Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Pugi

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Pugi »

Produkty mleczne, ostatnio wypiłam trochę zasiadłego mleka 31 października a jeszcze wcześniej 5 września.
Kromkę chleba ostatnio zjadłam 5 listopada, wcześniej 28 października. Jeszcze wcześniej jak wajcha była po złej stronie. Kasza gryczana, już nie pamiętam kiedy. Ziemniaki 2 tygodnie temu. Waga stoi od 25 października.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq »

jeszcze jedna kwestia - chyba juz o tym wspominałem - na co dzień nie mam praktycznie żadnych gazów(sporadycznie bezzapachowe). Jak zaczynam mieć, to znaczy, że zjadłem coś, co mi nie podeszło. I jest prosta zależność - i bardziej "zaszalałem" z jedzeniem, tym bardziej śmierdząco :lol:
I to jest bardzo szybka reakcja
W skrajnym przypadku kiedyś miałem taką biegunkę, że ledwo do toalety zdążyłem, niecałe pół godziny po posiłku. Piszę o tym, bo wczoraj zupa krem z dynii mi nie podeszła ;)

Jeszcze odnośnie ważenia - zawsze pilnowałem, żeby waga stała dokładnie w tym samym miejscu, na tej samej płytce podłogowej - bo zauważyłem, że jak podłoga trochę krzywa, to potem waga głupoty pokazuje. Zawsze też ważyłem się o tej samej porze, wieczorem przed kąpielą. Każdy ma taki moment, że na jakiś czas waga stanie i nie chce drgnąć...trzeba przeczekać i szukać czegoś dodatkowego...
Pugi

Post autor: Pugi »

Ja też się ważę o tej samej porze dnia, ale rano po wypróżnieniu, przed posiłkiem. Waga stoi zawsze na tej samej płytce :D

Dynia potrafi mieć właściwości rozluźniająco pędzające. Mój syn nie jada nawet cukinii bo od razu go goni na dziesiąty zagon.
A ja mam jeszcze 23 dynie do zjedzenia w tym niektóre ważące po 5, 6 kg. Można przedawkować, muszę uważać :lol:
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

aaaaq pisze: poniedziałek 12 11 2018, 16:39
LoveMeTender pisze: poniedziałek 12 11 2018, 14:10 Też nie lecę z wagi, a co najmniej 6 kg mam do zrzutu.
Na szczęście dotarły książki dr Bruca Wife i chyba wiem, co robię źle (poza tym, że oczywiście mieszam białka;)).

Na fali rozważań Pugi, będąc u teściów pokłółam palec i dwie godziny po posiłku (bigos z wieprzowiną) miałam cukier 102. Planuję nabyć glukometr, tylko ja chcę duo żeby od razu mierzyć ketony.
Z moich doświadczeń - jak nie mieszam, rotuję jak pani dr zaleca, nie przejadam się, to waga leci na dół. Żeby nie leciała, to muszę jeść trochę więcej niż mi podpowiada moje uczucie sytości ;)

Jeśli chcesz glukometr, to możesz mieć go za darmo. Przeczytałem na grupie FB, że na infolinie trzeba zadzwonić i że przysyłają za free. Jest jeszcze konkurs, że podajesz potem nr glukometru, odpowiadasz na kilka pytań i przysyłają gratisowe paski do ketonów.
Ale...pomiary ciał ketonowych wychodzą drogo, zastanów, czy naprawdę ci jest to konieczne...

a jak cię interesują przede wszystkim ketony, to wystarczy na początek keto-diastix - paski do moczu 50szt. za 17-18zł
U mnie za dużo białka (mieszałam ile wlezie). Białko, które nie jest wykorzystane do budowy, zostaje zamienione w glukozę! Na każde 2 g białka, 1,2 g jest przemienianych w glukozę. Dlatego na dietach wysokobiałkowych i chudych nie chudnie się trwale.

Glukometr i tak skombinuję bo wkraczam w wiek, kiedy warto wiedzieć co i jak;)
Poza tym oboje rodzice męża się kłują, więc muszę zadbać żeby on nie musiał.

Co do ketonów - doczytałam, że dr Fife nie poleca badać ketonów. Wyznacznikiem ketozy ma być dla nas brak apetytu na jedzenie.
LoveMeTender

Pugi,

ja uważam wręcz przeciwnie. Jedz więcej tłuszczu, bardzo mało białka i węglowodanów. Tylko zielone liście i warzywa surowe pełne witamin i minerałów, kapustę kiszoną i ogórki. Nie jedz korzeniowych i dyni. Przed każdym posiłkiem zjedz łyżkę oleju kokosowego extra vergine. Spróbuj tak przez tydzień, powinno ruszyć.

Osoby z nadwagą / otyłe są niedożywione i nieodżywione.
Problemy z tarczycą to brak magnezu, wit. C i tłuszczu.

Picie wody z dodatkiem soli - ja stosuję kłodawską niejodowaną. Ma mnóstwo mikroelementów.
Ostatnio zmieniony wtorek 13 11 2018, 08:24 przez LoveMeTender, łącznie zmieniany 1 raz.
LoveMeTender

U mnie dzisiaj:

- 1 jajko, 3 żółtka na smalcu ze skwarkami, dwie garście roszponki, papryka zielona,
kawa z masłem
- zupa: kalafior, szpinak, mleko kokosowe,
- sałatka ze świeżych warzyw, podprażone pestki dyni.

W Lidlu w ofercie Deluxe jest prze-prze-przepyszny olej z pestek dyni. Z poprzedniej edycji zjadłam 3 butelki. Normalnie łyżkami jadłam, tak mi smakował. Mam nadzieję, że ten będzie równie pyszny.

https://www.lidl.pl/pl/Oferta-spozywcza ... leId=31611
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Pugi naprawdę jak patrzę na to co Ty ostatnimi czasy jadłaś to byłam pewna , że waga musiała zlecieć w dół.
A tu takie zaskoczenie.
Cóż pozostaje Ci zacisnąć zęby i walczyć dalej.
Wierzę , że lada chwila coś się ruszy i będzie motywacja by iść dalej.

W sobotę oczywiście DW, wczoraj drób, dzisiaj jaja i pomidorówka.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

Czasami ubywa tłuszczu, ale przybywa mięśni (odbudowa/przebudowa itp) Waga zostaje bez zmian, ale obwody się zmieniają. U mnie waga od dłuższego czasu praktycznie bez zmian, ale obwody się zmieniły (spodnie są zauważalnie luźniejsze)
więc spokojnie.....
LoveMeTender

No właśnie, aaaaq ma rację! Trzeba się w pasie mierzyć, a nie ważyć. Chociaż ja nie widzę żadnej różnicy ani na wadze, ani na oponce :evil: :( :cry: :lol:
Mika

Post autor: Mika »

Chyba jestem w ketozie :lol: w ogóle nie chce mi się jeść :lol:
A co do wagi, faktycznie, waga stoi, obwody się zmieniają, na to też trzeba zwracać uwagę.
ODPOWIEDZ