Protokół czy paleo

Zapalenie tarczycy Hashimoto
Justyna

Protokół czy paleo

Post autor: Justyna » wtorek 06 06 2017, 22:44

Witam, mam Haszi od 10 lat, i przynajmniej z 10 kg ekstra :( wydawało mi się że odżywiam się nie najgorzej dużo warzyw i owoców, mięcho uwielbiam itp. No ale jednak tylko mi się wydawało. Od kiedy się suplementuje, zrobiłam detox oraz przeszliśmy z rodziną odrobaczenie czas na dietę. Czy od razu musi to być protokół ( dość rygorystyczny jak dla mnie) czy można paleo i po jakims czasie jak się wdroże to wyeliminować dalsze składniki. Lub takie poszerzone paleo ale jeszcze nie protokół. Czy to nie ma sensu i trzeba od razu wybrać albo /albo? 😎
Z drugiej strony jak porównam swoje odżywianie z przed 2-3 lat to teraz jest dużo zdrowiej: warzywa oleje, maki rozmaite, wyrzucony gluten, cukier itp. Więc może jednak można tak stopniowo... Poradzcie proszę 🤔

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Re: Protokół czy paleo

Post autor: aaaaq » środa 07 06 2017, 07:46

zacznij od paleo i będziesz widzieć, jaka jest reakcja organizmu...pamiętaj tylko, że organizm potrzebuje trochę czasu, żeby się przestawić...

Justyna

Re: Protokół czy paleo

Post autor: Justyna » czwartek 08 06 2017, 08:28

Dziękuję, tak wlasnie zaczęłam ☺od poniedziałku dopiero więc w powijakach jestem...ale na razie pozytywnie. Myślałam, że przygotowanie posiłków jest bardziej pracochłonne, a tu taki surprise :) Na razie super. Plan mam taki, żeby 3m-ce pozostać na paleo, a potem przejść na protokół.
Dziękuję za odpowiedź :)

ODPOWIEDZ