Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
LoveMeTender

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: LoveMeTender »

Cześć DDPiaki :)

Podjęłam się wyzwania stosowania oleju kokosowego wg zaleceń dr Bruca Fife. Przynajmniej do końca listopada. Dzisiaj zjadłam już 4 łyżki oleju lnianego i 3 łyżki kokosowego.
Dziś dzień mleczny:
6.00 rano serek wiejski Piątnica, 4 łyżki ol. lnianego, pomidorki, pieprz, sól
kawa z łyżką oleju kok.
11.00 serek wiejski Piątnica, 2 łyżki ol. kok., 2 łyżki rozmrożonych wiśni
ok. 16.00 sałatka z zielonych warzyw, dressing z oleju kok. nie wiem jeszcze ile.

Mąż zainteresował się płukaniem ust olejem, wczoraj sięgnął po książkę :D Od razy wypróbował, co i jak :D
I się spodobało. Więc od dzisiaj poranne płukanie ;) i cisza z rana :lol: Świat na głowie stoi :lol:

Kupiłam 2 litry oleju kokosowego, ciekawe na ile nam starczy :lol: W biedrze jest w dobrej cenie, 200 ml kosztuje 6,45 chyba. Wychodzi 33 zł na litr. Wzięłam 10 słoiczków :lol: Nie wiem, czy nie dokupić :roll:
Przy obecnym zużyciu 200 ml mam na tydzień.

Wyraźnie czuję wzrost temperatury ciała po oleju kok. I wzrok mi się wyostrza. Ciekawe :)
Ostatnio zmieniony środa 14 11 2018, 11:59 przez LoveMeTender, łącznie zmieniany 1 raz.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Pugi

Post autor: Pugi »

Ja1986 pisze: wtorek 13 11 2018, 22:21 Pugi ciekawe połączenie. Ja pewnie bym nawet o tym nie pomyślała.
W ogóle jakoś surowe warzywa mnie nie przekonują (oczywiście nie licząc tych które się je na surowo)
Ale powiem Ci , że ja Cię podziwiam.
Za Twoją otwartość na jedzenie.
Ja właśnie stoję w kuchni i robię na jutro zupę fasolową.
Paulinko, zawsze lubiłam eksperymenty. Z konieczności przerobiłam też z synem dietę bezglutenową, bezmleczną i bezcukrową. Przerobiłam też weganizm mojej córki, oraz wegetarianizm (12 lat) i surowy weganizm swój własny. Takie doświadczenia otwierają człowieka na różne nowe doznania kulinarne. Ciągle musiałam kombinować co czym można zastąpić, żeby wyszło coś jadalnego i żeby na przykład mogła to zjeść weganka i mięsożerna część rodziny. Niektóre z tych eksperymentów okazały się całkiem udane.

Na taką zupkę fasolową też miałabym chęć. Nawet czeka na mnie porcja w zamrażalniku. Oczywiście bez ziemniaków, bez zasmażki, bez warzyw korzeniowych - 50 gr węglowodanów. Ostatnio strączkowe w postaci masła orzechowego były 17 dni temu więc pewnie już na nią czas.
Minie

Post autor: Minie »

Pugi pisze: wtorek 13 11 2018, 17:40
Minie pisze: wtorek 13 11 2018, 12:40 pugi tluszcze na bank sa pwoodem przybierania u ciebie...ja tAK MIALAM jak sobie folowalam ze skwareczkami i smalczykiem to tez przybralam ale jadlam tego naprawde sporo...odstawienie mlecznych i oczywiscie zboz to podstawa...ja ostatnio tez mieszam nie czesciej niz zwykle bialka i wydaje mi sie , ze ciut dostalam brzucha lub jest to efekt jedzenia ziemniakow...ostatnio jem je niemal codziennie-mam smaka na nie..za to nie jem duzo tluszczy, gdyz nie mam na nie checi...
u mnie dzis poki co sok z burakow...naturalny...
nie chce mi sie jesc...
generalnie jadam bardzo intuicyjnie i na to na co mam chec...
poki co jest dobrze zadnej infekci a juz polowa listopada..oby tak przez cala zime:)
Moja intuicja podpowiedziała mi ostatnio żebym zjadła smażonego batata i cukier po nim miałam 266 :mrgreen:
I tyle w temacie mojego intuicyjnego odżywiania. Bardziej jednak ufam glukometrowi. :mrgreen:
mialam raczen na nmysli, ze jak nie mam ochote na mieso wolowe to nie jem, a jak mam ochote na pestki to tez je jem...nie planuje jadlopsisu na tydzien z gory:)
u mnie dzis przepyszna pomidorowa krem z mlekiem kokosowym i slonecznik
jutro wolowo-flaki:)
Minie

Pugi pisze: wtorek 13 11 2018, 21:22 Ibinia się nie odzywa :cry:
dajcie jej odetchnac...
Minie

LoveMeTender pisze: środa 14 11 2018, 11:27 Cześć DDPiaki :)

Podjęłam się wyzwania stosowania oleju kokosowego wg zaleceń dr Bruca Fife. Przynajmniej do końca listopada. Dzisiaj zjadłam już 4 łyżki oleju lnianego i 3 łyżki kokosowego.
Dziś dzień mleczny:
6.00 rano serek wiejski Piątnica, 4 łyżki ol. lnianego, pomidorki, pieprz, sól
kawa z łyżką oleju kok.
11.00 serek wiejski Piątnica, 2 łyżki ol. kok., 2 łyżki rozmrożonych wiśni
ok. 16.00 sałatka z zielonych warzyw, dressing z oleju kok. nie wiem jeszcze ile.

Mąż zainteresował się płukaniem ust olejem, wczoraj sięgnął po książkę :D Od razy wypróbował, co i jak :D
I się spodobało. Więc od dzisiaj poranne płukanie ;) i cisza z rana :lol: Świat na głowie stoi :lol:

Kupiłam 2 litry oleju kokosowego, ciekawe na ile nam starczy :lol: W biedrze jest w dobrej cenie, 200 ml kosztuje 6,45 chyba. Wychodzi 33 zł na litr. Wzięłam 10 słoiczków :lol: Nie wiem, czy nie dokupić :roll:
Przy obecnym zużyciu 200 ml mam na tydzień.

Wyraźnie czuję wzrost temperatury ciała po oleju kok. I wzrok mi się wyostrza. Ciekawe :)
niezle...
dopisuje, ze generalnie tez mi sie zaostrzyl wzrok, widze to po wieczornym czytaniu:)
popijam sobie w pracy wlasnie drink kokosowy:)
Pugi

Minie pisze: środa 14 11 2018, 12:11
Pugi pisze: wtorek 13 11 2018, 17:40
Minie pisze: wtorek 13 11 2018, 12:40 pugi tluszcze na bank sa pwoodem przybierania u ciebie...ja tAK MIALAM jak sobie folowalam ze skwareczkami i smalczykiem to tez przybralam ale jadlam tego naprawde sporo...odstawienie mlecznych i oczywiscie zboz to podstawa...ja ostatnio tez mieszam nie czesciej niz zwykle bialka i wydaje mi sie , ze ciut dostalam brzucha lub jest to efekt jedzenia ziemniakow...ostatnio jem je niemal codziennie-mam smaka na nie..za to nie jem duzo tluszczy, gdyz nie mam na nie checi...
u mnie dzis poki co sok z burakow...naturalny...
nie chce mi sie jesc...
generalnie jadam bardzo intuicyjnie i na to na co mam chec...
poki co jest dobrze zadnej infekci a juz polowa listopada..oby tak przez cala zime:)
Moja intuicja podpowiedziała mi ostatnio żebym zjadła smażonego batata i cukier po nim miałam 266 :mrgreen:
I tyle w temacie mojego intuicyjnego odżywiania. Bardziej jednak ufam glukometrowi. :mrgreen:
mialam raczen na nmysli, ze jak nie mam ochote na mieso wolowe to nie jem, a jak mam ochote na pestki to tez je jem...nie planuje jadlopsisu na tydzien z gory:)
u mnie dzis przepyszna pomidorowa krem z mlekiem kokosowym i slonecznik
jutro wolowo-flaki:)
Minie, Twoje jedzenie intuicyjne jest ok. Ja się śmieję z mojej intuicji. Ale nie wykluczone, że z czasem też będę jeść intuicyjnie... :mrgreen:
Ja1986

Post autor: Ja1986 »

Minie po oleju kokosowym widzisz poprawę wzroku? Czy po czymś innym czego nie doczytałam?
aaaaq

Post autor: aaaaq »

ja mam wrażenie, że mi się wzrok pogorszył ostatnio...ale dużo czytam i dużo siedzę przed komputerem...
Pugi

Też niestety odczuwam pogorszenie wzroku. Kiedyś piła bym sok z marchewki a teraz właściwie nie wiem co mam robić?
Pugi

Jakie drinki kokosowe masz na myśli Minie?
ODPOWIEDZ