Od czego zacząć?

Wysokowęglowodanowe paleo ze zbożami bezglutenowymi
Gruandotrop

Od czego zacząć?

Post autor: Gruandotrop »

Od czego zacząć?
Mam 19 lat 183 cm i 68 kg, trenuje 4 razy w tygodniu Street Workout. Jednak moje wyniki, nie były dobre. Słaby progres i masa za bardzo nie rosła. Przez ostatnie 4 lata żyłem w internacie, więc to co jadłem zostawia wiele do życzenia. Ale mam parę pytań, co do diety Samuraja. Angielski umiem, ale boje się że coś poprzekręcam(wiedza z gier). Jak dobrze poszło z Maturami to chciałem pójść na studia, więc kolejne pytanie.
Czy studenta stać na taką dietę?
Życie studenckie jest ciężkie, z tym że dosyć robotnay jestem, więc powinienem radę wyciągnąć te 600/700 zł na żarcie w ciągu miesiąca. Czy takie środki wystarczą, by utrzymać jednego studenta na takiej diecie?
Co jeść i jak to jeść?
Oczywiste wydaje mi się, że jak smażyć to na oleju kokosowym, jak gotować to na parze. Makaronu i Zboża sam za bardzo nie lubię. Lubię mięso i to w dużo mięsa. Krówka, Kurczak czy Świnka mi to różnicy nie robi. Do jajek też nie mam problemu.
Jak to ma wyglądać w ciągu tygodnia?
Czy przy moich gabarytach, i chęci zdobycia dodatkowych 12 kg(w przeciągu kilku miesięcy). Napewno jestem Endomorfikiem, to jest pewne. Szansa na spasienie się jest u mnie nikła(próbowałem wiele razy i to nie koniecznie z użyciem samego ,,jedzenia". I czy ktoś był by chętny do przedstawienia mi bardziej szczegółowo, jak to ma wyglądać? Albo chociaż dać namiary na jakiegoś dietetyka, w okolicach lubuskiego lub zachodniopomorskiego, który będzie wiedział o co chodzi?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

vvaleczny1

Re: Od czego zacząć?

Post autor: vvaleczny1 »

Stać, nie stać? Raczej do ogarnięcia. Ryż + ziemniaki majątku nie kosztują. Mięso wiadomo że droższe, ale są też podroby które są tanie a białka też mają sporo. Makrela wędzona, tuńczyk w puszce też. Banany, awokado i inne owoce do ogarnięcia cenowo.

Co jeść i jak to jeść? To co na zwykłym paleo, ale podbić to węglowodanami typu bezglutenowe zboża, pseudozboża, ziemniaki, bataty. ryż basmati lub biały, odpowiednio przygotowane kasze np. gryczana. Mięso tak, jajka jeszcze lepiej. Ja postawiłem na ryż w dni treningowe i ziemniaki + banany przedtreningowo.

Dietetyków nie znam, w Polsce diete samuraja propaguje Jakub Mauricz - https://www.youtube.com/watch?v=w6pMEshfVjI
Ogólnie masz jak to mówią na forach sfd - trzymać michę ;) Jeść dużo, by wytworzyć nadwyżkę kaloryczną a jednoczenie nie opychać sie śmieciowym jedzeniem by sie nie zalać na brzuchu. Białko podstawa, z warzyw, mięsa i jajek je dostarczysz. Tłuszcze to tak jak pisałeś olej kokosowy, do tego oliwa z oliwek, smalec, masło.

Gruandotrop

Jeszcze jedno pytanie, trochę bezsensu.
Co pić?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Wodę, herbatę, kawę, zioła - mało? Zobacz http://paleosmak.pl/2015/08/kawa-paleo/

bartek Paleolife

Post autor: bartek Paleolife »

pic wodę :) Stać raczej bez problemu, chyba że będziesz miał ochotę codziennie wcinać steki z wołowiny argentyńskiej. Ale dieta czy to samurai czy to paleo nie musi być droga. Jeść to co na paleo, ja dorzucam 2x w tyg ryż i kaszę jaglaną a tak po za tym to paleo,

Czy przy moich gabarytach, i chęci zdobycia dodatkowych 12 kg(w przeciągu kilku miesięcy).

Ciężko powiedzieć ale raczej będzie ciężko nabrać 12kg masy mięśniowej (bo chyba o taka Tobie chodzi). Ale jest szansa. Musisz pewnie dostarczyć codziennie przy Twoich treningach dość dużo kalorii pewnie około 3500-3800.

Co rozumiesz pod pojęciem bardziej szczegółowo?

Gruandotrop

Stało się, dzisiaj zacząłem swoją zmianę diety. Zacząłem wsumie od czegoś mocno nie odbiegajacego od tego jadłem zazwyczaj. Zrobiłem sobie Omlet Hiszpański ze strony(trochę słabe na kolacje, lepsze by były same owoce ale stało się), co prawda przy moich zdolnościach manualnych wyszła mi z tego jajecznica na smalcu z ziemniakami i schabem pieczonym(Biedronka xD). Jajecznica, jakaś mega duża nie była 4 jajka, dwa ziemniaki i 4 plasterki tego schabu. Ale najadłem si :
Co do Węglowodanów w Diecie... Znam trochę swój organizm. Jestem Ektomorfikiem, więc tłuszczu zabardzo nie magazynuje, szybko go spalam... Więc poco mi są węglowodany? Jako technik weterynari(świeżo upieczony, jeszcze nawet dyplomu nie odebrałem), wiem że tłuszcze dostarczają 2/3 razy więcej energii od węglowodanów. Czyli raczej ich nie będę stosował, skupię się na czystym Paleo Bez jakiś dodatków. No właśnie dodatków. Od jutra wracam do Boostera Testosteronu(Zbiór Naturalnych ekstraktów, stymulujących NATURALNĄ produkcje testosteronu, jak również regulujących gospodarkę Hormonalną.) no i Jabłczan Kreatyny. I lecimy ostrzej z treningami. Mam wakacje w końcu, zobaczę jak będę się czuł. Jak u mnie będzie z regeneracją(jak będą za duże zakwasy, trza będzie dorzucić te węglowodany). No to chyba narazie, tyle ze wstępnych przemyśleń do tego co narazie myślę, za tydzień napiszę już jak się czuje :P
A tak na marginesie... Dziwny Artykuł znalazłem... http://polki.pl/dieta_dietyodchudzajace ... AoyT8P8HAQ

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

Gruandotrop pisze:A tak na marginesie... Dziwny Artykuł znalazłem... http://polki.pl/dieta_dietyodchudzajace ... AoyT8P8HAQ
50% prawdy, 50% kompletnych bzdur, choćby te o "kwasowych" i "zasadowych" pokarmach albo o tłuszczach nasyconych czy cholesterolu. Jak to popularne media.

Gruandotrop

Dlatego, tak czytałem i takie... Ale czy wy wiecie o czym piszecie...

Einher

Post autor: Einher »

Jak chcesz zwiększyć naturalnie testosteron, to oprócz zmiany na paleo, warto stosować multiwitaminy dobrej jakości np. Best Multiple, do tego możesz jeszcze dowalić witaminę D ( o ile masz jej niski poziom w organizmie, bo multiwitamina już trochę tego ma), wit. C ( przedawkować ciężko ) i także omega 3. No i zdrowy styl życia połączony z dobrym snem. Ten booster nie działa, a w badaniach, okazuje się, że wręcz przeciwnie - obniża.

ODPOWIEDZ