Witajcie

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Maksmarch

Re: Witajcie

Post autor: Maksmarch »

Hej :) Jestem Maks, mam 23 lata, jestem z okolic Krakowa. Paleo odkryłem bardzo niedawno i dopiero testuję dietę ale już widzę pozytywne zmiany. Cała koncepcja zrobiła na mnie ogromne wrażeni od razu gdy ją odkryłem, bo w dużej mierze pokrywa się z moimi przemyśleniami i obserwacjami. Od dawna jestem zwolennikiem naturalnego stylu życia, chociaż do niedawna nie bardzo umiałem to realizować w sferze żywienia.
Mam nadzieję, że poznam tu podobnie myślących ludzi, znajdę inspiracje na zdrowe, naturalne dania i nie tylko :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

MarzenaSz

Post autor: MarzenaSz »

Witajcie.
Mam na imię Marzena. Wczoraj trafiłam na waszą stronkę i trochę mnie zaintrygowała, przywróciła mi też nadzieję.
Od dziesięciu lat mam bielactwo, a od czterech lat wiem dlaczego. Okazało się, że od dzieciństwa cierpię na celiakię, no i po 30 latach nieleczenia (Lekarze do luftu!) przeszła mi na bielctwo, anemię, osteopenię (stan przed osteoporozą), krótkowzroczność. kamienie w pęcherzyku żółciowym, i alergie.

Od czterech lat jestem na zwykłej diecie bezglutenowej, lecz bielactwo nadal mi sie powiększa i to w zastraszającym tempie. Reszta objawów złagodniała.

Może dieta auto.. pomoże mi na bielactwo? Jak myślicie? Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Grazi

Post autor: Grazi »

Witam.
Mam na imię Grażyna. Zaczynam walke o zdrowie. Czy to wróg czy przyjaciel- Hashimoto -pozostanie ze mną.
Mam nadzieję,ze tutaj znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania a i z czasem i ja będę w stanie pomóc.
Pozdrawiam serdecznie.

Erika

Post autor: Erika »

Cześć.

Choruje prawie od zawsze na rożne nerwice lub depresję. Mozna powiedzieć, ze mam osobowosc neurotyczna. Jednak długo dawalam sobi radę. Zaczęło się sypac ze mną pierwszy raz w gimnazjum, gdy przestałam jeść. Nie miałam apetytu i szybko zaczęły się rożne problemy, główny to nerwica. Trafiłam do szpitala i zaczęłam się inaczej odżywiać i wszystko minęło. Jednak od tego momentu zaczęłam mieć ogromne problemy z chwijnoscia emocjonalna.

W liceum byłam w internacie a dieta internacka była naprawdę straszna.

Do tego długie godziny w szkole i z dała od domu.

Długo mój organizm dawał radę, jakoś sobie radzilam z problemami nastroju.

Ostatecznie z powodu depresji trafiłam na oddział psychiatryczny. Moje problemy zaczęły się właściwie nasilać po leczeniu. Gdybym zaczęła od diety byłoby lepiej. Ale ani rodzina ani nikt inny nie widział związku. Lekarze zawsze odsyłali mnie do psychiatry.

Zaczęto mi przypisywać kolejne leki, potem stwierdzono schizofrenię, ostatecznie jej niby nie mam, mam zaburzenie osobowości borderline.

To jak wyglądało leczenie naprawdę nadaje się na osobna książkę. Sama odstawilam leki, i dopiero teraz czuje, ze żyje. I dopiero teraz czuje, ze leki tylko poglebily moje zaburzenia hormonalne. Dużo czytam o hashimoto. Tarczycy ma przecież ogromny wpływ na nastrój.

Dlatego chciałabym zacząć dietę paleo. Cieszę się, ze znalazłam takie forum. Mam nadzieje, ze uda mi się wyjść z błędnego koła leczenia psychotropami. Zaczęło się od niepokoju, a skończyło na naprawdę dziwnych stanach umysłu. Na szczęście to już za mną.

Pozdrawiam
Przepraszam, ze tyle napisałam, ale chciałam żeby ktoś wiedział do czego może prowadzić zły tryb życia.

Marta

Post autor: Marta »

Witajcie! Dieta Paleo to jest to co mi było potrzebne. Mięso,jajka,ser,masło,warzywa i owoce- jak to jadłam zawsze czułam sie dobrze bo tak mi podpowiadał moj mòzg. On wie najlepiej co jest mi potrzebne. Po zbozach i cukrze czułam sie dobrze ale tylko na chwile zaraz znowu chciało mi sie jesc. To błedne koło. Moze nie stosuje sie do wszystkich wytycznych bo lubie czasami nabiał ale kazdy ma swoje Paleo. Pozdrawiam! ☺
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Witaj Marto ;) Zbożami to mogą najeść sie ptaki a cukier.. wiadomo trucizna, która lubi w organizmie wywoływać stany zapalne.

Bea1964

Post autor: Bea1964 »

Jestem Beata. Mam 52 lata. Przekonały mnie Wasze argumenty i choć jestem "bezmleczna i bezjajeczna" i chyba to nie wszystko a na dodatek choruję na sarkoidozę i serce się buntuje, to się nie poddaję i zamierzam spróbować odnaleźć się w diecie paleo. Zacznę bardzo małymi kroczkami i proszę, trzymajcie za mnie kciuki.

AnnaSz

Post autor: AnnaSz »

Jestem Ania. Po kolejnej wizycie u lekarza dostałam prawie nakaz przejścia na dietę FODMAP. Lekarz powiedział że na jej temat poczytam sobe na stronach internetowych. Pierwszy mój krok to rejestracja na formum paleo, ale cały czas szukam listy produktów - co wolno a czego nie wolno przy diecie FODMAP. Mam nadzieję, że się odnajdę na tym forum. Pozdrawiam Ania :)

majka pigula

Post autor: majka pigula »

Witajcie!
Jestem bardzo zainteresowana dietą Paleo. Na diecie jestem od miesiąca pod fachowym okiem dietetyczki.
Przez 3 tygodnie schudłam 2,5 kg 5cm w biodrach i 3cm w biuście, zgubiłam 2,5kg tkanki tłuszczowej. Na
razie waga stoi ale postanowiłam na nią nie wchodzic az do wizyty u Pani dietetyk. Sylwetka rzeczywiście się zmienia i to jest najważniejsze. Zdrowotnie też się polepszyło mniejsza zadyszka przy wchodzeniu po schodach, szybsze kroki,wspaniale się wysypiam i oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących.

Enesta

Post autor: Enesta »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Ewa, lat 29. Postanowiłam profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie. Jestem od niedawna w świecie Paleo. Wiem, że z Wami zniweluję wszystkie dotychczasowe błędy do minimum. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ