Strona 1 z 1

Alergie a Hashimoto

: niedziela 27 05 2018, 22:28
autor: Hsopq
Witam!
Mam 16 lat. Choruje na Hashimoto aTPO>2000. Przeszedłem na paleo (zero zbóż, nabiału, strączków) 3 miesięce temu. Nie widze żadnej poprawy w wynikach badań. Zastanawiam się nad przejściem na protokół i tu pojawia sie moje pytanie. Gdy czytam jakieś przepisy pana Grzegorza a dokładniej komentarze do nich widze „coś tam może być uczulające, dlatego osoby z chorobami autoimmunologicznymi powinny go pominąć”. Rozumiem zatem że w protokole należy wyłączyć wszystko co uczula ? Mam alergie (najprawdopodobniej krzyżową) na jabłka, gruszki, banany i inne owoce. Poza tym alergie na pyłki traw (tak przypuszczam, nie robiłem nigdy badań). Żaden alergolog nie podejmie sie odczulania osoby z Hashimoto. Czy te wszystkie moje alergie stymulują układ pdpornościowy w takim zakresie że wpływa to na przebieg choroby ? O ile jabłek moge nie jeść to na dwór raczej trudno nie wychodzić :) martwię sie że nie uda mi sie wprowadzić choroby w remisje mimo najlepszych suplementów i najlepszej diety. Prosze o odpowiedź

Re: Alergie a Hashimoto

: niedziela 27 05 2018, 22:46
autor: Grzegorz
Alergie (czyli przeciwciała IgE) nie mają tak dużej roli w chorobach autoimmunologicznych, jak nadwrażliwości (czyli przeciwciała IgG). Zobacz:
https://paleosmak.pl/alergia-nadwrazliw ... a-roznice/
rozważ też jakiś test przeciwciał, np:
https://paleosmak.pl/test-food-detective/

Najbardziej problematyczne są zboża, nabiał, a potem jajka. Dopiero kolejne miejsca to strączki, orzechy itp. Ja np. mogę spokojnie jeść strączkowe (choć soi unikam), a mi chorobę napędzały jajka i migdały (po wykluczeniu zbóż i nabiału). Każdy z nas jest inny, ale przetestuj jajka i orzechy, a strączki możesz spróbować wprowadzić ponownie.
Powodzenia!

Re: Alergie a Hashimoto

: piątek 28 09 2018, 13:28
autor: MargoRav
Ja ostatnio robiłam ten sam test. Zamawiałam go z https://zdrowegeny.pl i realizowałam w placówce medycznej, którą wybrałam sobie z listy (akurat we Wrocławiu).