Hashimoto i protokół autoimmunologiczny

Zapalenie tarczycy Hashimoto
Jaskiniowa Kuchnia

Hashimoto i protokół autoimmunologiczny

Post autor: Jaskiniowa Kuchnia »

Na początku swoich bojów dietetycznych zdecydowałam się na protokół autoimmunologiczny. Popełniłam co prawda kilka błędów (chociażby jadłam za mało kalorii i za mało węglowodanów, przez co mój układ hormonalny strasznie się rozregulował), jednak odniosłam znaczną ulgę pod względem symptomów chorobowych. Zniknęła mi alergia, stawy i kolana przestały boleć, tarczyca przestała boleć, w końcu niemal zniknęły problemy trawienne... Myślę, że protokół może nam pomóc, jednak taką dietę trzeba przeprowadzać pod okiem lekarza. Nie idźcie moją drogą i nie zmieniajcie diety samodzielnie.

A jakie Wy macie doświadczenia z protokołem? A może macie jakieś wątpliwości? W tym wątku nie ma głupich pytań, śmiało dzielcie się swoimi przemyśleniami :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Mallga

Re: Hashimoto i protokół autoimmunologiczny

Post autor: Mallga »

Fajnie, że założyłaś ten wątek!
Niedawno zaczęłam protokół. Chciałabym się dowiedzieć, czy komuś z Was protokół pomógł na tyle, że można było później odstawić wszelkie leki i suplementy, a jedynie trzymać dietę i wszystko jest ok? Na ile Wam on pomógł?
Czy otrzymujecie negatywne komentarze od otoczenia? Moja rodzina jest już w pełni przekonana do protokołu, do paleo na początku byli bardzo wrogo nastawieni, ale zobaczyli, że bardzo mi pomogło (lepiej się czułam i mniej mi włosy wypadały). Teraz protokół - mam nadzieję, że pomoże...

ODPOWIEDZ