Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia »

Basiu, kapusty mają mało W, szparagi (cały rok dostępne w słoikach), szpinak, seler naciowy, wszystkie sałaty, ogórek, cukinia, pieczarki, a brokuł i kalafior nie wypadają wcale źle, oliwki, kapusta włoska ma śmiesznie mało :D i pekinka też. Wiem, że to wszystko wiesz, tylko wypisuję te produkty, po które można sięgnąć i niemal od razu jeść (bo większości nawet nie trzeba gotować). A poza tym na rozgrzewkę możesz robić wywary warzywne i albo popijać sam wywar, albo po zmiksowaniu (nawet jak użyjesz marchwi czy buraka w niewielkiej ilości) będziesz miała w szklance bardzo mało węglowodanów (bo jakby zostaną rozwodnione :lol: ).

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Pugi, jak smakuje taki fioletowy ziemniak? :mrgreen: Nie jadłam, a nawet w domu nie miałam :lol: A jak namoczysz orzechy - może dasz radę pogryźć? Zmieniają smak, ale i tak są pyszne. Chociaż... chrupać nadal trzeba. Głupio gadam :geek: O! Mam inny pomysł. Jeszcze śmieszniejszy, ale powinno dać efekt pożądany. Zmiel orzechy i wymieszaj z jakimś tłuszczem (w niewielkiej ilości, tylko żeby dało się skleić), uformuj kulki i masz orzechy jak nowe, a "pogryzione".

ibinia

Oczywiście, że znowu głupio napisałam, bo miałam na myśli jakiś "gęsty tłuszcz" do zlepienia, czyli albo kokosowy/palmowy/smalec/masło, albo nieco masła orzechowego ze słoika (może nawet nieco rozwodnionego) - trzeba by popełnić próby czynne :D

aaaaq

Post autor: aaaaq »

Ibinia - dokładnie tak jak piszesz - kiedyś jak jeszcze ciasta piekłem i jadłem - robiłem tzw. orzesznika
Ta polewa orzechowa była okropnie słodka, ale z pewnością można zrobić taką samą bez cukru, na maśle, a orzechy zmielić na drobno...muszę spróbować...będzie to mała porcja, za to bardzo treściwa :)
można spróbować też coś ala muffinki z takiej masy zrobić, albo kokosanki i trochę podsuszyć....możliwości jest wiele ;)

Bożena

Post autor: Bożena »

Wiem wiem jedzenie ma smakować i karp smażony jest smaczny
Jeszcze we mnie pokutują stare zasady że smażone jest niezdrowe.🙃Ale słodycze tez są smaczne i co 😭

Minie

Post autor: Minie »

Ja1986 pisze:
niedziela 04 11 2018, 15:24
Minie, a cóż Ty tam w looku zmieniłaś :) ?
Wczoraj byłam na urodzinach więc był i likier i trochę węgli pod postacią sałatki i zapiekanki.
Dzisiejszy wieprzowina na obiad. Na kolację nie wiem.
Jeszcze dzisiaj muszę odwiedzić jakiś market ,bo lodówka była rozmrażana i świeci czystością oraz pustkami .
sporo krotsze wlosy i skandynawski blond:)piekne:)az sama nie moge uwierzyc:)
u mnie wcziraj nie poszlo jak planowalam, gdyz bylo sojowo...
dzis wypilam troche rosolu potem bedzie kotlet mielony a wieczorem salatka ziemniaczana z majonezem:)
Pozdrawiam

Minie

aaaaq pisze:
niedziela 04 11 2018, 19:04
na najbliższe dni zaplanowałem białka roślinne+warzywa w różnych konfiguracjach (uzupełniłem orzechy i różne takie ;))...zobaczymy jak mi to wyjdzie ;)

Pugi - bataty ci najwyraźniej nie służą, duże ilości W także...to tylko potwierdza to co można już gdzieniegdzie przeczytać - cukrzycę typu 2 można wyleczyć dietą niskowęglowodanową...
nie sledze dokladnie co tam piszecie u Pugi bo nieznam sie na cukrzyc aleto tez mi jakos wpadlo w oko:)Pugi odstaw te bataty!

Minie

ibinia pisze:
poniedziałek 05 11 2018, 07:30
Pugi, świetnie sobie radzisz!
U mnie zjazd. Znowu. Trzeba pomyśleć o zrotowaniu tłuszczów (wszystkich), czyli znowu wejście na wysokie W. Szczerze... nie chcem ale muszem :evil: Na pewno tym razem stosunkowo długo tłuszcz mi służył i na pewno pojawiały się najdłużej trwające symptomy zdrowienia. No ale... ale dupa. Oj tam, oj tam, zaraz dupa. Dobrze jest, tylko się źle czuję :lol: :mrgreen:
Dzisiaj jeszcze sezam (czyli tłuszczowo), sałata i fryty z marchwi.
pomaga ci taka zmiana?
frytki z marchewki---smaczne to?posypujesz np. Chili? mysle ze w takiej konstelacji byly by niezle..slodkawo ostre:)

Minie

Ja1986 pisze:
poniedziałek 05 11 2018, 07:33
U mnie dzisiaj zupa gulaszowa z wołowiną . Dałam zbyt dużo chili i jest bardzoooooooo ostra :twisted: .
Oprócz tego mam jeszcze sałatę z pomidorami i winegretem.
mniam:)

Minie

aaaaq pisze:
poniedziałek 05 11 2018, 12:01
faktycznie, czasami organizm ma nadmiar tłuszczu...i to sygnalizuje..
albo przestawia sie na ich minimalna ilosc...u mnie tak jest..i tylko tl. typu olej lniany ew oliwa...a przez rok prawie ich nie uzywalam,,,tylko smalec i olej kokosowy i tak wklolko:)i Maslo...ale moja milosc do masla jest niekonczaca sie:)

ODPOWIEDZ