Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia » piątek 13 07 2018, 12:33

Basiu, ja właśnie myję wodą - od pół roku mniej więcej. Na początku włosy bardzo się przetłuszczały, próbowałam używać płukanki z sodą, ale to nie był dobry pomysł (dla moich włosów przynajmniej). Potem doczytałam, żeby codziennie szczotkować włosy - żeby sebum rozprowadzać po całej ich długości, wtedy przetłuszczanie się zmniejszyło, a włosy zrobiły się miękkie i elastyczne. Niby fajnie, jednak brak mi hmm... jak to nazwać... jakby świeżości? Włosy są czyste, a nie do końca jakby odświeżone. Masło maślane mi wychodzi. Szukam czegoś, co bym stosowała co jakiś czas, nie przy każdym myciu, czegoś naturalnego.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia » piątek 13 07 2018, 12:34

O! Mika, to może być to! W sensie - odświeżacz włosów :D

Mika

Post autor: Mika » piątek 13 07 2018, 12:35

Basiu to ja wieczorem napisze ten przepis na szampon z mydlnicy i może jeszcze jakiś...

Mika

Post autor: Mika » piątek 13 07 2018, 12:35

ibinia pisze:
piątek 13 07 2018, 12:34
O! Mika, to może być to! W sensie - odświeżacz włosów :D
ja już nie wyobrażam sobie myś niczym innym włosów, naprawdę :D

Pugi

Post autor: Pugi » piątek 13 07 2018, 13:47

Ja próbowałam. Przez jakiś czas myłam wodą z sodą. O ile skóra głowy myła się tym dobrze to same włosy były jakby nieświeże właśnie. Poza tym przez tydzień nie mogłam ich rozczesać bo moje włosy są suche i mają pootwierane łuski. Gdzieś przeczytałam, że trzeba po umyciu robić płukanki z wody z dodatkiem octu jabłkowego i potwierdzam z rozczesywaniem jest lepiej. Jednak jak planuję jakieś wyjście to niestety muszę umyć szamponem i też płukanka z octem a teraz ostatnio przynoszę z ogrodu porządną garść ziół, zaparzam i też płuczę. Z tymi ziołami to mi poradziła znajoma, która jest farmaceutką i pracuje w aptece zielarskiej. Zbieram różne zioła, co mi wpadnie w ręce. Wszystkie mają jakąś wartość. Nawet zielona pietruszka, oregano, mięta też się sprawdza.
Myślę, że to mycie sodą sprawdziłoby się lepiej na krótkich włosach ale ja mam długie więc też chętnie skorzystam z Waszych przepisów.

Pugi

Post autor: Pugi » piątek 13 07 2018, 13:47

Znowu odbiegamy od jedzenia :lol:

soko

Post autor: soko » piątek 13 07 2018, 14:48

A ja już zgłodniałam i myślę o jakimś dobrym deserku. Na myśl przyszło mi ubite na puszek mleczko kokosowe z borówkami, albo malinami. No ale wcześniej ten pstrąg, zrobię go inaczej niż zwykle, tj. chyba bez rozmarynu, dodam trochę soli, pieprzu, świeży koperek, skropię cytrynką. W środku rozsmaruję masełko. O, tak zrobię! Rybkę owinę w folię alu i zapiekę. Głodek, głodek. Wczorajszy nadmiar węglowodanów dzisiaj obudził apetyty, eh :P
Kiedyś też szukałam alternatywy dla przemysłowych szamponów, ale po wszelkich eksperymentach doszłam do wniosku, że jednak lubię pachnące chemią włosy :P Chociaż mam z nimi problem, bo bardzo się przetłuszczają. Ale uważam, że to błahostka, da się żyć :)

ibinia

Post autor: ibinia » piątek 13 07 2018, 15:42

soko, pysznie zapachniał pstrąg, napisz, jak smakował Mmmm.... Deser też niczego sobie. A właśnie, mleko kokosowe jest dobrą alternatywą mlecznych w deserach, super!
Pugi, ja sodę stosowałam krótko. Teraz myję włosy tylko wodą i codziennie porządnie je szczotkuję. Też mam długie włosy, tyle że nie farbuję ich już ze 4 lata :?: Chyba, nie pamiętam dokładnie, ale nie mam nawet śladu po farbie, więc od kilku lat są "nietknięte". Są całkiem w porządku, tylko przyda się ten "powiew świeżości" :D I nie o zapach chodzi, bo pachną zwyczajnie, tylko o to "coś".

Minie

Post autor: Minie » piątek 13 07 2018, 18:22

Mika pisze:
piątek 13 07 2018, 11:56
Ibiniu od jakiegoś czasu stosuję naturalne szmpony zrobione przez Kasię Enerlich. Są wyśmienite. Kupiłam jej ksiązkę i są tam przepisy na zrobienie własnych szmponów np. z zakwasu żytniego, ryżu, mydlnicy, z wrotyczem na łupeż. Jeszcze ich nie robiłam w wolnej chwili jak chcecie napiszę przepisy.
Polecam też ksiązkę Kasi - Katarzyna Enerlich "Piękno z pól i łąk". Są tam przepisy na domowe kremy, peelingi,mydła, żele i rózne takie.
jak jest jakis przepis na kosmetyki typu anti aging to poprosze:)

Minie

Post autor: Minie » piątek 13 07 2018, 18:23

Pugi pisze:
piątek 13 07 2018, 13:47
Znowu odbiegamy od jedzenia :lol:
al jest mowa o kosmetykach naturalnych:)

ODPOWIEDZ