Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Ja1986

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Ja1986 »

Witam w dniu Niepodległości.
Już dobrze po 11 , a ja nadal w piżamie :lol:
Nastawiłam rosół i się krzątam.
Mam kawał cielęciny. Po raz pierwszy będę coś z niej pichcić. Chyba jakaś pieczeń.
Robił ktoś z Was?
Chętnie poznam jakieś sugestie.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia »

Paulinko, kucharze uczą, że cielęcinę przyprawia się tylko solą i ewentualnie pieprzem, inne smaki zdominują delikatne mięso. Tu masz przepis Gesslerowej: http://podroze.se.pl/aktualnosci/przepi ... osie/2267/ Zwróć uwagę, że czosnek i dymka są w sosie, nie na samym mięsie. Napisz, jak ci wyszło pieczyste :D
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Pieczeń wyszła smaczna. Zrobiliśmy z przepisu Ewy Wachowicz z dodatkiem tymianku, wina , łyżeczki miodu, pominęłam sos sojowy ponieważ nie posiadam.
Pugi

Post autor: Pugi »

U mnie dzisiaj wołowina.
Rano na czczo 184. Po wczorajszych niskich cukrach miałam nadzieję, że rano też będzie mniej.
O 10.00 gotowana wołowina z musztardą i kapusta kiszona z cebulą i czarnuszką. Po tym cukier 182.
O 15.00 kieliszeczek dereniówki i po niej cukier 121. Po drodze były dwie kawy z olejem kokosowym czyli jak mawia moja rodzina rosół z kawy :D
O 18.00 flaczki i dwie galaretki owocowe w czekoladzie. Po nich cukier 166.
W ciągu dnia nazbierałam 26 gr węgli plus te, które były w dereniówce (nie wiem ile to było).
Jeżeli myślicie, że był to dzień wolności to Wam powiem, że miałam w domu ciasto i nie spróbowałam ani okruszka. Obawiam się jednak, że z tych galaretek to mój organizm to nie był tak za bardzo zadowolony :? To może to jednak był DW?
Jutro będzie znowu wołowina bo mam jeszcze pół gara flaków.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

z lenistwa Tahini na sniadanie. Obiad warzywa...
Mika

Post autor: Mika »

Pugi to nie był DW....co tam dwie małe galaretki w obliczu tego ciasta, którego nie spróbowałaś.

Na śniadanie zjadłam smażone ziemniaki i ...odrzuciło mnie od nich, wcześniej odrzuciło mnie od kaszy gryczanej, krązków gryczanych....chyba organizm domaga się ograniczenia węglowodanów. Od jutra jak najmniej węgli.
Pugi

Post autor: Pugi »

U mnie z lenistwa na śniadanie flaki :D Ciasto leży sobie dalej i nie robi na mnie wrażenia. :D

Stwierdziłam, że jeśli założę dziennik żywieniowy to chyba na tym podforum o cukrzycy. Mam jednak wrażenie, że wtedy mniej będę z Wami :? i trochę mi szkoda :cry:
Minie

Post autor: Minie »

Czesc ,,u mnie po staremu..:=)
na weekend mialam niestety dwa DW w sobote planowany w niedziele, przez kolacje-spontaniczna na miescie-nie planowany..ale od dzis walcze dalej...
pochwale sie, ze moje dwie kolejne kolezanki czytaja ksiazke pani dr.
Pugi, jedna ma cukrzyce i niewykluczone, ze sie kiedys pojawi tu na Forum i skorzysta z Twoich doswiadczen:)

Poki co dochodze do siebie po wczorajszych uroczystosciach...bylo tak pieknie...mielismy w moim miescie w hali sportowej wspolne spiewanie piesni patriotycznych z chorem i zespolem szkoly muzycznej I i II stopnia, najlepszej zreszta na calym Dolnym Slasku i powiem wam, ze niektore piosenki wyciskaly mi lzy z oczu i plakalam jak bobr nie mogac dopsiewac do konca/o moj rozmarynie, biale roze itp) ale na koncowej na Rocie to totalnie wymieklam:)nie wiem jak wy ale bede miala co opowiadac moim wnukom DOBREGO o moich obchodach 100 rocznicy niepodleglosci:)

u mnie dzis spagetthi z makaronem z cieciorki...

pychotka:)

buziaki
Minie

Mika pisze: poniedziałek 12 11 2018, 11:10 Pugi to nie był DW....co tam dwie małe galaretki w obliczu tego ciasta, którego nie spróbowałaś.

Na śniadanie zjadłam smażone ziemniaki i ...odrzuciło mnie od nich, wcześniej odrzuciło mnie od kaszy gryczanej, krązków gryczanych....chyba organizm domaga się ograniczenia węglowodanów. Od jutra jak najmniej węgli.
ja ciagle ziemniakuje choc staram sie robic jakies krotkie pauzy...ale znnow jestem pyrkowa:)
Minie

Mika pisze: sobota 10 11 2018, 09:38 Tak mi lekko po wczorajszym słoneczniku :) I ciśnienie na razie ok:) Kawę wypiłam, jeszcze nie podjęłam decyzji o odstawieniu.
Nie wiem co dziś... chce mi się i kabanosów, i śledzi, i białego sera i nawet majonezu, po którym tak źle się czułam ale...nie jestem głodna więc póki co nie jem nic.
zawsze tak mam po pestkowych:)to dobra rzecz!:)
ODPOWIEDZ