w Chinach który studia medyczne ukończył w Łodzi ( leczy dietą i ziołami chińskimi w pigułkach ) . Badanie polega na oglądaniu rąk ,cery, oczu ,znane mi są przypadki wyleczonych cukrzyków , choroby psychicznej,miażdżycy , stopa cukrzycowa uratowana przed ucięciem,takie wyregulowanie hormonów w organizmie że kobieta 40 letnia zaszła w ciąże , tarczyca , AZS wszystko leczone zmniejszeniem ilość spożywanych węglowodanów
Wszyscy chorzy otrzymują zalecenie zmniejszyć ilość zjadanych węglowodanów do np: 5-7 gram na 10 kg wagi
więc ziemniaki precz ( w Polsce są uprawiane od 1830 roku,owoce precz ( jemy tylko w sezonie , 50 lat temu nie było słodkich jabłek dzisiaj ciężko kupić kwaśne jabłka ) warzywa w Polsce są od królowej Bony więc precz mąka i przetwory mączne precz czyli chleb makaron placki ciastka precz . Są dwa sposoby odżywiania Eskimosi mają zawsze niższą temperaturę ciała niż powietrze więc jedzą tłuszcz i białka ( a u nas też nie ma nigdy temperatury wyższej nie temperatura ciała ) a w ciepłych krajach w Afryce jedzą dużo słodkich potraw bo cukier wychładza organizm co jest potrzebne organizmowi . Jedzenie surówek szkodzi bo chłodzi organizm , musi to ogrzać wydatkując energie niepotrzebnie .Przy pierwszym zawale opis miażdżyca , nie zamykające się zastawki ,powiększony mięsień sercowy . a ostanie badanie koronografii pokazało że wszystko wróciło do normy . Od 6 lat gotuję według pięciu przemian żeby jedzenie było zgodne z obiegiem energii w ciele człowieka a od 5 lat nie biorę żadnych pigułek z apteki

adora

Post autor: adora »

Hej. Jestem z Anglii i mam na imie Agnieszka. Chorowalam na hashimoto i pcos, nie moglam zajsc w cize. Oczywiscie co sie potem okazalo, mialam zla diete. Odstawilam hormony tarczycowe. Po ok roku diety paleo tarczyca odrosla z 9 do 14 ml a wyniki byly zadowalajace tak jak i samopoczucie. Potem kombinowalam z zywieniem optymalnym ale zle sie czulam. Czytalam, ze osoby z problemami tarczycowymi nie powinny schodzic z weglami ponizej 120-150 i tak staram sie odzywiac. Obecnie jestem w 12 tyg ciazy i pogorszyly mi sie wyniki. Nie wiem czemu. Jestem po seminarium I stopnia reiki. Interesuje sie rowniez tarotem.
Pozdrawiam serdecznie.

cruisecontrol

Post autor: cruisecontrol »

Witam, wszystkich cierpię na; refluks, wrzody dwunastnicy, wrzody żołądka, oraz nadmiar żółci w żołądku.
1 leczenie odbyłem w 02 2013, przy użyciu Polprazol'u PPH 20, wówczas jednak miałem jedynie lekkie wrzody w dwunastnicy oraz lekki nadmiar żółci w żołądku. teraz po 3 latach od przejścia na dietę typu posiłki co 3h o regularnych wielkościach czy sumie kalorii oraz zbilansowanych pod kontem zawartości białka, węglowodanów czy tłuszczy (dieta BWT) wraz ze składnikami o wyższej jakości a niżeli "biedronka" pojawił się nawrót choroby o spotęgowanym charakterze już po 3 latach, widoczny gołym okiem już po stolcu bo jakość "smolista"- znającym sprawę nie trzeba tłumaczyć:)
Moje pytanie to: Dlaczego ?? no czegoś nie kumam (!) no jeśli jem najlepiej w swoim życiu i to już od tak długiego czasu to czemu taki progres ?? będę rad i wdzięczny za każdą konstruktywną radę !- dziękuję .

azaw88

Post autor: azaw88 »

Witam jestem Aneta, choruje na niedoczynność Hashimoto, dochodzą jeszcze wahania hormonalne związane z miesiączkowaniem, problemy jelitowo żołądkowe itd...
Mam za sobą ogromną ilość diet, które testowałam kiedyś z mniejszą lub większą wiedzą. Metodą prób i błędów wkraczam na drogę paleo...Mam nadzieję, że dowiem się tu troszkę więcej i będę mogła poprawić stan swojego zdrowia. Pozdrawiam!

SamiecAlfa666

Post autor: SamiecAlfa666 »

Siemka. Mam na imię Mariusz . Jestem nawet zdrowy :) tylko kilka kilogramów do zrzucenia ( koło 12 ). Fajnie, że jest takie forum , które zrzesza zwolenników diety paleo. W sumie nigdy nie byłem na jakiejś typowej diecie np. śródziemnomorskiej czy kopenhaskiej ( może oprócz Dukana , ale to przeszłość i wole o tym zapomnieć ). Mam nadzieje , że te forum pomoże mi i mojej żonie pozbyć się kilkunastu kilogramów. Pozdrawiamy :D

micho1984

Post autor: micho1984 »

Witajcie, lubię eksperymentować z dietami. Ćwiczę spoty siłowe, pływam, trochę boksu - także ogólnie ruszam się ;)

renata

Post autor: renata »

witam , zachorowałam na liszaj płaski mieszkowy. badania nie wykazały choroby autoimmunologicznej w moim organizmie a o samym liszaju są różne zdania. czy pomoże mi protokół autoimmunologiczny? pozdrawiam

Ferrieha

Post autor: Ferrieha »

Hej :)
Mam na imię Gosia, 26 lat, jestem mamą 7-miesięcznego młodego mężczyzny :) Po porodzie uaktywniła mi się autoimmunologiczna choroba Gravesa-Basedowa, poszukiwałam różnych możliwości leczenia nie tylko farmakologicznego :) Stąd trafiłam na Paleo. Muszę przyznać, że chociaż zaczęłam niedawno, już widzę efekty w postaci lekkiego spadku wagi (to druga nierozwiązana kwestia, po ciąży pozostała mi spora nadwaga), poprawy samopoczucia, łatwiejszego zasypiania i zwiększenia energii. Czekam na dalsze rezultaty :)

ODPOWIEDZ