Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
baśka
Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: baśka »

Pugi pisze: czwartek 29 03 2018, 15:32 Twardziela, twardzielka... Wytrzymałam do 13.00 i wypiłam rosół z lnem. A Ty Baśka pościsz?
O 12 złapał mnie taki głód silny, że o 13 już jadłam sałatkę z fasolą :roll: :roll: . Dla mnie jest jednak za zimno na głodówkę . Potem u mamy zjadłam fasolkę po bretońsku bez kielbasy.

Aaaaq ketony na +- miałam na optymalnej
aaaaq pisze:...ale po dłuższym stosowaniu, organizm dalej jest w ketozie, ciała ketonowe są we krwi, ale nie są już wydalane z moczem.Organizm się adaptuje. To jest już ketonemia. Więc może być zgodność z tym co pisze pani dr ;)
a czy to źle?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Pugi

Post autor: Pugi »

Jadłam jeszcze gotowaną brukiew z masłem i pastę z pieczarek i lnu. Baśka narobiła mi ochoty.
aaaaq

Post autor: aaaaq »

baśka pisze: czwartek 29 03 2018, 18:23 Aaaaq ketony na +- miałam na optymalnej
wszystko zależy od tego ile W na niej jadłaś - jak te 0,8g/kg wagi należnej, to byłaś jednocześnie w ketozie ;) Ja na DO jechałem na niższych W, i miałem mocniejszą ketozę.
Przecież DO, dieta Lutza,Paleo,LCHF czy też ketogeniczna (lub inne) są do siebie podobne - jak obetniesz w nich mocniej węgle, to zwykle pojawia się ketoza. Zresztą - ketoza to coś normalnego, ciała ketonowe pojawiają się w głodówce i jest to normalny stan fizjologiczny...
myślisz, że dlaczego tak się zwykle szybko chudnie na takim żywieniu - to w części zasługa ketozy ;)
baśka pisze: czwartek 29 03 2018, 18:23 a czy to źle?
to dobrze - bo taki jest właśnie zarzut i przeciwwskazanie do długotrwałego stosowania diety ketogenicznej - że wydala się wartościowy materiał energetyczny z moczem. Ale zapomina się przy tym, że po jakimś czasie organizm zaczyna się przystosowywać...a jak się zaadaptuje i przestaje wydalać ciała ketonowe, to nie ma już przeciwwskazań ;)
Pugi

W Kauflandzie jest oliwa kalamata po 11.99 za pół litra i oliwki w takich wielkich pękatych słojach 1650 gram po 14.99
Pugi

Co Wy dzisiaj wszyscy aż tak ostro pościcie, że nawet pisać o jedzeniu nie chcecie :?: :?: :?: :lol:
LoveMeTender

Post autor: LoveMeTender »

U mnie śledzie:)
Jutro mozzarella, bo mam oryginalną kulkę o wadze 200g, to na dwa posiłki będzie:)
Mika

Post autor: Mika »

Czy ktoś pogłoduje ze mną we wtorek po świętach ? :D
Pugi

Mika pisze: piątek 30 03 2018, 14:29 Czy ktoś pogłoduje ze mną we wtorek po świętach ? :D
Mika, ja bardzo chetnie :D Chociaż prawdę powiedziawszy wolałabym we środę. Jeśli jednak zależy Ci na wtorku to się dostosuję do Ciebie. Naprawdę czuję, że posty są dla mnie dobre i dobrze się czuję na postach :D
Oglądaliście albo słyszeliście o głodówkach na Filipinach? To jest teraz moje marzenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
aaaaq

Mika pisze: piątek 30 03 2018, 14:29 Czy ktoś pogłoduje ze mną we wtorek po świętach ? :D
na dzień dzisiejszy nie planuję żadnych głodówek...nie planuję objadać się przez święta, a nie widzę potrzeby stosowania regularnych głodówek...no ale możliwe że będę mieć chwile słabości, wtedy się odezwie ;)

tutaj znalazłem ciekawy artykuł o trochę dłuższej głodówce
http://www.nowoczesnadietetyka.pl/item/ ... odzie.html
fajnie opisane, są wyniki pomiarów...ale to dla mnie już jest hardcore ;)
aaaaq

dobiega powoli końca mój tydzień jarski, więc czas na chwilę refleksji - bez problemu mógłbym nawet przez dłuższy czas prowadzić tak żywienie, ale jeden problem będzie pojawiać się regularnie - jestem syty (tłuszcz!!) ale mam uczucie "coś bym zjadł" - bo żołądek pusty....(takie subiektywne uczucie)Przy jedzeniu białek zwierzęcych mam tak tylko sporadycznie...z tego często bierze się podjadanie z wszystkimi tego konsekwencjami...dzisiaj musiałem ratować się cukinią dodatkowo ;)
ODPOWIEDZ