Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

baśka pisze: środa 07 11 2018, 22:16 No to może właśnie te surowizny... albo pieczony a tu duszony? I jak z tym surowym kalafiorem jadłaś i mierzyłaś cukier czy nie? Zresztą EBW mówi, że najlepsze są surowizny.
też na to stawiam..

Pugi - surowy kalafior jadam regularnie i bardziej mi smakuje niż gotowany....chociaż jak skąpany w maśle mocno to już bym się zastanawiał ;)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia »

Basiu, Pani Ewa mówi, że surowizny są doskonałe, ale w nadmiarze szkodzą. Czyli nie cały czas i nie za dużo.
Tak myślę o różnych wynikach poziomu cukru u Pugi w posiłkach z udziałem kalafiora. Jest jeszcze jedna możliwość, o której też w którymś z filmików wspomina doktorka. Pierwszy posiłek może indukować objaw poranny, czyli jakby nie sam kalafior zaszkodził, ale uruchomił odpady śmieci z poprzedniego dnia. No i to co Basia powiedziała - kalafior plus coś może być lepsze niż sam kalafior. Możliwości jest ogrom i tylko obserwacja da odpowiedzi... Trudno świetnie.
Basiu, ja też nie znoszę tego posmaku ketozy. Jest dla mnie... niemiły, żeby nie powiedzieć niesmaczny. To oczywiście wspomnienia, teraz daleko mi do ketozy :D Kto wie, jak bym teraz "spojrzała" na ów posmak.
Zjadłam kawał sera Bursztyn, rany... jaki to pyszny ser... mniam!
Bożena

Post autor: Bożena »

Dzisiaj wcale nie mam ochoty na soki .Orzechy macadamia się do mnie uśmiechają i kawa i może banan do tego .
Pugi mam wyciskarkę wolnoobrotową Green star elite😘
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Wczoraj przez pół dnia miałam wzdęcia. Aż musiałam odpiąć guzik w spodniach siedząc w pracy :oops:
Przeszło dopiero za zarzuciu iberogastu.
Dziś jest wszystko dobrze.
Na śniadanie i obiad kapuśniak na wędzonce.
Pugi

Post autor: Pugi »

aaaaq pisze: czwartek 08 11 2018, 06:29
baśka pisze: środa 07 11 2018, 22:16 No to może właśnie te surowizny... albo pieczony a tu duszony? I jak z tym surowym kalafiorem jadłaś i mierzyłaś cukier czy nie? Zresztą EBW mówi, że najlepsze są surowizny.
też na to stawiam..

Pugi - surowy kalafior jadam regularnie i bardziej mi smakuje niż gotowany....chociaż jak skąpany w maśle mocno to już bym się zastanawiał ;)
Zakładam, że jednak go gryziesz :lol: bo u mnie to jest główną przeszkodą. Właściwie to źle napisałam, że nigdy nie jadłam. Nigdy na DDP, tak będzie ściślej. Cukru w związku z tym też nie mierzyłam. Jak się następnym razem przydarzy do wypróbuję miksowany.
aaaaq

dzisiaj rano orzechy laskowe...+ trochę tluszczu do kawy (tak, zacząłem znowu trochę pić)
obiad - będzie kalafior smażony na tłuszczu(maśle), Pugi mi narobiła smaka...jedyny problem jaki widzę na teraz, to że ten kalafior ma około 1kg, tyle to chyba na 2 dni byłoby...chyba zrobię połowę...a resztę później na surowo...

stop - nie smażony, ale pieczony 8-)
Minie

Post autor: Minie »

u mnie dzis drinki na jog. kokosowym...
poki co..potem kawalek ryby z surowkami i jeszcze raz ryba z surowkami:)
jutro placki dyniowo ziemniaczane...
niestety wczoraj skusilam sie na owoce do kurczaka i dzis w gardle mnie drapie...ale tez obstawiam przecholowanie salatki ziemniaczanej-ziemniakow doklandie mowiac..w kazdym razie...musze troche zacisnac pasa jesli chodzi o ziemniaki...
a ...jutro beda tez jajka bo do plackow dodam je wiec..zimplikuje mi to dzien jajeczny:)
kupilam Avocado dojrzale i na kolacje ew go zszamama:)mam chec...
buzka:)
ibinia

A mój ukochany wypatrzył w Auchan jaja bez jaj :lol: I kupił :lol: Drogi toto i raczej węglowodanowe (ale niewiele się używa wg. przepisu). Nie zaglądałam do środka, ale ma to być proszek do rozrobienia w wodzie (żeby wagowo odpowiadało wielkości jaja). Nazywa się vEGGs 8-)
ibinia

Doczytałam na wegańskich stronach, że w opakowaniu jest "20 jajek", na jedno jajko przypada ok. 1.5 g W.
aaaaq

Ibinia
Składniki:tapioka (skrobia z manioku), mąka ziemniaczana, babka jajowata -

łuska , inulina (błonnik z cykorii), substancja zagęszczająca:

guma guar*, sól czarna Kala Namak, barwnik naturalny:

karoteny roślinne.
*Guma guar jest naturalnym wyciągiem z nasion drzewa guar.
** Sól Kala Namak nadaje produktowi jajecznego zapachu.

Wartość odżywcza w 100g: energia: 1249 kJ / 298 kcal;

tłuszcz: 1,5g (w tym kwasy tłuszczowe: 0,4g); węglowodany 54g (w tym cukry: 2,2g);

błonnik 29g; białko 3g; sól 2,3g.
to ja wolę tradycyjne jajko :D
z białkiem i tłuszczem :)
ODPOWIEDZ