Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Pugi

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Pugi » wtorek 24 07 2018, 08:29

Znowu jestem na huśtawce. Na razie było śniadanie wolności.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

soko

Post autor: soko » wtorek 24 07 2018, 09:32

Możliwe, że lubię wyciągać zbyt ogólne i uproszczone wnioski, mam jednak wrażenie, że im cieplej tym bardziej rozpadają się prawidłowe jadłospisy. A co Pugi zajadasz w takim wolnościowym śniadanku?
U mnie okropnie, zapalenie pęcherza, od 3 w nocy pilnowałam smacznie śpiących.

baśka

Post autor: baśka » wtorek 24 07 2018, 09:36

Cześć wam :D To najlepszy dzień mojego życia! :mrgreen: Wasz też!!!

Pugi, zejdź z huśtawki, w głowie ci się zakręci ;) Ale tak serio, to 2 DW już wystarczą 8-) Ja bym wykorzystała ten dzisiejszy i wróciła na dobre tory.

Ibiniu, nic nie piszesz o swoim menu. Skrobnij coś; będzie doskonała inspiracja dla nas :D

Wczoraj kupiłam patelnię do jajek w biedronce :D , mąkę kasztanową mam, teraz tylko muszę odszukać przepis na placki EBW bez jajek. Mam na nie chęć od dawna (mąka czeka już drugi miesiąć).

Dzisiaj gulasz jagnięcy i być może placki (jutro napiszę czy mi się chciało je zrobić czy nie). Zuzi nie ma, to większy luz ;) 8-)

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 24 07 2018, 09:56

Basiu, jak cudownie, że jesteś :D Nie piszę, co jem, albowiem jestem na wysokich węglach i w dodatku mało rotuję, bo zostało mało w miarę służących mi pokarmów. Stosuję coś na wzór Gersona, ale baaaardzo okrojonego. Już miesiąc to ciągnę 8-) Póki co cudów nie ma, no chyba że za cud uznać zupełnie bezzapachowe pocenie się. I tak mało się pocę (zawsze, nie tylko teraz), no ale brak odczuć węchowych zaskakuje :shock:
Pugi, na śniadanie jabłka pieczone z innymi składnikami? Niech ci to posłuży, a i zmobilizuje, niech!
soko, przez cały rok jest mnóstwo "powodów", żeby rozjechać swój jadłospis ;) :twisted:
Basiu, placki w jajecznych dołkach to zawsze 2 łyżki mąki (np. kasztanowej) plus łyżka lepiszcza (mąki z siemienia, skrobi ziemniaczanej, tapioki). Przynajmniej tak powtarza Pani Ewa. Nie próbowałam, może trzeba proporcje zmodyfikować.

baśka

Post autor: baśka » wtorek 24 07 2018, 11:41

Czyli teraz jesteś wegetarianką albo weganką :?: Nie wiem jak można się odżywiać samymi roślinnymi produktami. One nigdy nie dają mi uczucia sytości. Coś mi się kołacze po głowie, że na gersonie pije się sok z wątroby?
Jak to cudów nie ma, masz naprawdę zdrowy pot :ugeek: , bo pot ludzi zdrowych nie powinien śmierdzieć :shock: A to jest bardzo dużo. Pugi mam nadzieję, że już skończyłaś szarlotkę. Mój czasami "pachnie" jak zgniłe jabłka.
Ibiniu, to jest ogromny krok do zdrowia :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki za przypomnienie proporcji plackowych.

Soko pilnuj się dokładnie i jedz tylko DP. Pomoże ci to szybko.

Minie

Post autor: Minie » wtorek 24 07 2018, 12:40

zaczelam dzien doslownie kawalkiem gorzkiej czekolady...
nie chce mi sie jesc:)

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 24 07 2018, 13:15

Basiu, kluczowe u mnie to: mało w miarę służących mi produktów :evil: :o Stąd wziął się "naciągany Gerson". Zwierzęce nie zostały mi żadne :shock: A z roślinnych: marchew, dyniowate oprócz arbuza, kalafior i pekinka (inne kapustne - koszmar), gruszki, seler naciowy, korzeń pietruchy i nać, gryka, czasem kukurydza i jagły, quinoa, i to by było na tyle :roll: buuuu.... No i zobaczymy, co czas przyniesie...
soko, jak pęcherz? Co dziś wcinasz? I jak na to reaguje stan zapalny? Przytulasy!
Minie, bardzo dobrze że nie chce ci się jeść. Chyba? :idea:

Minie

Post autor: Minie » wtorek 24 07 2018, 15:05

Ibiniu po raz kolejny raz patrze co ty jadasz i zastanawiam sie jak wytrzymujesz...
da sie z tego komponowac posilki`?
a jak rodzina?rozumiesz, ze gotujesz inne posiki im i inne sobie?

zjadlam Jakis obiad...wieczorem znow podjem kromke chleba gryczanego z ogorkiem malosolnym i to bedzie wszystko...

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 24 07 2018, 16:10

Miniaczku, dwie kuchnie to prowadziłam kiedyś, bo alergie mam od dawna, tylko przedtem nie miałam dodatków autoimmunologicznych. Teraz gotuję mężowi. Kilka lat on mnie obsługiwał, ja nie ruszałam się z łóżka. Nadal z trudem wykonuję podstawowe czynności, robię plan, dzielę czynności, rozciągam w czasie. Nieraz mąż pomaga (ziemniaków na placki nie dam rady zetrzeć na przykład). A dla siebie robię posiłki - nieposiłki. Gotowany kalafior. Gotowane coś tam. Surowe coś tam. Soki przygotowuje mi mój luby ;) Córcia jest już na swoim. Pieski wcinają suchą karmę. Ja żyję z chwili na chwilę, nawet nie z dnia na dzień. Ale to wszystko pokazało mi piękno drobiazgów, radość z niczego, harmonię mimo dysonansów. Jest dobrze :)

Minie

Post autor: Minie » wtorek 24 07 2018, 17:25

jestes niesamowita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i jeszcze tyle ciepla w Tobie!!!!!!!!

ODPOWIEDZ