Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
ibinia

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: ibinia »

Zosiu, chyba wszystko może być raz przyjazne, innym razem nie, zależy do jakiej równowagi doprowadzimy organizm, im mniej zrównoważony, tym dziwniej reaguje.
Pani Ewa sama mówi, że nie do końca wychodzi jej "czysta" DDP i że postara się bardziej ;) Pewnie na zasadzie "szewc bez butów chodzi". A poza tym co z tego, że rozumie i zna zasady i konsekwencje - przecież jest człowiekiem, ma słabości, pracuje nad sobą, jak my wszyscy.
A papryczka chilli była wśród przypraw, każda przyprawa ma być traktowana jak "warzywo" i rotowana.
Co do zielonej pietruszki - chyba jej doktorka nie jada (może jakieś śladowe ilości), w miksie z awokado i grejpfrutem dała odpowiedź, bo podejrzewam, że była tam w sporej ilości, nierotowana, nielubiana, ot co.
Julko, jasne, miewamy awersje na całe życie. A może przygotuj się na niespodzianki ;) bo nagle zapałasz miłością do pokarmu, który budził wcześniej niesmak.... Co to będzie, co to będzie... :D
Dzisiaj mam buraczki jak wczoraj, tym razem w towarzystwie sezamu (również pasty tahini). No i od rana brokuł się do mnie uśmiecha, więc może mnie skusi taki zalotnik :mrgreen:

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Julia

Post autor: Julia »

A mi się należy kalafior - po 6 tygodniach separacji ;D Z olejem kokosowym, niestety będzie na zimno, bo na wynos... A wielkiego termicznego pojemnika nie chce mi się nosić, za duży i za ciężki ;D
zosiaa

Post autor: zosiaa »

Ibinia napisała
"Zosiu, chyba wszystko może być raz przyjazne, innym razem nie, zależy do jakiej równowagi doprowadzimy organizm, im mniej zrównoważony, tym dziwniej reaguje."
i to mnie smuci,bo jak już mam tych kilka P bezpiecznych to chciałabym aby tak pozostało,a pracuje nad tymi które są nieprzyjazne/chyba,że zaniecham rotację to doprowadzę znów do nałogu/
/jak dotąd tego nie doświadczyłam/Niektóre P były nieprzyjazne kilka lat temu i są nadal a inne stały się OK.Nie wiedzialam,ze pietruszka i szczypior mogą być takie niedobre -jeszcze dużo nie wiem :(
Dziewczynki,a kalafior i brokuł to kapusta-lepiej nie....oczywiście żartuję bo musiałybyśmy nic nie jeśćObrazek
ddp

Post autor: ddp »

ddp
pojawiam się i znikam:)
cieszy nowy wykład EBW, dzięki za linka.
hmm, też mam pewne obserwacje jedzeniowe.
Teraz reaguję zwiększonym wydzielaniem flegmy i wysychaniem śluzówek, kruchością naczyń w nosie (krew). Na wszystko z czym przesadzę. Wrócę do zapisów, bo bardzo mnie to zaintrygowało.
Przeszłam okres niesamowitej ochoty na śledzie (zielone, opiekane), wcześniej nie lubiłam; wróciła chęć do wieprzowiny - smakuje i nie pojawia się pewien mały objawek, który zawsze wp. towarzyszył.
Pisałyście o zielonym - przepadałam za koperkiem, teraz nie popatrzę w tym kierunku, z kolei czekam na szczypior i zielona pietruszkę(mniam).
Też zmieniam spojrzenie na EBW, przez to, że dzieli się własnym doświadczeniem jest prawdziwa i wiarygodna, chociaż... wcześniej wydawało mi się, że MUSI być bardziej OK - jako lekarz.
EBW zawsze - na forum dr K. - podkreślała - sprawdzajcie mnie i nie grała guru.
Julia

Ja dzisiaj tylko dwie porcje kalafiorka (prawie całego dużego wszamałam), na razie spokój w brzuszku, żadnej mgły umysłowej, która zawsze zwiastuje biegunkę/wzdęcie, więc jutro będzie bez OP, sztywny reżim, nie podjadamy, bo katar i kaszel musi się wyleczyć...
Ja brokuła może za jakiś czas spróbuję ibiniu, bo szkodził mi bardzo... a reszty kapustnych to wgl. nie trawię... aczkolwiek kiedyś jarmuż był ok
ibinia

Post autor: ibinia »

A ja się przejadłam tahiną, luuubięęęę :D znaczy przejedzenia nie lubię, sezam lubię. Brokuł już się nie zmieścił, może jutro go przygarnę.
ddp-ko, ochota kieruje twoimi rotacjami w najbardziej naturalny sposób :D
Julia

Oglądam właśnie wykład i muszę się podzielić spostrzeżeniami: "osoba z nowotworem więcej daje, mniej bierze, a osoba z alergią przyjmuje i natychmiast asertywnie odrzuca (alergen)" - no pełny opis mnie, jestem bardzo gwałtowna jak mnie ktoś próbuje obrazić, pisałam tu już, ale widzę, że po roku DDP wreszcie wzrosło moje poczucie wartości, śmiałość (zawsze byłam nieśmiała - choroby skóry - niemożność wyrzucenia czegoś, duszenie czegoś w sobie), ot, takie moje przemyślenia ;D
Julia

To, co leczy nas po przepiciu jest dla nas lekiem - no tu to różnie bywa - u mnie na żołądek żółteczka, masło, ziemniaki, uczulało, ale z dolegliwości leczyło (nie kac, tylko ogólne rozbicie, brak apetytu rano, uszkodzenie przew. pokarmowego).
No i najbardziej uczulający por z cebulowych - to, co mówiłam, że się doktorka przeraziła, że zjadłam pora ;D
aaaaq

Post autor: aaaaq »

zosiaa pisze: czwartek 02 03 2017, 08:26 Ibinia napisała
"Zosiu, chyba wszystko może być raz przyjazne, innym razem nie, zależy do jakiej równowagi doprowadzimy organizm, im mniej zrównoważony, tym dziwniej reaguje."
i to mnie smuci,bo jak już mam tych kilka P bezpiecznych to chciałabym aby tak pozostało,a pracuje nad tymi które są nieprzyjazne/chyba,że zaniecham rotację to doprowadzę znów do nałogu/
/jak dotąd tego nie doświadczyłam/Niektóre P były nieprzyjazne kilka lat temu i są nadal a inne stały się OK.Nie wiedzialam,ze pietruszka i szczypior mogą być takie niedobre -jeszcze dużo nie wiem :(
Dziewczynki,a kalafior i brokuł to kapusta-lepiej nie....oczywiście żartuję bo musiałybyśmy nic nie jeśćObrazek
skąd ja to znam...
Julia

A ja dzisiaj bez OP (no jakaś tam malutka ropka w oku, nie będę się czepiać ;D), ale +1,1kg, no w końcu zjadłam kilo kalafiora z dużą ilością soli, woda mogła się zatrzymać + błonnik ;c

A ja już wszamałam masło pistacjowe domowej roboty (20 minut skubałam pistacje - wyszło mi 120g, dodałam oleju, więc miksowanie trwało jakąś minutę i chciałam zabrać na wynos, ale... pokusa oskrobania blendera i wylizania była za duża ;D
ODPOWIEDZ