Alergie a Hashimoto

Zapalenie tarczycy Hashimoto
Hsopq
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 29 04 2018, 12:46
Gender:

Alergie a Hashimoto

Post autor: Hsopq »

Witam!
Mam 16 lat. Choruje na Hashimoto aTPO>2000. Przeszedłem na paleo (zero zbóż, nabiału, strączków) 3 miesięce temu. Nie widze żadnej poprawy w wynikach badań. Zastanawiam się nad przejściem na protokół i tu pojawia sie moje pytanie. Gdy czytam jakieś przepisy pana Grzegorza a dokładniej komentarze do nich widze „coś tam może być uczulające, dlatego osoby z chorobami autoimmunologicznymi powinny go pominąć”. Rozumiem zatem że w protokole należy wyłączyć wszystko co uczula ? Mam alergie (najprawdopodobniej krzyżową) na jabłka, gruszki, banany i inne owoce. Poza tym alergie na pyłki traw (tak przypuszczam, nie robiłem nigdy badań). Żaden alergolog nie podejmie sie odczulania osoby z Hashimoto. Czy te wszystkie moje alergie stymulują układ pdpornościowy w takim zakresie że wpływa to na przebieg choroby ? O ile jabłek moge nie jeść to na dwór raczej trudno nie wychodzić :) martwię sie że nie uda mi sie wprowadzić choroby w remisje mimo najlepszych suplementów i najlepszej diety. Prosze o odpowiedź

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Awatar użytkownika
Grzegorz
Administrator
Posty: 319
Rejestracja: wtorek 15 12 2015, 17:22
Gender:
Kontakt:

Re: Alergie a Hashimoto

Post autor: Grzegorz »

Alergie (czyli przeciwciała IgE) nie mają tak dużej roli w chorobach autoimmunologicznych, jak nadwrażliwości (czyli przeciwciała IgG). Zobacz:
https://paleosmak.pl/alergia-nadwrazliw ... a-roznice/
rozważ też jakiś test przeciwciał, np:
https://paleosmak.pl/test-food-detective/

Najbardziej problematyczne są zboża, nabiał, a potem jajka. Dopiero kolejne miejsca to strączki, orzechy itp. Ja np. mogę spokojnie jeść strączkowe (choć soi unikam), a mi chorobę napędzały jajka i migdały (po wykluczeniu zbóż i nabiału). Każdy z nas jest inny, ale przetestuj jajka i orzechy, a strączki możesz spróbować wprowadzić ponownie.
Powodzenia!
MargoRav
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 25 09 2018, 09:48
Gender:

Re: Alergie a Hashimoto

Post autor: MargoRav »

Ja ostatnio robiłam ten sam test. Zamawiałam go z https://zdrowegeny.pl i realizowałam w placówce medycznej, którą wybrałam sobie z listy (akurat we Wrocławiu).
ODPOWIEDZ