Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia » sobota 19 05 2018, 17:18

Minie, fajnie, że wzrok masz coraz lepszy. Ja widzę raz lepiej, raz gorzej, liczę na stałe polepszenie :D
W filmiku Pani Ewa mówi, że ketoza jest dobra przez 3 miesiące, potem radzi z niej schodzić. Jeśli ktoś bardzo chce, może ją "rotować", jeśli tak można powiedzieć. Nie tłumaczy, dlaczego po jakimś czasie jest niekorzystna. Może to wszystko opowie na tym zapowiadanym zlocie. Oby :twisted: :roll:

Reklama wspiera rozwój strony:
'

baśka

Post autor: baśka » sobota 19 05 2018, 17:33

Minie, wspaniale :D Też tak chcę...!

Znalazłam jeszcze 2 filmiki Sylwii Kowalskiej:
Dieta w porażeniu mózgowym. Wywiad z dr. Ewą Bednarczyk - Witoszek.Mleczne cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=WhLF1oQ ... %C5%BCliwe
Dieta w porażeniu mózgowym. Wywiad z dr. Ewą Bednarczyk - Witoszek Zboża, mleczne, alergie. cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=wAbcFHv ... %C5%BCliwe

Minie

Post autor: Minie » niedziela 20 05 2018, 10:09

dzieki za linki dziewczyny...
poslucham w wolnej chwili...
wczoraj co Prawda trzymalam sie prduktow DDP ale wieczorem przecholowalam...z weglami i dzis rano wstalam z zatkanym nosem...sama sobie jestem winna...

dzis DW...i zamierzam isc na pizze z rodzina:)

aaaaq

Post autor: aaaaq » poniedziałek 21 05 2018, 11:13

nie było mnie przez jakiś czas, ale nadrobiłem i wracam do pisania ;)

ibinia

Post autor: ibinia » poniedziałek 21 05 2018, 13:06

Dobrze że jesteś, aaaaq!
A Zosi nie ma.... Znaczy, jestem uzależniona od Zosi :shock: bo mi jej brak bardzo. Bardzo bardzo.

baśka

Post autor: baśka » wtorek 22 05 2018, 09:29

Ibiniu, nie tylko tobie.

Wczoraj zjadłam chałwę i paczkę sezamków - przesłodziłam się; sezamki mogłam sobie odpuścić. Na obiad kolorowe warzywa na patelnię na smalcu gęsim. Na reszcie bez OP, który mi od dawna codziennie towarzyszył :D
Dzisiaj surówka z kapusty surowej, rzodkiewki i dymki z olejem dyniowym i octem. Na obiad jajka sadzone z kaszą gryczaną ze skwarkami i jakimś warzywem.

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 22 05 2018, 09:41

Basiu, to wspaniale! A sezamki zawsze ci służyły?
Nie piszę, co jem, bo jem bardzo węglowodanowo, a tłuszczu prawie zero. Odrzuciło mnie od tłuszczu, nadal go jadłam (mniej), bo jestem wypaczona dietą optymalną i odczuwam realny strach przed przedawkowaniem cukrów. Ale organizm walnął mnie w łeb, trudno świetnie, odstawiłam tłuszcze. Zaczynam podejrzewać, że one uczulają mnie najbardziej ze wszystkich produktów. Na testach masło wyszło na 100% uczulające, jeszcze kokos. Innych tłuszczów nie ma w wykazie, więc nie da się "naukowo" :lol: stwierdzić. Po jakimś czasie odstawienia tłuszczu, wracam do niego powoli i dochodzę do całkiem słusznych porcji dziennych (oczywiście zmniejszam wtedy W), a potem znowu totalny strajk organizmu (co dziwne, najpierw nasila się duszność, potem dochodzą dolegliwości trawienne, na końcu - obrzęk całego nadbrzusza i zahamowanie trawienia - ale dosłownie - przestaję trawić, a jedzenie zalega godzinami, wręcz dniami). Wrrrr.... :evil:

baśka

Post autor: baśka » wtorek 22 05 2018, 10:26

odstawiłam tłuszcze. Zaczynam podejrzewać, że one uczulają mnie najbardziej ze wszystkich produktów
Ibiniu, twój organizm jest wyjątkowy :!:
To, co piszesz przyprawia o dreszcze. Cieszę się, że jesteś pogodna.
EBW ciągle podkreśla, że należy słuchać siebie... może nie ma co jeść tłusto; na siłę. Dieta japońska bez zbóż też jest ok ;) A najlepsza jest dieta "ibiniowa" :mrgreen:
Nadal robisz placki z wytłoków warzywnych?

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 22 05 2018, 10:49

Basiu, moja dieta przyprawia o dreszcze :mrgreen: Placki robię rzadko, bo nie bardzo mam z czego. Dynia, marchew, pietrucha, z tych oto owszem tak :D Wysokie węgle są problemem nie ze względu na "niedziałanie modelu japońskiego" ;) tylko z powodu braku "wysokich węgli" wśród najmniej uczulających mnie produktów. Wszystkie owoce tzw. sezonowe są be. Właściwie balansuję między kaszą gryczaną, quinoa, amarantusem, daktylami, bananami, marchwią, dynią i od święta kaszą jaglaną czy kukurydzianą (bo już ryż to dla mnie koszmarne be, uczula drań bez zahamowań). A z tłuszczami to heca do kwadratu, bo wreszcie wyszło, czemu nie służy mi absolutnie nic do smarowania twarzy. Kremy odpadły już dawno, ale "rotowałam" na twarz oleje - koszmar. Nie dość że twarz w stanie opłakanym, to po "zażyciu zewnętrznym tłuszczu" zaczynały się duszności albo ból żołądka :o Nawet Pani Ewa ma tu zbyt "tradycyjne" podejście do wiedzy pt. co jak działa. Jestem kosmitką... :evil: :twisted: :roll: :idea: :!:

Lena

Post autor: Lena » wtorek 22 05 2018, 12:51

Witajcie po długiej nieobecnosci
Waga nadal stoi :/
Dziś na sniadanie poledwica z cebulką i kapusta kiszona
Pychaaa polecam :D

ODPOWIEDZ