Skarby Biedronki "Smaki Życia"

Wszelkie pozostałe tematy
mrodziew
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 05 01 2016, 10:23

Skarby Biedronki "Smaki Życia"

Post autor: mrodziew »

Kto by pomyślał, że sieć sklepów Biedronka (proszę mnie nie posądzać o autoreklamę), okaże się tak pomocna w utrzymywaniu diety Paleo. Bardzo wiele książek o Paleo (Mark Sisson dla przykładu) bazuje na realiach życia na Zachodzie. W takim Paleo Blueprint pojawiają się fantastyczne przepisy z homarami, wysokiej jakości wołowiną, jagnięciną i rybami, o których nigdy nie słyszałem. Jak to się ma do realiów Rzeczpospolitej? Tutaj właśnie przychodzi z pomocą biedronkowa gazeta "Smaki Życia". Przeglądałem ją kiedyś stojąc w kolejce i zauważyłem, że bardzo wiele przepisów jest albo paleo, albo wystarczy bardzo drobna modyfikacja i paleo jedzenie gotowe. Dodatkowo są skonstruowane tak, żeby były tanie, żeby produkty były dostępne własnie w Biedronce. Od tego czasu zbieram każdy numer. Nie żartuje, to jest kopalnia pomysłów na przepisy paleo. Teraz, po dwóch latach zauważam, że pewne przepisy powtarzają się cyklicznie, ale mimo to, szczerze polecam zbieranie Smaków Życia. Gazeta kosztuje grosze, 3,99 PLN za numer, więc tym bardziej warto.
Żeby nie być gołosłownym, w marcowym numerze pojawił się na przykład taki przepis: biała kiełbaska pieczona z jabłkami, Biedronka zaleca użycie oleju rzepakowego – ale możecie mi wierzyć, oliwa z oliwek również daje rade.
Pozostaje oczywiście kwestia jakości produktów w Biedronie, czy chcemy kupować mięso mielone akurat tutaj? Pewnie nie. Czy chcemy sięgać po jabłka z Biedronki? Może też nie do końca. Ale mimo wszystko, to są przepisy skrojone na miare tego, co możemy dostać w polskich marketach. Nie ma tu przepisów z homarami, ale są z kiełbaskami. Nie ma tutaj przepisów z wołowiną z Argentyny, ale jest sporo pomysłów na mięsa dostępne w Polsce.
W dziale z przepisami, postaram się w najbliższym czasie umieścić parę lekko zmodyfikowanych przepisów. Jeśli natomiast ktokolwiek z Państwa ma jakieś sugestie, gdzie jeszcze można znaleźć podone inspiracje, zachęcam do dzielenia się :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Ferrieha
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 06 03 2016, 18:24

Re: Skarby Biedronki "Smaki Życia"

Post autor: Ferrieha »

Dzięki, zajrzę do gazety przy okazji jak będę kupować w biedronce jakiś papier toaletowy czy coś :P :lol:
ODPOWIEDZ