Mycie wlosow jajkiem

Naturalna higiena - domowej roboty dezodoranty, pasty do zębów, mycie włosów bez szamponu i nie tylko
adora
Mycie wlosow jajkiem

Post autor: adora »

Ciagle szukalam naturalnego sposobu na mycie wlosow. Soda nie dzialala, proszek shikakai tez nie. Kilka dni temu sprobowalam umyc wlosy jajkiem. Dalam 2 i troche soku z cytryny. Masowalam glowe ta papka pare minut. Okazalo sie, ze caly tluszcz z glowy zostal wymyty. Nie sadzilam, ze to mozliwe. polecam wyprobowac.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Jaskiniowiec

Re: Mycie wlosow jajkiem

Post autor: Jaskiniowiec »

Ciekawy sposób, mi na szczęście wystarczy sama woda, ale mam krótkie włosy z racji bycia mężczyzną :) Jajek używam jako maseczkę na twarz. Nabieram palcem białko ze skorupki i wcieram w twarz, daje mi to efekt gładkiej i jędrnej skóry :)
Marzena
Zodiak:

Post autor: Marzena »

Umyłam wczoraj włosy jajkiem i jestem pozytywnie zaskoczona efektem. :) Po pierwsze, to bardzo miłe uczucie. Po drugie, daje dobry efekt. Włosy gładkie, błyszczące, nie są sianowate. Trochę mi szkoda jajka, bo mam takie od kur biegających po podwórku, ale takie ilości, że chyba poświęcę. :) Tyle tylko, że połowę jajka mi spłynęło z włosów... Muszę coś wymyślić, żeby na drugi raz tego uniknąć.
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Post autor: Ewa Paleo od kuchni »

Kurczę, zachęcające te Wasze wypowiedzi, chyba w weekend spróbuję :D
Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator

Post autor: Grzegorz »

No właśnie mi też chodzi po głowie spróbowanie kiedyś jajka, choć boję się zepsuć to, nad czym pracuję od 2 miesięcy. Zrezygnowałem całkowicie z sody i octu i włosy myję samą wodą. Dużo mniej się przetłuszczają i mogę myć wodą nawet co dwa dni, choć w ten drugi dzień włosy nie są przecudne.

Spróbuję kiedyś jajka może na zasadzie odżywki. Jak to robicie - samo żółtko czy całe jajko? Czy przy spłukiwaniu gorącą wodą nie robi się jajecznica na głowie? :)
Bardiel

Post autor: Bardiel »

żeby zrobiła się jajecznica to woda musiała by mieć temperaturę 40+ stopni, przy czym nawet do 45-50 stopni nie ścięła by białka w jajku natychmiastowo.
Raczej mało prawdopodobne aby Ci się udało ściąć jajko na głowie.
Sama myśl wydaje się jednak dość zabawna, gdy pomyśleć jak mogło by to wyglądać :twisted:
Ze słodyczy najbardziej to ja lubię mięso :)
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Umyłam włosy jajkami i efekt był naprawdę zaskakujący. Włosy spłukałam octem jabłkowym i były później bardzo fajne, miękkie. Na drugi dzień nadawały się co prawda tylko do spięcia, ale będę kontynuować eksperyment, może się pozbędę szamponu :D
Marzena
Zodiak:

A co było nie tak, że nadawały się tylko do spięcia? Ja dzisiaj umyłam sodą, bo szkoda mi tyle jajek... Ale w sumie tłuste nie były, chociaż poprzednio myłam w środę. Nadal walczę z sianem na głowie, chociaż jest go mniej.
Awatar użytkownika
Ewa Paleo od kuchni

Były już lekko tłustawe, więc rozpuszczone nie wchodziły w grę w moim wypadku. Na razie wychodzi mi mycie co drugi 3 dzień, nie jest źle :)

Właśnie też mi tych jajek szkoda, ale może trzeba po prostu zmienić nastawienie - nasza głowa też się odżywia :D
Marzena
Zodiak:

Ja myję dwa razy w tygodniu. Zastanawia mnie to, że wyglądają, jakby były tłuste, ale w dotyku tłuste nie są.
ODPOWIEDZ