Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia » piątek 20 07 2018, 09:10

soko, jak nie masz dolegliwości z tym związanych, to się nie przejmuj. Część ziarenek pogryziesz, część spełni rolę szczotki jelitowej. Gryź dokładnie, a resztę zostaw organizmowi ;)
Pugi, brawo dziewczyno! :D
Mika na wakacjach, Minie wybywa wycieczkowo 8-) Niech wam miło i radośnie jest! :D

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq » piątek 20 07 2018, 09:18

Pugi pisze:
czwartek 19 07 2018, 22:09
Ale dzisiaj dałam rady.
no i tego się trzeba trzymać :)
soko pisze:
piątek 20 07 2018, 08:20
Pugi, dlatego ja nie decyduję się na pieczenie, bo nie mam silnej woli.
Słuchajcie, mam wstydliwy dylemat. Chodzi o sezam, który jest tak chwalony przez EBW. Zauważam, że w postaci niestrawionej ląduje sami wiecie gdzie. Czy zatem warto jeść całe ziarenka? Hm.. :o
ja niby mam silną wolę, ale po co kusić los ;)
a próbowałaś może tahini? ja osobiście sezamu w ziarenkach nigdy nie jadłem (pomijając jakieś obrzydliwie słodkie sezamki) - jak jest tak jak piszesz, to odpuść te ziarenka.tahini bardzo lubię, mimo że ma specyficzny smak...

soko

Post autor: soko » piątek 20 07 2018, 09:58

Aaaaq, jak to obrzydliwe sezamki? :( Ja je kochałam (nadal kocham skrycie*, podobnie jak chałwuszkę). Tahini jest gorzkie i kiedy to jem to się oszukuję, że mi smakuje ;P Hm, hm. Muszę spróbwać tahiny w sałatce, bo na żywca to się zmuszam.. :) Albo tak jak ibinia pisze, może powinnam ziarenka dłużej mielić w ustach nim je przełknę.
*Przyznam się, jem teraz sezamki!! - ale cicho sza! :P

soko

Post autor: soko » piątek 20 07 2018, 10:39

Czytam o sezamie i dochodzę do wniosku, że można usprawnić jego trawienie przez zmielenie nasion w młynku do kawy lub rozduszenie w moździerzu. Nie żeby to było rewolucyjne, ale piszę, bo może ktoś na tym forum zjada całe nasionka i nie wykorzystuje pełni ich mocy

baśka

Post autor: baśka » piątek 20 07 2018, 14:09

Fajny przepis dla chałwożerców ze słonecznika: https://www.youtube.com/watch?v=P7m-uSgH5eU.
Dzisiaj jest najlepszy dzień w moim życiu :D
Akurat mam dzień słonecznikowy, zrobię sobie chałwę w domu.
Trzeba tylko zamienić miód na inne słodziwo.
Lubię oglądać kanał Sebastiana https://www.youtube.com/channel/UCITOhC ... 4pEUEnUcaw
-------------
Hahaha chałwożerców ze słonecznika :lol: :lol:

ibinia

Post autor: ibinia » piątek 20 07 2018, 14:47

Basiu, Szaman ma dużo ciekawych pomysłów, nie tylko spożywcze :D Ciekawe, jak ci posmakuje szamańska chałwa ze słonecznika :mrgreen:
Boooożeeeenkoooo????
soko, możesz zrobić z sezamu tzw. gomasio - słony przysmak do przyprawiania wytrawnych potraw. Moja córcia, jak była mała, z taką posypką zjadła wszystko, każde warzywo, kaszę. Jest to naprawdę ciekawy smak. W dodatku bardzo proste do zrobienia. Prażysz sezam na patelni (aż zacznie strzelać i lekko pachnieć), tak samo prażysz sól, a potem razem mielesz (niezbyt drobno). Proporcje stosujesz wg. własnego uznania. W oryginale, zdaje się, na 7 łyżeczek sezamu jest 1 łyżeczka soli. U mnie w domu dawaliśmy o wiele mniej soli.

soko

Post autor: soko » piątek 20 07 2018, 17:08

Ibinia, slicznie dziękuję za przepis, jestem tak ciekawa smaku, że najchętniej bym to jeszcze dziś przygotowała :-D
Baśka - ale pozytywnie nakręcasz, miło!!! Może to zasługa słonecznej pogody? :)

Minie

Post autor: Minie » piątek 20 07 2018, 17:25

dobre pytanie,,,nie wiem ja ,,,nie mam z tym problemow.ale jesli ci nie sluzy wywal…
mi na przyklad srednio sluzy soczewica i cieciorka…
i jadam to bardzo rzadko...

u mnie dzis sojowo..zaczelo sie od kawy z mlekiem sojowym ..potem frytki..i teraz na kolacje robie sobie mix warzyw niskowegl. w woku z serem tofu...mniam...

Pugi

Post autor: Pugi » piątek 20 07 2018, 17:44

Dzisiaj rano była młoda kapusta z ziemniaczkami. Potem koktajl z wiśni, jabłka i wody. Byłam po nim trochę głodna więc po godzinie parę plasterków słoniny solonej bez chleba. Wybieramy się jeszcze na chińszczyznę więc pewnie będzie kaczka ale pewna nie jestem, może zmienię zdanie. Będzie to pierwsze białko dzisiaj więc mam wybór. Tylko IF nie zachowam.

Pugi

Post autor: Pugi » piątek 20 07 2018, 22:22

No i była kaczka ale mnie rozczarowała tym razem. Poprzednim razem gdy zamówiłam to danie to było przesmaczne a dzisiaj... Jakiś suchy wiór :?

ODPOWIEDZ