Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
LoveMeTender

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: LoveMeTender » poniedziałek 26 11 2018, 07:57

LoveMeTender pisze:
niedziela 25 11 2018, 13:13
Zrobiłam sobie spacerek, ok. godzinę szybkiego marszu z obciążeniem 5 kg od hantli w plecaku :)
Nogi mnie bolą i plecy, ale spoko :)
Dziś raczej nie opuszczę trzeciego posiłku, bo jeść mi się chce, hehe.
Mam jeszcze łososia z obiadu i kalafior pieczony - uwielbiam! No i olej kokosowy :)
Zmasakrowałam się z lekka :lol:
Czuję się jak po porządnym treningu siłowym i bardzo mi się to podoba.
Nie wiem, czy dzisiaj dam radę powtórzyć, ale jutro na pewno!
Wczoraj jeszcze zaliczyłam spacer już wolniejszym tempem, też. ok. 6-7 km.

I wiecie co? Mąż mi chudnie :lol:
Jadł teraz często to, co ja, intuicyjnie omijał kolacje lub śniadania.
Czasem skubnie 2 cukierki, czasem całą czekoladę jeśli ma chęć. Je bardzo mało owoców. Przez 2 miesiące schudł prawie 8 kg, i teraz waży 80 kg.Dziś na śniadanie zjadł 4 jajka i 2 kromki zwykłego chleba z masłem - widocznie taka ilość węgli mu nie szkodzi.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Pugi

Post autor: Pugi » poniedziałek 26 11 2018, 09:26

Lovko, dobry olej za 6,50? Gdzie?
Pewnie, że się nie gniewem na Was :lol: Piszcie, inspirujcie! W końcu coś się zmieni.
Ciekawa jestem co żółtego i pomarańczowego jadasz? Bo dla mnie wszystko co jest żółte i pomarańczowe jest najczęściej owocem lub warzywem czyli dynią, marchewką, bananem, pomarańczą, czyli czymś czego nie mogę. No może z wyjątkiem jajek ale też trzeba je rotować przecież. Żałuję, że nie nasuszyłam sobie płatków nagietka i aksamitki. No i kurkumy zawsze można dosypać. Jednak nie mam ostatnio na nią smaka choć wiem że jest super zdrowa.
Ciekawe czy można by jej dosypać do kiszenia kapusty bo właśnie mam zamiar to robić.

baśka

Post autor: baśka » poniedziałek 26 11 2018, 09:55

Jeżeli chodzi o DO, byłam wczoraj u rodziców na obiedzie i rozmawialiśmy o różnych dietach, mniejsza z tym :lol: Mama powiedziała mi, że przez pierwsze 3 miesiące DO nic nie schudła :shock: Dopiero potem już poszło szybko.
Pugi pisze:
poniedziałek 26 11 2018, 09:26
Ciekawa jestem co żółtego i pomarańczowego jadasz? Bo dla mnie wszystko co jest żółte i pomarańczowe jest najczęściej owocem lub warzywem czyli dynią, marchewką, bananem, pomarańczą, czyli czymś czego nie mogę. No może z wyjątkiem jajek ale też trzeba je rotować przecież. Żałuję, że nie nasuszyłam sobie płatków nagietka i aksamitki. No i kurkumy zawsze można dosypać. Jednak nie mam ostatnio na nią smaka choć wiem że jest super zdrowa.
Ciekawe czy można by jej dosypać do kiszenia kapusty bo właśnie mam zamiar to robić.
Żółta fasolka szparagowa? żółta cukinia, papryka, groch, żółte masło?
Fajny pomysł na żółtą kapustę :mrgreen:

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » poniedziałek 26 11 2018, 10:39

Pugi pisze:
poniedziałek 26 11 2018, 09:26
Lovko, dobry olej za 6,50? Gdzie?
Pewnie, że się nie gniewem na Was :lol: Piszcie, inspirujcie! W końcu coś się zmieni.
Olej kokosowy bio 6,50 za 200 ml, Biedronka.

Poczytasz książkę o oczach, to się dowiesz :D ;)
Żarcik taki :)
O żółtym i tłustym pisała p. dr EB-W, dr Bruce Fife to potwierdził.
Skwarki, żółte warzywa (papryka!), zielone warzywa, czerwone. Nie jem bulw, skąpię nawet cebulę i pora. Codziennie wsuwam różne mieszanki i kombinacje: zielone liście, cukinie, bakłażany, pomidory, oliwki, pestki, brokuły, kalafiory, kapusty, ogórki tylko kiszone (nie mam ochoty na świeże/zielone); masło, żółtka jaja, trochę dyni, ale smakuje mi tylko piżmowa, więc ostrożnie z ilością.
Nic nie rotuję, chyba że nieświadomie.

Dzisiaj:
-resztka kremu z dyni na mleku kok, 2 łyżki oleju z pestek dyni, z łyżka pestek;
kawa czarna
Będzie:
- sałatka (sałata lodowa, cukinia, oliwki, papryka żółta, pestki, wysmażone plastry boczku, sos: 1 łyżka octu jabłkowego, 2-3 łyżki oliwy z oliwek, sól i pieprz);
- gulasz z żołądków drobiowych i kalafior z masłem.
Wcianam olej kokosowy, dziś już 2 łyżeczki :)

Lena

Post autor: Lena » poniedziałek 26 11 2018, 11:07

Witajcie po długiej nieobecnosci
Ja dalej na diecie i wiecie co zauważyłam??
Nie wiem jak to możliwe że waga utrzymuje mi się na tym samym poziomie a obwody jednak spadają.
Na przykład spodnie za luźne i kozaki które nie dopinały się w łydce leżą idealnie :)
Mam jedynie problem z woreczkiem żólciowym (chyba) bo po orzechach ziemnych dyskofort w prawym boku koło żeber.
Czy pijecie jakies zioła na woreczek ?? co wogóle woreczek lubi do jedzenia??
Pozdrawiam wszystkich

ddp

Post autor: ddp » poniedziałek 26 11 2018, 11:34

ddp
co do zółtych, odkryłam na nowo pyszną surówkę: drobno utarta marchwka
i pomielone orzechy włoskie, cytryna; na tłuste nie miałam ochoty.
I druga: lodowa sałata, drobno pokrojone oliwki, potarty ogórek kons., do tego puszka (tuńczyka po długiej przerwie), Też pyszne.
Pugi, wszyscy doradzają, a może poproś p. EBW o skomentowanie Twojego dzienniczka? Ona patrzy i wszystko widzi:)
Wczoraj byłam na urodzinach, waga +1 :(, ale też namieszałam + alk. Trudno jest być wśród ludzi i nie przyciągać uwagi niejedzeniem :(

Pugi

Post autor: Pugi » poniedziałek 26 11 2018, 11:40

Baśka, a skąd ja mam teraz żółtą fasolkę wziąć? Cukinia też już tylko zielona. Za pomidory krzyczycie na mnie, że za często je jem :)

baśka

Post autor: baśka » poniedziałek 26 11 2018, 12:21

Pugi, mrożoną :)
Bardzo lubię te cieplutkie kolory: żółty, pomarańczowy i czerwony.

Lena, piję dużo ziół, bo uwielbiam. Kupiłam termos szklany specjalnie dla nich ;) Między innymi piję jaskółcze ziele, dziurawiec i miętę. Nie mam kłopotów z woreczkiem, to nie wiem czy pomagają. Zrobiłam olej dziurawcowy, dodaję do surówek; nalewkę z dziurawca i serdecznika (na problemy ze snem, ale nawet nie próbowałam :lol: )
Moim zdaniem woreczek lubi jeść tłusto.

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender » poniedziałek 26 11 2018, 12:51

Baska,
poka termos :)

Mika

Post autor: Mika » poniedziałek 26 11 2018, 17:29

Czy ktoś jutro ze mną zagłoduje ?

ODPOWIEDZ