Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
aaaaq

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: aaaaq »

u mnie rano kiełbasa pieczona na smalcu z cebulką, a teraz resztki serc i żołądków i do tego trochę frytek ziemniaczanych z majonezem
pychotka :)

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Julia

Post autor: Julia »

Aaaaq, a jak robiłeś te żołądki i serca? W formie rosołu?

Patologia ze mną... masło migdałowe wpadło... Muszę zabronić kupowania takich cudów :roll: :evil: Jedyne co mnie nie rusza to masło z fistaszków i chyba tylko na to mamie zezwolę... :evil: :lol:

Iga

Post autor: Iga »

Dzienniczek prowadzę od początku diety, ale nie godzinowy, bo zwyczajnie nie mam czasu zapisywać objawów co do godziny. Zapisuję dokładnie co jadłam i jakie były objawy w tym dniu i OP. Na szczęście od czasu DDP nie mam bólów brzucha, wcześniej miałam wrażenie, że w środku tez mi wszystko puchnie.
Julia, ja do budyniu dodaję masło klarowane, więcej tłuszczu i cudna kremowa konsystencja... Ale faktycznie - szybko mieszać, powoli gotować.
Smalcu poszukam i sprawdzę co do niego dodają ;). Por faktycznie jest problematyczny, ale zupa krem z pora-pycha! A brokuły uważam za bezpieczne, czasem właśnie brokułami lub kalafiorem wyciszam się po jakiejś wpadce.
aaaaq pisze:
sobota 13 05 2017, 16:13
u mnie rano kiełbasa pieczona na smalcu z cebulką, a teraz resztki serc i żołądków i do tego trochę frytek ziemniaczanych z majonezem
pychotka :)
Brzmi świetnie, ale u mnie po takim menu już tylko encorton... Czy Wy traktujecie majonez jako białko czy jako tłuszcze?
Dzisiaj zupa szpinakowa na rosole i sałata z odrobiną majonezu i dużą ilością oleju lnianego. Zaszalałam i dodałam kilka rzodkiewek :D . Spróbuję ograniczyć ten ryż i kukurydzę jeszcze bardziej, a może wiecie jak na tym tle wypada quinoa, sorgo, amarantus?

aaaaq

@Julia - tak, jako rosół

@Iga - u mnie majonez to już T...

dzisiaj rano boczek surowy z cebulą, na drugie prawdopodobnie rosół z warzywami

Julia

Post autor: Julia »

Iga, mój brzuch nie toleruje komosy ani amarantusa (chyba), ale nie są to zboża i myślę że ty możesz je spokojnie jeść ;) Skoro tolerujesz ryż i kukurydzę (ja nie).
Mnie może majonez by nie uczulił, ale wolę nie ryzykować... chcę sobie zrobić przerwę od jajek, a tak uwielbiam... mmmm 8-)
Dzisiaj marchewka z rosołku warzywnego i sarna :lol:

aaaaq

od wszystkiego trzeba robić przerwy...dzisiaj mi się "przykleił" szpinak do rąk w sklepie, więc jutro będzie sałatka:szpinak,czarne oliwki,rzodkiew,awokado,oliwa z oliwek ;)

u mnie lista produktów szkodzących jest krótka lub długa, to zależy jak na to patrzeć ;)
bardzo szkodzą mi mleczne, nie służą mi też produkty wysokowęglowodanowe (tzn. generalnie nie tyle one same, co nadmiar W)...u mniej najlepiej sprawdza się DDP w wersji LC :)

Iga

Post autor: Iga »

Jak Wy to robicie, że macie takie rarytasy jak sarna czy chociażby podroby nie-kurze. U nas niby miasto duże, ale w zdecydowanej większości sklepów mięsnych towarowy standard. Wyczaiłam jeden niedaleko pracy, gdzie mają większy wybór (szału nie ma), ale po pracy też już nic fajnego nie kupisz. W zimie można było jeszcze zrobić zakupy przed pracą i zostawić w bagażniku (przynajmniej tej zimy), ale teraz? W marketach czasem jest królik lub kaczka, niestety z dodatkiem konserwantów, ale jak się porządnie umyje, to może być. I tyle szaleństwa. Spróbowałabym dziczyznę lub chociażby baraninę, ale chyba muszę sama upolować ;).

aaaaq

Iga - jeśli chodzi o dziczyzne, to chyba tylko Julia tutaj więcej je...mnie osobiście nawet nie ciągnie

podliczyłem sobie sałatke, która wczoraj robiłem na dzisiaj (mniej więcej) - wyszło 7,1g Białka, 14,3g W i 122g T :lol:

baśka

Post autor: baśka »

Ale proporcja :o :shock: Nawet optymalni mogą się schować ;)

Sobota i niedziela wielki DW. W nd nawet większy. Pierogi ruskie i wiejskie, na cebuli i słoninie. Potem kanapka z serem na gorąco a potem 3 piwa 8-) A dzisiaj jakieś mocno czerwone plamy na twarzy :evil: Ale dobrze, że tylko tak to się skończyło.

Do pracy miałam wziąć zupę ze szpinaku. Zapomniałam :roll: więc tak sobie myślę, że może by się przegłodzić.

Iga, dziczyzna jest w carrefourze (mrożona), bywa też w kauflandzie i rzadziej w biedronce. Iga kupuje w makro (z tego, co pamiętam).
Nigdy nie jadłam baraniny i jagnięciny. Chciałoby się :)

aaaaq

baśka pisze:
poniedziałek 15 05 2017, 09:33
Ale proporcja :o :shock: Nawet optymalni mogą się schować ;)
wyszło tak a nie inaczej, bo do moich sałatek robionych do pracy ZAWSZE dodaje kilka łyżek oliwy z oliwek dodatkowo. Żeby bez problemu wytrzymać potem do tego drugiego posiłku około 16 ;)
Patrząc na to z innej strony - ten mój posiłek to 1185kcal :mrgreen:
biorąc pod uwagę, że jem tylko 2 razy dziennie , to wszystko jest ok.
A tłuste posiłki mi smakują, ;) prawie wszystkie

ODPOWIEDZ