Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

tak, ale niedużo(już po pieczeniu)...trochę też inny zestaw przypraw (nie wszystko miałem w domu) - ale wyszło ok

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Pugi

Post autor: Pugi »

Dzisiejsze sprawozdanie.
Wzięłam sobie do serca Wasze sugestie i dzisiaj wszystko na surowo.
Rano na czczo cukier 164.
O 11.30 sałatka z rukoli, cebuli, zielonej pietruszki, koperku i kolendry z olejem lnianym. Miała 10 gr węgli.
Po tym cukier 180.
O 14.30 pomidory wymieszane z takim niby pesto z zielonej pietruszki, czosnku, orzechów włoskich i oliwy z oliwek. Danie warte polecenia bo było bardzo smaczne. Cukier po nim 135.
O 18.30 Sałatka: papryka czerwona, 2 garści gwiezdnicy, 4 liście sałaty masłowej i olej sezamowy.
Po tym cukier 151. W ciągu całego dnia nazbierałam 51 gram węglowodanów.
Kochani, jeżeli nie próbowaliście gwiezdnicy (to chwast, na który u nas mówią mokrzec) to serdecznie zachęcam. Ma delikatny orzechowy posmak, żadnej goryczki, można jeść na surowo i np w omlecie czy jajecznicy. No i nie jada się takich rzeczy zbyt często. U mnie w ogrodzie wyrosła teraz taka ogromna, dorodna, soczysta kępa, że grzech by było nie skorzystać.
Zresztą mam masę zielonej pietruszki, koperku, mniszka, kolendry, boćwina się sama wysiała, druga wiosna normalnie :D
Mika

Post autor: Mika »

Wystraszyłam się nie na żarty. Całkowicie rezygnuję na razie z DW. Wróciło mi nadciśnienie :( Bolała mnie głowa i coś mnie tknęło by zmierzyć ciśnienie. Mam 165/102 (mialam 98/62, 110/74). Sporo podskoczyło :(
Dawno nie badałam trójglicerydów, obawiam się, że tu też kaszana....
aaaaq

Mika - oj faktycznie sporo wzrosło...

ja dzisiaj planuję chipsy kokosowe a na obiad jeszcze nie wiem..
Pugi

Post autor: Pugi »

Podobał się Wam mój wczorajszy jadłospis? Bo ja byłam z niego bardzo dumna. Ale nie o dumę tu chodzi ale o to, że już wieczorem siedziałam jakaś przymulona i jakby zaczynało mnie drapać w gardle. Dzisiaj obudziłam się z bólem głowy i katarem. Nie jakiś tam przytkany nos czy ściekanie po tylnej ściance gardła tylko bolszoj nasmork.
Nadmieniam, że zbóż nie tykam a mleczne zapomniałam, że istnieją.
Poza tym byłam rozdrażniona. Nawarczałam na męża żeby mnie nie denerwował, jak o 21.00 usiadł przy mnie chrupiąc jabłko. EBW to się kłóci po chlebie żytnim chyba. :lol:
Poza tym zauważyłam, że duży niepokój psychiczny wywołały u mnie żeberka wieprzowe, które upiekłam na obiad dla męża. Raz, ładnie pachniały i miałam ślinotok. Dwa, musiałam patrzeć jak on je. Trzy, pojawiło się coś jakby zazdrość, strach że dla mnie zabraknie. Dopiero dziś rano pojawiła się myśl, że wezmę swoją porcję do oddzielnego pojemniczka i schowam żeby ją zjeść w niedzielę lub w poniedziałek i ta myśl mnie uspokoiła. Muszę tak zrobić bo inaczej będę świrować cały czas i nie wiem jak się to skończy.
Naprawdę ciągłe uporczywe myśli o pieczonych żeberkach nie są fajne bo wypierają wszelkie inne myśli a ja nie chcę tak :cry:
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Ja dzisiaj dojadam kapuśniak.
Mika głowa do góry, teraz pójdziesz dobrą drogą i pewnie wszystko wróci do normy :)
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Pugi jestem z Ciebie dumna.
Wiem, że ja bym nie dała rady na takim jedzeniu przeżyć dnia .
Brawo Ty :D
aaaaq

Pugi - te twoje menu wczorajsze jak najbardziej ok...a że organizm reaguje tak a nie inaczej - trzeba obserwować....ja stosuje w takie dni trochę inne produkty, ale to chyba detal...staram się używać tylko takich produktów, które najmniej alergizują (pani dr. Pisze o nich w książce) Nie wiem czy przyczyną reakcji o której piszesz nie był któryś z produktów który zjadłaś...

Ja przez jakiś czas mogę jak najbardziej jechać tylko na roślinach z tłuszczem - bez problemu, ale po pewnym czasie na pewno będę mieć chcicę na mięso. U ciebie objawia się to wcześniej - pewnie dlatego, że twój staż jednak jest krótszy niż mój.
ibinia

Post autor: ibinia »

Mika, jesteśmy z tobą! Trzymaj się i jak ochłoniesz, przeanalizuj, co jadłaś w DW, że aż tak cię ścięło.
Pugi, dzielna jesteś niesłychanie i bardzo ładnie rozmawiasz ze sobą. Grunt to nie zostawić "swoich rozgorączkowanych myśli" bez odpowiedzi i uspokojenia. Super! Wiesz... ja to bym zwróciła uwagę na coś, co jesz i kompletnie nie bierzesz pod uwagę możliwości, że to cię uszkadza. To może być pieprz, zielenina, ocet, oliwa, olej, imbir, papryka, kurkuma, kokos, cokolwiek (wymieniłam produkty przypadkowe, nawet nie wiem, czy je używasz, chodzi mi jedynie o to, że to może być szczypta czegoś albo niepodejrzane zielsko, wszystko tak naprawdę).
Bolą mnie dzisiaj płuca, rwą dosłownie (wiem, płuca nie bolą, bo są nieunerwione cha cha, a mnie bolą). Wczorajszy pyszny ser... ach... wspominam z uśmiechem :D Plusem była sytość, nie jadłam od wczorajszej 12 w południe do 7 rano dzisiaj.
Dzisiaj dynia i śledzie plus awokado.
ibinia

Post autor: ibinia »

http://barbellkitchen.pl/wp461/przepis/ ... arcinskie/ Alternatywa dla rogali marcińskich ;) Kilka białek, bo jajka, mak i migdały, ale i tak godne uwagi. W tym samym miejscu jest więcej ciekawych inspiracji.
ODPOWIEDZ