Tańsze produkty znacie jakies?

Co jeść? Czego nie jeść? Jak żyć w świecie pełnym glutenu?
Marta

Tańsze produkty znacie jakies?

Post autor: Marta »

Witam od tygodnia jestem na Paleo i czuje sie fantastycznie :D jednak mieso warzywa nie sa tanie mało zarabiam i chce kupic produkty w miare tansze moze wiecie jakie? wiem ze jajka sa w miare tanie kiszonki masło tez jeszcze w miare ale mieso juz nie :cry: boczek i kura jeszcze ujdzie sa w miare tanie ale reszta droga nie chce rezygnowac bo ta dieta mi słuzy czekam na podpowiedzi dzieki i pozdrawiam wszystkich :P
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Tańsze produkty znacie jakies?

Post autor: vvaleczny1 »

Makrela wędzona nie jest droga, płaty śledziowe chyba też tak średnio, a dodać cebulki, oleju rydzowego, ziół i masz duży słoik śledzi na kilka dni :) Z mięsa boczek średnio drogi ale już tanie są np. podroby jak kacze wątróbki, wątroba wieprzowa itp. Jajka jak wspomniałaś od baby z targu też nie kosztują majątku. Paleo to nie codzienne jedzenie comberu z sarny czy szynki z dzika ani smażenie na oleju kokosowym ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Bardzo słuszne uwagi, szczególnie o podrobach, które są dużo tańsze, a bardziej odżywcze od mięsa. Do smażenia tak samo dobry, a wielokrotnie tańszy od oleju kokosowego, jest smalec.
Marta

Dziekuje za podpowiedzi co do sledzi to niebardzo lubie 8-) makrela tak jak najbardziej no wlasnie zapomnialam ze istnieje takie cos jak smalec przeciez kiedys na wiosce to tylko na smalcu sie smazyło :P ja od podrobow wole jednak mieso ale dzisiaj pomyslalam troche ze mozna kupic np.łopatke i zrobic gulasz z warzywami albo kupic calego kura i se upiec :lol: dobrym sposobem sa tez wg.mnie warzywa na patelnie i troche mieska do nich dorzucic.
A propo a rodzynki sa ok czy za duzo cukru?
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Mimo to polecam bardziej nasze śledzie z Bałtyku czy rzek a nie norweskiego łososia hodowlanego z nowotworami czy karmione takim gównem że szok ;) Tak - smalec jak najbardziej, to podstawa, kupic dobrą słonine i topić, skwarki też pycha jak ktoś lubi. Rodzynki sporadycznie ok, IG mają chyba 64 więc znośnie i o ile bedziesz używała z umiarem, to przeciwwskazań nie ma :)
Marta

No tak ale z czym te sledzie albo makrele jesc?kiedys to byl chleb a teraz? :?:
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Marta - polecam je zjeść ze smakiem :) Ja sobie robię śniadanie w postaci połowy większej makreli - taka dawka tłuszczu i białka daje poczucie sytości na długo.
Marta

Hehe dobrze napisane a propo zrobilam dzisiaj ta salatke sledziowa i sie pospieszylam z gratulacjami kompletnie mi nie wyszla nie nadaje sie do spozycia jest ochydna :shock:
Sorry ale taka jest prawda nie mam zamiaru kłamac bo taka nie jestem moze Wam lepsza wyszla bo u mnie koszmar :|
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 04 2016, 09:03 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Dokładnie, podroby są tanie i świetne! Jeśli za nimi nie przepadasz, możesz zawsze je przemycić do pasztetu :) Warto też się przejść do marketu np. w niedzielę wieczorem, ponieważ wtedy często są tańsze dojrzałe banany czy awokado :) albo na rynek na koniec dnia - często za bezcen dostaniemy warzywa.
Marta

Ostatnio kupilam czekolade 90% a fuj to tak jakbym lyzka jadla kakao :lol: jednak wole ta 70% w sam raz jak dla mnie na gorsze dni... :D
ODPOWIEDZ