Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Minie

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Minie »

aaaaq pisze: wtorek 06 11 2018, 11:17
ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 10:22 Bożenko, nie jest zdrowe to co "zdrowe", ale to co nam służy. Zapomnij wszelkie "nauki dietetyczne" 8-)
aaaaq, 2 białka ale w skąpej ilości, można "przeoczyć" 8-) :lol:
dokładnie tak było - to było przeoczenie...jak kupowałem mieszanke, to przeoczyłem, że ma w składzie strączki ;) Jak kupowałem następne, to już starałem się kupować bez B...
to jest minus wiekszosci mieszanek..czytasz jest ok a tu tadam..kukurydza albo fasolka:/
jak bedziecie mieli dzien sojowy to usmazcie sobie Tofu z peiczarkami i cukinia polejcie sosem sojowym dobrymi chinskimi przyprawami-ja uzywam 5 smakow i do tego chilli...w platkach..niebo w gebie..najlepiej jeszcze smazyc na oleju sezamowym...pychotka!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ddp

Post autor: ddp »

ddp
hejka, jestem po przedłużonym dw, ale już jest ok i nareszcie nie "muszę" jeść ziemniaków i mięsa.
Dzisiaj kawa i groszek z majonezem, w pracy masło orzechowe i herbata z dzikiej róży.
Jadacie topinambur??? Dlaczego dopiero dzisiaj się dowiedziałm, jutro kupuję; wyglada całkiem dobrze, mało węgli i bardzo smaczny ma być.
Moim odkryciem też jest dzika róża; zaparzam na noc w termosie i wypijam rozcieńczjąc w pracy. Nareszcie coś co mi smakuje i nie jest earl greyem :mrgreen:
Basia, ja kupuję mrożonki i wybieram to, czego nie lubię do oddzielnej torebki i używam później przy okazji.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

ddp pisze: wtorek 06 11 2018, 13:40 Jadacie topinambur??? Dlaczego dopiero dzisiaj się dowiedziałm, jutro kupuję; wyglada całkiem dobrze, mało węgli i bardzo smaczny ma być.
mało to pojęcie względne...ma tylko trochę mniej niż ziemniak,dla mnie to bardzo dużo :P
baśka

Post autor: baśka »

ibinia pisze: wtorek 06 11 2018, 12:39 Zmiel orzechy i wymieszaj z jakimś tłuszczem (w niewielkiej ilości, tylko żeby dało się skleić), uformuj kulki i masz orzechy jak nowe, a "pogryzione".
Ibiniu, jesteś genialna :!: Kurcze, czego nie wpadłam na taki doskonały i za razem prosty pomysł :roll:
No to już wiem, co dzisiaj będę jadła ;) DZIĘKI!!!!!!!!!!!
ddp

Post autor: ddp »

ddp
no tak, na szybko przeczytałam 15g wgl., a teraz widzę - do 25g; ale i tak dla mnie jest ok, zobaczę jak smakuje.
Po masle orzeszkowym wzrok mi sie rozmył :( , też do odstawki na dłużej.
Bożena

Post autor: Bożena »

Ddp uwielbiam dziką różę ,ostatnio zalałam octem jabłkowym szklankę dzikiej róży i dodałam pół łyżki miodu ,poczekam miesiąc i będzie ocet różany .
Topinambur spróbowałam raz i już mnie nie ciągnie ,jelita stanęły mi dęba po nim .
Dziewczyny i chłopaki jakie macie fajne pomysły na proste jedzonko np kulki orzechowe (Ibinia 🙃).Rozwijam się dzięki tej stronie .Gdzie ja bym kiedyś pomyślała ze zupę można ugotować z dwóch składników ,życie stało się prostsze .
ibinia

Post autor: ibinia »

Minie, pytasz o rotację tłuszczów? Taki sposób żywienia "proponuje" mój organizm. Każdy tłuszcz zaczyna nasilać stan zapalny. Jeszcze nie rozpoczęłam węglowodanówki... Ostatnio dość szybko mogłam wrócić do tłuszczów, cóż... A fryty z marchwi bardzo mi smakują. Piekę paski marchwi "opatulone" w tłuszcz kokosowy. Używam tylko soli, inne przyprawy na razie są na nie.
Bożenko, kluczem jest "uważność". Słodycze lubisz z nawyku i rozregulowania. Karpia - nie wiem. Może być ten sam mechanizm, wtedy niekoniecznie jest dla ciebie dobry. Ma smakować, ale przede wszystkim ma nie powodować dyskomfortu, żadnego, wtedy ci służy :mrgreen:
Minie

Post autor: Minie »

ddp pisze: wtorek 06 11 2018, 14:09 ddp
no tak, na szybko przeczytałam 15g wgl., a teraz widzę - do 25g; ale i tak dla mnie jest ok, zobaczę jak smakuje.
Po masle orzeszkowym wzrok mi sie rozmył :( , też do odstawki na dłużej.
Maslo orzechowe najwidoczniej ma cos w sobie..wielu z nas nie odpowiada..:/
dziekuje ibiniu:)wyprobuje..tym bardziej, ze moje corki uwielbiaja chrupac surowe marchewki, wiec frytki pewnie tez beda dla nich:)
aaaaq

Post autor: aaaaq »

no ale takie klasyczne masło orzechowe które można kupić w sklepie, to zupełnie inna bajka niż my tutaj piszemy...inne orzechy, inny tłuszcz...;)
ibinia

Post autor: ibinia »

Masło orzechowe to 100% orzechów i już :D
ODPOWIEDZ