Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia »

Puziaczku, jestem, podziwiam was (siebie też :D ) i węglowodanuję.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Bożena

Post autor: Bożena »

Koktajl z mrożonych malin dzisiaj do 13😜
Ponieważ zjadam ostatnio słodkie owoce jabłka ,winogrona itp to zmniejszyłam do minimum podaż białek i tłuszczu .
Jednym słowem przeszłam na drugą stronę mocy 🙃
EBW zawsze gdzieś wspominała ze tarczycowcy potrzebują więcej węglowodanów i to się u mnie zgadza .Jak się już nawtykam tych owoców to ani mi w głowie słodycze i czekoladki.

aaaaq

Post autor: aaaaq »

LoveMeTender pisze:
czwartek 29 11 2018, 09:34
Dziwne.
Może ktoś bardziej doświadczony w tej sprawie się wypowie.
nie mam pojęcia dlaczego...

jutro rano makrela wędzona+reszta jarzyn z dzisiaj...

ibinia

Doświadczona bardziej nie jestem, ale czytałam kiedyś, że poranne pogorszenia (między innymi skoki cukrów) związane są z pracą układu endokrynologicznego. Pani Ewa wyróżnia ten czas jako objaw brzasku czy jakoś tak. aaaaq cały poprzedni dzień nie jadł co prawda, ale pił kawę, a poza tym poranki to czas gdy organizm "opowiada" w jakim jest stanie (właśnie poprzez układ endokrynny). Pewnie da się dowiedzieć więcej i dokładniej.

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Hej!

Dzisiaj takie coś na śniadanie http://melvit.pl/p_konopie-z-otrebami-l ... -150-g_330
Z mlekiem kok. i truskawkami - nie zjadłam całej porcji.
Kupiłam to w Biedronce, f. Natura Food, i na opakowaniu jest W 2,2 na 100g :evil:
będzie:
kawa
o: brokuł z tłuszczem
k: ?????

Łikend będzie wołowy i warzywny :)

W Kauflandzie kupiłam kokosy. Będę łupać :)

aaaaq

Post autor: aaaaq »

Ibiniu, to twoje wyjaśnienie jest całkiem prawdopodobne....

W związku z jutrzejszym dniem, mam trochę zgryz związany z tym co będę jeść na śniadanie...kupiłem dzisiaj tyle dobrych i ciekawych rzeczy, że.... :lol: Miało być zamówione koryto, ale po namyśle, uznałem, że wolę sam się pobawić w kucharza. Na pewno będzie golonko...na pewno będzie też kiełbasa i kabanosy z dziczyzny...na pewno będzie też kapusta kiszona(dla mnie pewnie surówka), dla reszty zasmażana z czosnkiem. Żona planuje jeszcze inną dodatkową sałatkę...aaaa, jeszcze mają być placki po węgiersku. Tłumaczę jej już drugi dzień, że gości będzie niedużo, a ja mam tylko 1 żołądek i nie jadam już tyle co kiedyś...przerabiamy ten temat przy okazji każdej imprezy, świąt...zawsze kończy się tak samo :lol:
Myślę, że jutro wpisuję pod DW - postaram się w miarę napisać co zjadłem, ale na 99% niedziela też będzie w podobnych klimatach...

ibinia

aaaaq, wytworne menu :D Bawcie się wspaniale!

ibinia

Przeglądam książkę: Jak pokonać Alzheimera, Parkinsona.... Bruce'a Fife i wydaje się całkiem ciekawa. O cukrzycy jest co nieco. O oleju palmowym - też "cudowny" :D Uśmiech, bo tych cudów natury sporo, byle każdemu wszystko służyło. A poważnie ma sporo wartości - Q10, dużo wit. E - doktor pisze, że łyżka dziennie tego oleju zapewnia pokrycie zapotrzebowania na nie - sporo betakarotenu (stąd kolor pomarańczowy), likopenu i bogactwo innych. Dla mnie jedynie smak jest obrzydliwy, ale wiem, że są osoby, które wprost go uwielbiają, czyli jak zwykle :lol: Nie ma MCT jak kokos, czyli nie podbija ketozy. Warto się mu przyjrzeć bliżej, a może zapoznać 8-)

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

A mój jest kompletnie bez smaku.
Zjadłam go właśnie w sosie pomidorowym i czekam, aż zacznie działać ;)

Dzisiaj
kawa z mlekiem
naleśniki (jajka+mleko kok, twaróg ze śmiet 36%)
pomidorowa ze śmiet 36%, kawałek wołowiny
sos pomidorowy z bakłażanem, ciut sera feta, łosoś wędzony

Jutro rano naleśniki, później pieczone warzywa.

ibinia

Lovko, twój olej palmowy jest bez smaku? :shock: Mój ma intensywny smak, zapach (sztucznie mi się kojarzy, ale wiem, że to jest ulubiony zapach rdzennych "używaczy" oleju) i kolor. Może w potrawie mniej się go wyczuwa, ale na surowo - prosto z łyżki - bardzo intensywny. Dla mnie oczywiście :lol:

ODPOWIEDZ