Mycie włosów sama woda

Naturalna higiena - domowej roboty dezodoranty, pasty do zębów, mycie włosów bez szamponu i nie tylko
Monique

Mycie włosów sama woda

Post autor: Monique » poniedziałek 24 04 2017, 09:34

Czy jest na forum ktoś myjący włosy sama woda, kto mógłby podzielić się doświadczeniami?
Od prawie dwóch lat nie używam szamponu. Przechodziłam różne "fazy": najpierw soda + ocet jabłkowy ale zaczęły rozdwajac mi się końcówki, przerzuciłam się więc na czarne mydło, w poszukiwaniu coraz prostszych rozwiązań zamieniłam je na mydło marsylskie (dramat! Nigdy nie miałam tak brudnych włosów mimo mycia...), Następnie na glinkę (tu z kolei wlosy były na maksa przesuszone...) Aż w końcu doszłam do momentu, w którym postanowiłam odstawić wszystko i myć włosy tylko woda. Było niełatwo, ale udało się - są czyste, miękkie, w dobrym stanie. Jest jedno ale - tak potwornego łupieżu w życiu nie miałam. Wystarczy, że dotknę włosów albo skóry głowy i sypie się na gęsto :shock:
Nie mam pojęcia jak z tym walczyć - nakładanie oleju wymusi użycie później mydła, żeby owy olej zmyć z włosów - a efekt po mydle na moich włosach jest fatalny. Próbowałam używać olejku lawendowego, niestety bez skutku... Dodam, że farbuje włosy naturalna henna raz na ok 2-3 miesiące, mycie sama woda stosuje już 3 miesiące, włosy szczotkuje codziennie, a łupież, który pojawił się jakieś 2 miesiące temu, z tygodnia na tydzień się nasila (miałam nadzieję, że wystarczy przeczekać... Niestety chyba nie).
Jakieś rady, pomysły? Może ktoś z was miał tak samo?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Mycie włosów sama woda

Post autor: Grzegorz » poniedziałek 24 04 2017, 12:59

Monika, długo to trwa? Ja od już ponad roku myję tylko wodą i jest super. Lekki łupież się chyba pojawił na samym początku, zaraz po zmianie i szybko minął.
Inna sprawa, że zauważam, że łatwiej myć wodą krótsze włosy, przy dłuższych to jest trudniejsze.

Monique

Post autor: Monique » poniedziałek 24 04 2017, 13:39

Tak jak pisałam, już jakieś 2 miesiące... A i tak uważam, że moje włosy w pewien sposób były przygotowane na odstawienie środków myjących, bo od dawna ograniczalam ilość kosmetykow (szamponu ostatnio użyłam w lipcu 2015). I niestety "lekki" to nie jest określenie jakiego można użyć w moim przypadku :( wpadłam teraz na pomysł by zmienić plastikowa szczotkę na drewniany grzebień, zobaczymy czy to coś da.
Co ciekawe, poza łupieżem​, stan włosów jest fantastyczny - miękkie, gładkie, mocne... Dlatego kombinuje jak to rozwiązać bez żadnych kosmetyków :)

gigus

Post autor: gigus » środa 31 05 2017, 10:04

jest to możliwe jednak proponowałbym stopniowo się za to zabierac, wtedy włosy aż tak na tym nie ucierpią i nie będą sięszybko przetłuszczać

Satro

Post autor: Satro » sobota 19 05 2018, 18:25

A stosujecie filtry pod słuchawkę pryszcznica, żeby pozbyć się chloru? Podobno też mocno oddziaływuje na skórę

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 28 09 2018, 11:31

Grzegorz pisze:
poniedziałek 24 04 2017, 12:59
Monika, długo to trwa? Ja od już ponad roku myję tylko wodą i jest super. Lekki łupież się chyba pojawił na samym początku, zaraz po zmianie i szybko minął.
Inna sprawa, że zauważam, że łatwiej myć wodą krótsze włosy, przy dłuższych to jest trudniejsze.
muszę spróbować...ja używam szarego mydła do mycia, do włosów też. Sporadycznie myję szamponem dziecięcym...

Awatar użytkownika
mitil

Post autor: mitil » piątek 12 10 2018, 14:27

A zastanawiałaś się może, czy to nie jest kwestia wody? Twarda woda lub z za dużym stężeniem chloru może nie być dobra dla naszej skóry.

MamaRu

Post autor: MamaRu » poniedziałek 07 01 2019, 09:01

Chlor chlorem, moze woda ma duzo kamienia po prostu?
Potrzebujesz badania kamieni nerkowych? Sprawdź https://euksi.org

ODPOWIEDZ