Szukam drogi

Jesteś tu nowy? Możesz przedstawić się innym :)
Dorothea

Re: Szukam drogi

Post autor: Dorothea » piątek 16 11 2018, 13:40

Dzień dobry.Pomysł Grzegorza na "zimowe"sadełko jakoś do mnie nie trafia.Uparcie walczę z resztką nadwagi ale organizm jest widocznie równie uparty jak ja.I tu zainspirowana przez aaaag poczytałam i postanowiłam oprócz paleo wprowadzić IF 16/8 z oknem żywieniowym 14-22.Jakieś wskazówki?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 16 11 2018, 16:11

nie aaaag, tylko aaaaq ;)
każdy dobiera sobie tak okno jak mu pasuje. Zdaję sobie sprawę, że mój przypadek jest nietypowy, u mnie okno żywieniowe od 8-9 do 16-17. Taki a nie inny mam tryb życia...wstaję zwykle o 5, spać też kładę się odpowiednio wcześniej niż większość ;) U mnie dodatkowo są to 2 większe posiłki - bo tak mi najbardziej pasuje do rozkładu dnia. Czasami jest jeszcze 3 - jak podjadam :oops: albo jak naruszam okno żywieniowe(czyli jem jakiś mały dodatkowy posiłek później)

A co do tego zbierania sadła - może coś w tym jest, jeśli chodzi o porę roku? Zauważam u siebie ostatnio takie ciągotki do jedzenia więcej niż się potrzebuje, mimo że głodu nie ma..staram się to kontrolować, waga minimalnie w górę...

Dorothea

Post autor: Dorothea » piątek 16 11 2018, 16:27

Ups,przepraszam aaaaq za literówkę.To Ty jesteś skowronek,ja nocny marek.Dla mnie godz.5 to środek nocy.Ty jesteś trwale na IF czy okresowo?Czy Twoim zdaniem IF pomoże zgubić kilogramy?

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 16 11 2018, 17:01

nic się nie stało, to taki skrót od adik,adiku ;) g tam za nic nie pasuje :lol:
Wydaje mi się że jestem trwale na IF, za wyjątkiem może dni wolności....kiedy sobie pozwalam na więcej...

pamiętaj, że ja nie mam ciśnienia na utratę wagi, jeśli czegoś pilnuję, to żeby być w keto i okresowo się ważę, żeby za bardzo mi nie urosło. 2 razy to przerabiałem, że cały czas delikatnie naginałem zasady, ciągle i ciągle i po dłuższym czasie "nagle" okazuje się, że jest kilka/kilkanasćie kg więcej...teraz już to mam pod kontrolą i pilnuję tego.zeba tak je dobierać, komponować, żeby poza oknem żywieniowym nie być głodnym)
A to wszystko pomaga - regularne posiłki, regularny sen - śpię praktycznie zawsze te swoje 7-8 godzin - to wszystko ma znaczenie. Jak jestem wyspany i wypoczęty, to na pewno nie odczuwam tak stresu jak osoba niewyspana i zmęczna, prawda? :)

Na szczęście od kilku lat, mam taką pracę, że mogę sobie pozwolić na tę regularność. Wcześniej pracowałem w systemie zmianowym i mimo, że to wtedy zgubiłem wszystkie swoje nadliczbowe kilogramy, to organizm czasami świrował przy drastycznych zmianach godzin pracy.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » piątek 16 11 2018, 18:41

Nie ma znaczenia, które godziny wybierzesz, ale warto się ich trzymać, bo organizm się dostosowuje i nie czujesz głodu poza wyznaczonymi porami karmienia.
Ja zaczynam jeść koło 13:30, a kończę koło 20:00, czasem dojadam później po dzieciach albo piję rosół przed pójściem spać.
Ja i tak jestem szczupły, więc nie schudłem, dla mnie największy atut to oszczędność czasu i dłuższy sen - rano się szybko myję, ubieram i wychodzę.
Głodówki u wielu ludzi mogą prowadzić do regulacji apetytu, gospodarki glukozą, a przez to chudnięcia.

Awatar użytkownika
ankakonarska
Kontakt:

Post autor: ankakonarska » wtorek 04 12 2018, 18:44

Trzymam za Ciebie kciuki powodzenia

ODPOWIEDZ