Pasta do zębów - olej kokosowy i soda

Naturalna higiena - domowej roboty dezodoranty, pasty do zębów, mycie włosów bez szamponu i nie tylko
Awatar użytkownika
Anna Przebinda

Pasta do zębów - olej kokosowy i soda

Post autor: Anna Przebinda » poniedziałek 25 01 2016, 07:22

Zabieram się do zrobienia - w końcu - pasty do zębów z oleju kokosowego i sody. Macie rady i doświadczenia? Jak toto przechowujecie?
Psychodietetyk i praktyk medycyny funkcjonalnej. :geek:
Autorka bloga Z widelcem po zdrowie.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Maria

Re: Pasta do zębów - olej kokosowy i soda

Post autor: Maria » wtorek 26 01 2016, 21:32

Anita pisała na swoim blogu , że można dodać konserwantów ze sklepu internetowego https://www.zrobsobiekrem.pl/mobile/pl/ ... o-cert/207 lub przechowywać w lodówce.

Awatar użytkownika
Anna Przebinda

Post autor: Anna Przebinda » środa 27 01 2016, 09:13

O trwałość się nie martwię, bo pewnie będę robiła małe porcje, ale o sam pojemnik - słoiczek? Tubka?
Psychodietetyk i praktyk medycyny funkcjonalnej. :geek:
Autorka bloga Z widelcem po zdrowie.

Diana

Post autor: Diana » środa 27 01 2016, 20:57

Ja trzymam taką pastę w słoiczku po kremie, warto też robić rano płukanki olejem kokosowym, 2 łyżki/łyżeczki jak kto woli oleju kokosowego na czczo rano przed lekami, do buzi i tak 20-25 minut przelewamy w buzi z jednej str na drugą, wypluwamy koniecznie!!! bo robimy płukankę, aby oczyścić się z toksyn, które przez noc zebrały się w jamie ustnej i myjemy zęby ;)
Zalety płukanek olejem są spore, warto poczytać i przetestować ;)

aneczka904

Post autor: aneczka904 » czwartek 27 10 2016, 12:34

z sodą trzeba strasznie uważać ponieważ może ona zniszczyć szkliwo i uwrażliwić bardzo dziąsła. Co do samego oleju - SUPER! przy okazji ma działanie wybielające. :)

Mmiimmiikkoo

Post autor: Mmiimmiikkoo » poniedziałek 02 01 2017, 17:47

Właśnie to sobie zrobiłam,po miesiącu stosowania zdarłam szkliwo i w tej chwili nie mogę umyć w ogóle zębów bo są tak wrażliwe że nie sposób ich dotknąć szczoteczką. :lol:

dominika

Post autor: dominika » sobota 13 01 2018, 15:18

Czy ktoś z was ma doświadczenie z dłuższym stosowaniem pasty olej kokosowy+soda? Przez jakieś pół roku, rok może albo i dłużej?
Ja zaczęłam używać takiej pasty tydzień temu i na razie jestem bardzo zadowolona. Obawiam się jednak, że soda przy codziennym stosowaniu może uszkodzić szkliwo. Wiadomo, że nie używa się dużo takiej pasty jednorazowo, jednak w internecine stomatolodzy grzmią i ostrzegają przed taką samorobną mieszanką, stąd moje wątpliwości. Mleczaki wypadły mi już wiele lat temu, a jak stałe zęby zaczną wypadać, to wiem że następne już nie wyrosną, więc trzeba dbać o nie jak najlepiej :D

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz » sobota 13 01 2018, 15:24

Ja już od iluś lat używam tylko swojej pasty do zębów, która w składzie ma olej kokosowy i sodę (plus różne inne dodatki). Kilka przepisów na domowe pasty do zębów są na stronie paleoSMAK.

Soda jest elementem ściernym i w nadmiarze może uszkodzić zęby. Tak samo sklepowe pasty do zębów zawierają krzemionki do ścierania osadu. Jak by myć zęby w nadmiarze piaskiem, to też się je uszkodzi.

Kluczem jest ilość sody. U mnie na taki niemały słoiczek pasty do zębów idzie jedna płaska łyżka sody, czyli tyle co nic. Czasem myję dla porównania zęby sklepową pastą (bez fluoru) i wydaje mi się, że ona bardziej ściera.

Czyli soda bezpieczna, o ile będzie w małych ilościach.

dominika

Post autor: dominika » sobota 13 01 2018, 15:53

Super! Dziękuję za odpowiedź :) Swoją pastę wykonałam na podstawie przepisu z paleoSMAK i sprawdza się znakomicie.

ODPOWIEDZ