Mycie włosów sodą

Naturalna higiena - domowej roboty dezodoranty, pasty do zębów, mycie włosów bez szamponu i nie tylko
Marzena
Zodiak:

Mycie włosów sodą

Post autor: Marzena » niedziela 24 01 2016, 21:14

Chyba z pół roku myję włosy sodą oczyszczoną, a spłukuję octem jabłkowym. Fakt, nie jestem konsekwentna, czasami mi się nie chce i używam szamponu. Ale kiedy myję sodą, czuję się tak, jakbym myła piaskiem. A potem włosy wyglądają na niedomyte, tłuste. (Z kolei po szamponie mam na głowie siano...) Co może być przyczyną? Może soda kiepskiej jakości?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Anna Przebinda

Re: Mycie włosów sodą

Post autor: Anna Przebinda » poniedziałek 25 01 2016, 07:21

Ja próbowałam raz i nie byłam zadowolona. Nie wiem, może ktoś jest bardziej kompetentny? Myć włosy można też jajkami :)
Ja tutaj nie kombinuję, przyznam się. Używam olejów jako odżywek, ale wybór szamponów w przystępnych cenach o naturalnym składzie mnie skutecznie zniechęca do kombinowania z sodą, skoro się nie sprawdziła. Wybieram po prostu takie kosmetyki, które mają jak najmniej dodatków.

Jeśli masz po szamponach suche włosy, poszłabym w kierunku olejowania włosów (sieć pęka od informacji na ten temat, u mnie na przykład olej kokosowy się nie sprawdza, ale lniany robi robotę), nawilżania i odżywiania dobrymi produktami o naturalnym składzie (albo jajkami i olejkiem rycynowym) i wybrałabym szampon bez SLS, delikatnie myjący. W Rosmannie jest taki dla dzieci, choć jak dla mnie, taki średniak ;) Ale zdecydowanie najlepiej dostępny.
Możesz też zainteresować się półproduktami, często po myciu wcieram we włosy kolagen i elastynę albo jakiś koncentrat nawilżający + natłuszczam końcówki kroplą olejku marula. Super sprawa.
Psychodietetyk i praktyk medycyny funkcjonalnej. :geek:
Autorka bloga Z widelcem po zdrowie.

Maria

Post autor: Maria » wtorek 26 01 2016, 21:26

Myję włosy sodą od 9dni, trzeba użyć dosyć cieplej wody, najpierw myję końcówki potem u nasady , płuczę i spryskuje wodą z octem, splukuje chłodną wodą.Na końcówki olejek. Moje włosy są lśniące, sypkie . Mama męża miała zawsze problem z tlustymi włosami, po zastosowaniu sody jej cienkie włosy są uniesione i wolne od tłuszczu 3dni po myciu :)

Awatar użytkownika
Anna Przebinda

Post autor: Anna Przebinda » środa 27 01 2016, 09:12

To może zrobię jeszcze jedno podejście. Sodę rozcieńczasz z wodą?
Psychodietetyk i praktyk medycyny funkcjonalnej. :geek:
Autorka bloga Z widelcem po zdrowie.

Diana

Post autor: Diana » środa 27 01 2016, 20:58

Olejowanie jest super! :)

Marzena
Zodiak:

Post autor: Marzena » wtorek 02 02 2016, 21:34

Spróbowałam w niedzielę, użyłam oleju lnianego. Zrobiły mi się strąki. W dotyku nawet nie były tłuste, ale wyglądały jak tłuste. Kiedyś miałam ładne włosy, po myciu były błyszczące i ładnie się układały. A teraz są cienkie, płaskie albo sianowate. A przecież właśnie przechodzę na paleo...

Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni » czwartek 04 02 2016, 13:02

Ja próbowałam myć włosy sodą i spłukiwać octem, ale moje włosy były dziwne, takie niby tłuste, więc to mnie nie zadowoliło kompletnie. Na tę chwilę używam szamponów Alterry i olejuję włosy olejem kokosowym i jest ok :). Podobno mycie włosów jajkami przynosi fajne rezultaty, ale jeszcze nie próbowałam, szkoda mi pysznych jajek :D

Bardiel

Post autor: Bardiel » piątek 05 02 2016, 08:32

Jak dla mnie metoda dobra dla tych którzy mają krótkie włosy.
Z tego co pamiętam to sodą powinno traktować się bardziej skórę głowy niż same włosy.
Ja osobiście polecam (przynajmniej dla panów) szare mydło. Daje super efekt u mnie, choć niektórzy twierdzą, że włosy po nim są ... ciężkie.
Ze słodyczy najbardziej to ja lubię mięso :)

Maria

Post autor: Maria » sobota 06 02 2016, 08:08

Anna Przebinda pisze:To może zrobię jeszcze jedno podejście. Sodę rozcieńczasz z wodą?
Tak woda 1/2 szklanki temp okolo 70 stopni , tyle samo sody połączyć i mieszać intensywnie najwygodniej w butelce. Wychodzi dosyć rzadka papka, papkę na dłoń i wcieramy w skórę głowy i we włosy rozcieczam na bieżąco wedle uznania, zbyt rzadka nie umyje. Mam długie włosy za łopatki, po sodzie czują się świetnie.Jeżeli włosy nie piszczą po splukaniu, powtórzyć powinny być wyczuwalnie miękkie, źle wyplukane będą wyglądały jak tłuste. Najwygodniej długie włosy myć w plastikowym wiaderku lub głębokiej misce tak na początek , żeby opanować sprawę zbyt goracej wody . Rozcienczony ocet (obecnie cytrynowy lub sok z cytryny, lub jabłkowy ) wlewamy do butelki ze spryskiwaczem Jysk, kilka mocnych pociągnięc po 2 minutach splukuje letnią wodą. :D

Marta

Post autor: Marta » środa 20 07 2016, 21:19

Ja od dzisiaj zaczynam mycie wlosow soda.wg przepisu.Grzegorza i spryskiwaniem kwaskiem cytrynowym bo u!mnie!to masakra jak umyje wlosy!wieczorem to rano juz mam lekko przetluszczone mam nadzieje ze zadziała soda i zaczełam myc sie sama woda ze skora nie mam problemow nie jest przesuszona tylko czym smarowac dlonie słyszałam ze kremy dla dzieci sa.dobre np.bambino czy kupic olej kokosowy i samrowac?twarzy wogole nie myje mam cudowna cere jak u nastolatki a niedlugo stuknie mi 34 lata przemywam tylko rano oczy woda prosze o odpowied pozdrawiam
:arrow: Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!!!

ODPOWIEDZ