Szukam drogi

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Dorothea

Re: Szukam drogi

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 14:14

Rozumiem z tego,że powinnam wykonać USG tarczycy.Grzegorzu a co myślisz o reszcie wyników?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Dorothea

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 15:40

No i skąd ta glukoza wysoka? Przy tak restrykcyjnie ograniczonych węglowodanach to po prostu niewiarygodne.Gdzieś wyczytałam,że gdy organizm zaadaptuje się do spalania tłuszczu potrzeba spalania glukozy na czczo jest minimalna.Wiem,że nic nie wiem.I nic z tego nie rozumiem.

aaaaq

Post autor: aaaaq » czwartek 08 11 2018, 17:10

Dorothea - uważam, że trochę za szybko wyciągać jakieś daleko idące wnioski..zbyt krótko jesteś na takiej diecie, poczekałbym jakiś czas i dopiero potem powtórzył badanie (ale nie wszystkie, te które cię niepokoją)
co do OB - niekoniecznie musi oznaczać to stan zapalny
https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz- ... -uA9e.html
następnym razem zrób może dodatkowo CRP...
Cholesterol masz nisko, wręcz za niski ;)
Trochę podwyższonym poziomem glukozy bym się nie przejmował, bo tak jak pisałem, minęło mało czasy odkąd stosujesz paleo, organizm prawdopodobnie się jeszcze całkowicie nie przestawił. Może tak, a może nie...tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić...

A jak się w ogóle czujesz na takim żywieniu? lepiej/tak samo/gorzej niż wcześniej ??
Co do wyników moczu - nie pomogę ci, poczytaj może więcej o tym
może to świadczyć o problemie(na pewno nie można tego lekceważyć), ale na pewno badanie trzeba będzie powtórzyć
https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz- ... -vorK.html
ja pamiętam z własnego doświadczenia - przed zabiegiem musiałem zrobić badania, w tym między innymi mocz. Lekarka była bardzo zaniepokojona bo w moczu były...ciała ketonowe(++++) :lol:
Ciała ketonowe
Nie powinno ich być w moczu, choć w przypadku kobiet w ciąży może fizjologicznie występować ich niewielka ilość. Ciała ketonowe w moczu wskazują na zaburzenia przemiany węglowodanowej i tłuszczowej, źle leczoną cukrzycę, alkoholizm. W jednorazowym badaniu obecność ciał ketonowych jest często efektem gorączki, wymiotów, głodzenia (zaburzenia odżywiania - anoreksja czy bpimia), stosowania tłustej diety.
a ja po prostu byłem na keto....
nie wiem czy o tym pisałem, ale miałem 2 zabiegi artroskopowe barku
1 bark - na tradycyjnym żywieniu, nie wypuścili mnie na 2 dzień jak było planowane,gojenie i rehabilitacja długa i bolesna
2 bark - na keto/LC/paleo (po tym badaniu o którym pisałem wyżej), na 2 dzień od razu do domu, bardzo szybkie gojenie i rehabilitacja, 2 razy krótszy czas spędzony na zwolnieniu chorobowym....niebo a ziemia.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » czwartek 08 11 2018, 17:36

Dorothea pisze:
czwartek 08 11 2018, 15:40
No i skąd ta glukoza wysoka?
Dużo pisałem o tym, skąd taka glukoza. Zerknij chociażby tu:

https://paleosmak.pl/glukoza-paleo-badanie-krwi-2018/

A co do reszty wyników - zgodnie z prawem intepretować je może tylko lekarz :)

Dorothea

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 17:46

Wiem Grzegorzu.Przeczytałam już wszystko co w temacie glukozy napisałeś.I uff...

Dorothea

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 17:55

Dzięki aaaq.Przeczytałam informacje o OB z linka,który podesłałeś i niestety nie wykonywałam badania w nieodpowiednim momencie cyklu i żadne okoliczności nie tłumaczą mojego poziomu OB.Masz rację,zrobię CRP o ile mnie wcześniej mój pan doktor nie zagryzie.Trochę mnie przybił poziom glukozy bo to do cholery trochę niesprawiedliwe.Ale zaczęłam czytać i okazało się,że "nasz" Grzegorz o tym sporo pisze.I się uspokoiłam.Jak się czuję na diecie? Bardzo dobrze ale ostatnio zmniejszam ilość tłuszczu bo mnie mdli.Jak mam dosyć mięsa to jem zupy bo je uwielbiam.

Dorothea

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 18:00

Jem mało ale waga stoi w miejscu.Dr.Lutz w swojej książce pisze,że niestety kobiety na paleo mogą nie zrzucić nawet jednego kilograma.Mam nadzieję,że ja do nich nie należę i że jeszcze tych kilka kilogramów uda mi się zrzucić.A co sądzisz o głodówkach lub okresowych postach? Stosujesz?

aaaaq

Post autor: aaaaq » czwartek 08 11 2018, 19:34

Dorothea pisze:
czwartek 08 11 2018, 18:00
A co sądzisz o głodówkach lub okresowych postach? Stosujesz?
Co jakiś czas tak...raz na miesiąć 1 dzień postu, ostatnio zrobiło się z tego nawet 3 dni...bardziej z ciekawości, niż z jakiejś konkretnej potrzeby. To uproszczenie, ale głodówka sprowadza się do ketozy, a ja ketozę mam na codzień, IF (okresowy post) też stosuję praktycznie codziennie...przy moim sposobie żywienia, to coś co staje się bardzo naturalne i przychodzi samo...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » czwartek 08 11 2018, 20:33

Dorothea pisze:
czwartek 08 11 2018, 18:00
Jem mało ale waga stoi w miejscu.
Zdarza się. Żeby schudnąć, musisz opanować stres i uregulować sen. Stres nie tylko z nerwów, ale z przemęczenia, przetrenowania, wygłodzenia. Czasem trzeba jeść więcej i odpoczywać, żeby chudnąć.
A czasem się po prostu nie chudnie, chwilowo. Może organizm chce zachować trochę sadełka na zimę, a na wiosnę zrzuci? :)

Dorothea

Post autor: Dorothea » czwartek 08 11 2018, 20:43

No właśnie,z tym opanowaniem stresu to jest najtrudniej.To sztuka umieć się relaksować..

ODPOWIEDZ