Dieta Paleo dla sportowca

Co jeść? Czego nie jeść? Jak żyć w świecie pełnym glutenu?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Dieta Paleo dla sportowca

Post autor: Grzegorz »

Jeśli liczę, to tylko białko, żeby mniej więcej nie jeść ani za mało, ani za dużo. Tłuszczu jem, ile się da, a węglowodanów tyle, na ile mam ochotę i jest to wyraźnie skorelowane z temperaturą - im zimniej, tym więcej ww potrzebuję.
Czemu chcesz zastąpić czymś masło klarowane? To fantastyczny tłuszcz, nie uczula i jest całkiem zdrowy.
Gumy do żucia wyrzuć - mają najczęściej aspartam, który świetnie zaburza florę bakteryjną jelit. Chcesz być zdrowy? Ze słodzików używaj stewię, ksylitol itp, ale nie aspartam.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

kristof

Post autor: kristof »

Chciałem zrezygnować ze względu na nabiał który chcę odstawić. Masła klarowne zostawić?
Muszę pomyśleć co z posiłkiem przed treningowym. Coś brakuje mocy. Dziś posiłek jadłem o 17 trening miałem na 19.30 zjadłem 3 białka jaj z bananem miodem, truskawkami wiórkami kokosowymi. Zrobiłem z tego placek smażony na maśle klarownym. Myślę że gdy przerwa między posiłkiem a treningiem jest 2h lub dłużej to dam ww złożone a tak jak jutro kiedy nie będę miał czasu nic zjeść bo trening na 18 a przed 17 jestem w domu to zjem owoc wypije kawe z masłem ew. garść orzechów.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Za jedzenie samych białek powinno się iść do więzienia na 10 lat kamieniołomu i karmienie samym chlebem i wodą. Białko jajka zawiera wodę i trochę białka, wszystkie inne składniki odżywcze są w żółtku (także część białka w sensie protein). Można jeść same żółtka, a białko wyrzucać, ale nigdy na odwrót.
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

Masło klarowane to dobry tłuszcz i nie ma już tych białek co w zwykłym maśle - ja do smażenia używam tego - https://2-mmedia.frisco.pl/id,3564581/h,360/w,360/ Nie powinno Cie uczulać.

No 2,5h to moze troche za dużo, ja tam jakoś godzinę, półtorej przed jem porządnie, a po treningu białko + banan jako węglowodany. Haha dokładnie, czemu same białka a nie całe jajko? Po to natura to stworzyła razem a nie oddzielnie jajko z białkiem i jajko same z żółtkiem.. :?
Ostatnio zmieniony środa 08 06 2016, 17:12 przez vvaleczny1, łącznie zmieniany 1 raz.
Marta

Post autor: Marta »

Grzegorz haha fajny gosc z Ciebie :D :lol: ale sie usmialam :P pozdrawiam ;)
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!
kristof

Nigdy w życiu bym żółtek nie wyrzucił. Same białka, bo żółtka były na śniadanie :)
Warto dopłacać za wodę mineralną?
Woda gazowana jest ok? Oczywiście jako dodatek
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Zależy gdzie mieszkasz i jaką masz wodę w kranie. Jak wodę w kranie masz pobieraną z rzeki, do której wcześniej sikały miliony, to ta woda jest tak bardzo oczyszczana, że nic w niej nie zostaje poza H2O. Wtedy picie wody wysokozmineralizowanej ma sens. Jeśli mieszkasz bliżej gór i/lub masz twardą wodę w kranie, to być może wszystkie potrzebne minerały masz w kranówce i nie musisz kupować wody butelkowanej.
Gazowana też jest OK, choć bardziej podrażnia żołądek i jest lekko kwasowa, więc może trochę negatywnie na zęby wpływać.
kristof

Kakao odtłuszczone zamienić na zwykłe?
vvaleczny1

Post autor: vvaleczny1 »

A widziałeś takie w sklepie :D? Chyba tylko w bio są jakieś nieodtłuszczone.. Jak nie pijesz codziennie to w sumie bez znaczenia i nie ma co zamieniać.
kristof

Ostatnio słyszałem żeby ogórki i kapuste jeść kiszoną a nie kwaszoną. Rzeczywiście jest taka różnica?
ODPOWIEDZ