Kulturystyka a jedzenie

Co jeść? Czego nie jeść? Jak żyć w świecie pełnym glutenu?
fitsmieszek

Kulturystyka a jedzenie

Post autor: fitsmieszek » czwartek 12 01 2017, 15:11

Cześć :)
Jestem na paleo i u mnie to wygląda tak, że jem tylko białko i tłuszcz.. Wcześniej jadałam też węgle - owoce, ziemniaki, lecz mój organizm chyba nie potrafi tego przełknąć. Mam strasznie wrażliwy układ pokarmowy dlatego wolę się w to nie pakować, więc jem na codzień tylko posiłki białkowo-tłuszczowe.. Co tydzień lub więcej robię sobie tak zwane cheat day :D No i wygląda u mnie to tak, że nie pcham się w jakieś cukry i przetworzone produkty.. Wolę po prostu to co jem tylko w większej ilości.. Czy tak można ? Jedynie co to tylko na ketchup mnie ochota beirze :lol: Niektórzy mówią, że ''oj daj na luz'' i takie tam.. Ale serio nie ciągnie mnie.. A jak jem ziemniaki czy coś to mnie źle się czuje, boli mnie brzuch więc po prostu nie chcę, odzwyczaiłam się.. WIęc jeśli chce nadal jeść nawet w ładowania większe ilości tłuszczu i białka to mogę tak?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vjera

Re: Kulturystyka a jedzenie

Post autor: vjera » środa 25 01 2017, 23:12

Ładowanie sie białkiem i tłuszczami to trochę bezsensu, nadmiar białka tez nie jest dobry, nadmiar tłuszczu Cie przeczyści. Co do ziemniaków to ja je kocham, a najbardziej takie podgrzane na smalcu. Nie wiem czy takie coś jest zdrowe. :-(
Nie jesz w ogóle węgli? Może Twój układ pokarmowy,źle rozkłada skrobię. Z czym jesz te ziemniaki?
Dobrym rozwiązaniem jest dieta rozdzielna, nie łączysz białka z węglami. Spróbuj zjeść po 4 lub 6 godzinach od ostatniego posiłku ( wtedy układ trawienny będzie mniej zapchany) i zjedz ziemniaki z masłem i warzywami. :-) Najlepiej na kolację,żeby zobaczyć reakcję.
Takie jest moje zdanie, nie jestem specjalistką. ;-)

vvaleczny1

Re: Kulturystyka a jedzenie

Post autor: vvaleczny1 » czwartek 02 02 2017, 12:53

vjera nie tylko zdrowe ale i smaczne ;) Tzn o ile nie przypiekasz ich na brązowo bo wtedy powstaje rakotwórczy akrylamid ;p Ja też uwielbiam ziemniaki z patelni lekko podsmażone a czasem nawet zrobie danie z tego przepisu - https://paleosmak.pl/hiszpanski-omlet/ :)

ODPOWIEDZ