Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zosiaa

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zosiaa »

Ja jak jest taka pogoda,mam dużo energii,my cały czas na słońcu ,najpierw w ogrodzie ,potem spacer dłuuuugi.Teraz się czuję trochę zmęczona,bo jednak kondycja jeszcze słaba.
Trochę przeholowałam ze słodkościami ale w końcu DW :D

Reklama wspiera rozwój strony:
'

aaaaq

Post autor: aaaaq »

zosiaa pisze:
sobota 01 04 2017, 11:50
No nie,produktu zalecane na LC to kasze,ryż,nabiał,sery,masło itp-to dla nas na DDP ZP czy nie?
Ibiniu ślicznie przedstawiłaś, jak masz po dziurki w nosie badań :D
kasza czy ryż - 100g przekracza dobową dawkę W (wg Lutza) - więc u mnie rzadko gości na talerzu...
nabiał - ZP na DDP, tylko w dni wolności...masło też ograniczyłem jakiś czas temu...

Julia

Post autor: Julia »

OJ, powiem wam, że tak gryka zaszkodziła identycznie jak 3 tyg. temu - silne mdłości po 8 godzinach, myślałam, że umieram ;D
Na wagę nie staję już któryś dzień, a OP masakryczny, więc nie ma co ;D

Dzisiaj jogurt kokosowy:D

ibinia

Post autor: ibinia »

aaaaq, kasze i ryże są bogate w W, ale nie z tego powodu rzadko goszczą na naszych stołach, w większości to zboża, a więc PZ. Jako źródło W mogą okazać się zbawienne dla tych, którzy nie tolerują żadnych warzyw, czyli jak zawsze: dla jednego "zło", dla drugiego "ratunek", przynajmniej na jakiś czas. Tak myślę :D
Mnie już trzeci dzień mdli, nadbrzusze napięte, niech odpuści, bo ileż może trzymać, no... :(
Chyba sok z kapusty kiszonej "golnę" z rana, mam ochotę i mam "na stanie" Obrazek

baśka

Post autor: baśka »

Haloł :D
Jestem po wizycie u teściowej w Lublinie. A co jadłam, rosół chiński z uszkami z mąki bezglut. z mięsem, grzybami. Był bardzo smaczny, potem ciastko wztka- była pyszna, nie za słodka (gluten :? ) i szaszłyki wieprzowe.
Na drugi dzień placki ziemniaczane z mąką gryczaną z gulaszem wołowym - też pycha :mrgreen: W domu dojadłam trochę czipsów :?

Ibiniu, po jakim jedzeniu zaczęły się te problemy? 5 awokado?

baśka

Julka, może za dużo wyszło tej gryki?

ibinia

Basiu, może się mylę, ale u mnie chyba nie ma reakcji po czymś (bo jest po wszystkim), tylko po nagromadzeniu najbardziej niekorzystnych dla mnie produktów. I nigdy nie wiem, jakie to były, bo wcale nie musiałam ich używać w ostatnie trzy dni. Kumulację trudno znaleźć i określić. Na razie po prostu dalej rotuję wszystko, jak leci. Wydaje się, że coś bardziej służy, ale za miesiąc mam po tym najsilniejszą reakcję. Albo odwrotnie: myślę, że po czymś czuję się tragicznie, a po tygodniu ten produkt nie daje "żadnego" objawu. I co ja mam o tym myśleć.... Ano myślę. Myślę, że dopiero po uzyskaniu tolerancji na kilka, kilkanaście jedzonek (tylko jak je wyłapać), będę mogła wprowadzić obserwacje. Zapisuję skrupulatnie, co i kiedy jem, i dokładnie nic z tego nie wynika. Zmieni się, jestem pewna...

ibinia

A! Basiu,zachwyciły mnie twoje zestawy "teściowe" :D Może tylko chipsy (takie ziemniaczane z paczki?) bym sobie darowała :twisted: :mrgreen:

baśka

Ibiniu, ciasto gorsze od czipsów. Choć wiem, że one potrafią mnie uszkodzić, jest ochota, to się poddaję ;)
Ibiniu, wszystko się wyreguluje A bezpieczne pokarmy się pojawią. Nie ma innej opcji :geek:

Łeee, po polsku nie można napisać czipsy... tylko chipsy :evil:

zosiaa

Post autor: zosiaa »

Basiu,masz racje najgorsze ciasto a jak to była WZ-ka to nie tylko gluten ale też nabiał.
Ja po wczorajszej śmietanie,jeszcze dołożyłam kiełbaski swojskie no i nie pytajcie o objawy:p w nocy dyżur trzymałam :lol: ale to na moje własne życzenie ....

Julka,nie gniewaj się ale ja też odnoszę wrażenie,że zawsze czegoś za dużo.Takie to chaotyczne ,nie przemyślane.Nie masz uregulowanych pór jedzeniowych.W twoim przypadku
rotacja musi wynosić minimum 7 dni a lepiej więcej.Ustal sobie ścisły jadłospis raz dziennie,dwa razy ,trzy -tyle ile potrzebujesz abyś nie była głodna i tego się trzymaj.
Np.pół kilo mięsa,a potem takie nieprzemyślane głodówki.Dla ciebie może wystarczyłaby "głodówka" składająca się B roślinnego lub W żeby organizm wiedział kiedy dostanie i ile.
Będziesz spokojniejsza,najedzona itd.Odstaw ZP typu musy jeżynowe itp.
Wiem Julka,że masz mało tych bezpiecznych P ale może się coś z tego da poukładać.
Przepraszam,że tak piszę ale musiałam.Powiesz dobrze się mówi....ale to nie tak ja też walczę ,ciągle coś ustalam,rozpisuję, itd. i wiem, że warto.

ODPOWIEDZ