Naturalne środki czystości

Naturalna higiena - domowej roboty dezodoranty, pasty do zębów, mycie włosów bez szamponu i nie tylko
Marzena
Zodiak:

Naturalne środki czystości

Post autor: Marzena »

Może nie o higienie osobistej, ale blisko... Od kilku miesięcy stosuję sodę z octem do mycia wszystkiego. Niestety skutek taki, że wszędzie zrobił mi się kamień. I w wannie, i w umywalkach. A z odpływu wyciągnęłam nierozpuszczone resztki sody... Może ona jest jakiejś gorszej jakości? Przecież soda z octem dobrze czyści. Skąd ten kamień wszędzie?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Re: Naturalne środki czystości

Post autor: Grzegorz »

Nie wiem, czy soda z octem ma sens, bo one się trochę znoszą - soda jest zasadowa, ocet kwaśny - powstaje sól, która słabo czyści. U mnie w domu używa się sody albo octu. Jeśli są tłuste, brudne rzeczy, to soda z wodą jest dobra, np. do czyszczenia klocków dzieci, zabawek, umywalki. Do takich miejsc, gdzie kamień jest, to ocet jest świetny. Octem myjemy też mniejsze owoce, takie które ciężko pojedynczo umyć (borówki, winogrona). Czasem do czyszczenia używam najzwyklejszego mydła w kostce, bez zapachów i innych takich.
Marzena
Zodiak:

A tu zalecają sodę z octem do czyszczenia umywalek, wanny itp. http://dziecisawazne.pl/przepisy-na-dom ... czystosci/
Czyści dobrze, tylko skutki miałam takie, jakie miałam...
Marzena
Zodiak:

Właśnie, do płukania owoców zastosowałam przepis na usuwanie pestycydów (najpierw w wodzie z octem, potem w wodzie z sodą i na końcu w czystej wodzie). Woda po płukaniu miała zmienić kolor, a nie zmieniła. A nie wierzę, żeby cytryny kupione na rynku były eko...
ODPOWIEDZ