Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
Ja1986

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: Ja1986 »

Pugi pięknie!
Osz Ty twardzielko!

Reklama wspiera rozwój strony:
'

LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

Ja1986 pisze: czwartek 29 03 2018, 07:04 Dzień dobry.
Ja dzisiaj na śniadanie miałam bigos.
Obiad zupa z fasoli szparagowej ( można? )
Na kolację planuję szaszłyki z karkówki.
Można :)
Wyjdzie białko zwierzęce i białko roślinne.

Wczoraj udało się bezbiałkowo.
Dzisiaj jaja, jak planowałam.
Rano wcięłam grillowane bakłażany w pomidorach. Zrobiłam je mężowi do makaronu - rewelacja :) Już zapomniałam, jak to dobrze smakuje!
Szukajcie przepisu na pasta alla norma :)
Tylko przepis dostosować do DDP, czyli dodatek sera tylko w dzień mleczny :) (świetnie tu pasuje ser feta)
Tak mi posmakowało, że na 100% powtórzę :)
Mika

Post autor: Mika »

Gratki Pugi:)
U mnie dziś masło orzechowe, nie wiem co jeszcze...
baśka

Post autor: baśka »

aaaaq pisze: środa 28 03 2018, 13:46 super, że jest lepiej, ale jak są problemy neurologiczne, to powinnaś się bardziej zainteresować tematem ketozy. W książce o której kiedyś pisałem jest o tym. Pisze o GKI (glucose ketone index) - i że najlepiej żeby był <4. A w przypadku poważnych dolegliwości neurologicznych nawet 1-2 (choć to na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo trudne do uzyskania) Ponoć bardzo pomaga i leczy to problemy neurologiczne.
A wiesz, że spróbuję wejść w ketozę; na jakiś czas, Zobaczę jak się będę czuła. I po świętach. Na DDP, to prościzna, wystarczy nie jeść słodyczy i ziemniaków(mam z tym problem od jakiegoś czasu :? ) Na początku DDP miałam pasek bordowy. Tylko EBW nie poleca. Za ok półtora roku ma napisać nową książkę, to może wyjaśni dlaczego.

Pugi, zastanawiam się czy nie pogłodować z tobą dzisiaj. Wczoraj przejadłam się wieprzowiną.
ibinia

Post autor: ibinia »

Pugi, robisz porządki przedświąteczne w swoim organizmie! I wydaje się, że całkiem "lekko" sobie radzisz, brawo kochana... brawo, brawo!
Ketoza jednych uskrzydla, innych dołuje, u mnie nasila procesy zapalne, ciekawe, Basiu, jak tobie posłuży, niech posłuży bardzo!
Ja dziś śledzę śledzia. Od rana do popołudnia będę takim śledczym. Roszponka, lucerna i wafle kukurydziane będą śledzić ze mną 8-) Obrazek
aaaaq

Post autor: aaaaq »

baśka - też jestem ciekaw. Żeby była lekka ketoza odżywcza, to można pod tą granicę Lutza jeść W (72g - na pasku będzie +- lub +) Ale to wszystko jest dużo bardziej skomplikowane...ketony wydzielane z moczem - to ketonuria...ale po dłuższym stosowaniu, organizm dalej jest w ketozie, ciała ketonowe są we krwi, ale nie są już wydalane z moczem.Organizm się adaptuje. To jest już ketonemia. Więc może być zgodność z tym co pisze pani dr ;)
Tylko, żeby badać poziom ciał ketonowych we krwi, to już trochę kosztuje.(specjalny glukometr,specjalne-drogie paski itd.) - ale to jest chyba potrzebne tylko jakimś ultrasow albo tym, którym to faktycznie jest potrzebne....

Ale tak jak pisze Ibinia - ketoza nie jest dla wszystkich. Mi akurat świetnie służy...
Pugi

Post autor: Pugi »

Twardziela, twardzielka... Wytrzymałam do 13.00 i wypiłam rosół z lnem. A Ty Baśka pościsz?
Minie

Post autor: Minie »

ibinia pisze: środa 28 03 2018, 17:11 Minie, jak twoja pełność? A to tak pełność: jest mi dobrze, czy o rany, pękam w szwach? Albo jedno i drugie, w końcu każdy ma swoje preferencje :) Ja ostatnio gustuję w... no wiesz, nie będę powtarzać :lol:
pekam w szwach...za to dzis bylo mi przyjemnie:)
byl kurczak i gotowane warzywa z maslem...
a teraz zrobilam mloda kapuche na gesto z maslem, maka ziemniaczana . mlekkem kokosowym...jakie to bylo pyszne....(wiem, ze nowalijki nie sa dobre jeszcze ale nie moglam sie oprzec:))uwielbiam mloda kapuste na gesto...na 500 g dalam 70 g masla...bomba:)
ps. oczywscie nie zjadlam calego 500 g sama:)
podzielilam sie z mlodsza corka a reszte dostanie maz na kolacje;)
Ostatnio zmieniony czwartek 29 03 2018, 17:50 przez Minie, łącznie zmieniany 1 raz.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

właśnie się zastanawiam jak podejść do jutrzejszego dnia...czy post (całodniowy) czy jakoś inaczej - zostało zupy i gdzieś tam zaplanowałem delikatnie wykorzystać siemię lniane....
a tymczasem szwagierka przywiozła swojskie wyroby - szynka,schab,karczek - po pół kg, kiełbasa domowa,biała,kabanosy - po pół kg, do tego 1kg boczku i czysty smalec...poezja smaku i zapachu :)
Tak, teraz mogę napisać, że już czuć święta ;)
Ale jakoś nie mam z tym problemu - nie muszę kosztować...zapakowałem ładnie do pojemników i schowałem do lodówki :lol:
Minie

Post autor: Minie »

:)u mnie swieta bo w koncu pomylam okna w salonie i popralam firany no i pachnie pieknie na calym dole:)to dla mnie swieta...:)

jedzenie wielkanocne mnie nie kreci...
zastanawiam sie tylko czy robic DW w niedziele czy w poniedzialek ale chyba w niedziele jednak...
a w poniedzialek bede albo na jajkach albo na wieprzowince...:)

jedyne co uwielbiam to zurek z biala kielbaska:)
ODPOWIEDZ