Weglowodany

Co jeść? Czego nie jeść? Jak żyć w świecie pełnym glutenu?
adora
Weglowodany

Post autor: adora »

Mam pytanie: ile spozywacie weglowodanow dziennie? Zauwazylam, ze jak zejde za nisko z nimi to slabo sie czuje. Poza tym czytalam, ze osoby z chora tarczyca powinny spozywac ich wiecej czyli powyzej 120-150. Staram sie zjadac ok 150g dziennie, czasem sie zdarzy nawet 200. Macie jakies doswiadczenia?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Weglowodany

Post autor: vvaleczny1 »

To zależy. Ja nie liczę ile bo po co mi to.. Choć na pewno jem mało bo lekko schudłem po pierwszym miesiącu na paleo. Osoby trenujące na pewno potrzebują ich więcej, ale zwykła osoba hmm, max 100 mi się wydaje, chyba że np chcesz przytyć. Ogólnie ja stosuje się do tego - http://www.dobradieta.pl/lutz.php :)
Sobkow

Post autor: Sobkow »

około 150 - 200 dla mnie ok
adora

Post autor: adora »

Kiedys bylam na zywieniu optymalny i nie sluzylo mi to. Teraz mam wyzsze wegle i mam wiecej energii a moja waga ciagle jest taka sama 58-59 przy wzroscie 168. Teraz jestem w 12 t ciazy i waga dalej w miejscu. Wychodzi na to, ze kazdy organizm potrzebuje czegos innego :-) Rowniez specjalnie nie licze tylko tak na oko.
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Paleo nie musi być niskowęglowodanowe :) Każdy musi dopasować pod siebie, jaka ilość mu odpowiada, a dla chorych na tarczycę faktycznie zaleca się więcej węglowodanów. Ja obecnie nie liczę specjalnie, ale pewnie jem w granicach 100-150 g.
Menelo

Post autor: Menelo »

Najlepiej poszukaj na necie takich specjalnych kalkulatorów które przeliczają twój wzrost i wagę na to ile powinieneś czego spożywać (węglowodanów białka itp)
ODPOWIEDZ