Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zosiaa

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zosiaa » niedziela 05 02 2017, 17:33

Julia a ogórki zielone nie kiszone, taka mizeria z odrob.majo?

Reklama wspiera rozwój strony:
'

ibinia

Post autor: ibinia » niedziela 05 02 2017, 18:29

Julko, a próbowałaś koperek, zielona pietruszka, seler naciowy? Owoców też nie tolerujesz? A awokado? Tylko to głównie tłuszcz :? Trzeba wymyślić jakieś "dziwadło", którego nie jadałaś albo rzadko jadałaś, hmmm... A makarony sojowe, soczewicowe? Pomidory? Pamiętam, że ziemniaki nie za bardzo przyswajasz, co z pomidorami? Bakłażan? Psiankowate licho z nich, ale jak szukamy czegokolwiek przyswajalnego, to nie patrzymy na to.

ibinia

Post autor: ibinia » niedziela 05 02 2017, 18:37

A zielenina typu roszponka, pak choi, fenkuł, cykoria? Próbowałaś gotowanego pora? Cebulę i czosnek dla mnie są niedobre, por w niedużych ilościach ujdzie.

ibinia

Post autor: ibinia » niedziela 05 02 2017, 18:43

Ostatecznie zostaje ci jeść po kolei szkodzące warzywa, tylko z długimi odstępami rotacyjnymi. Ja tak robię, bo naprawdę nie miałabym co jeść, to nie jest żart ani wyolbrzymianie, na testach alergicznych i nietolerancji po prostu nie było produktu "dobrego". Mimo to da się powoli oswajać te "potwory". Trudna taka patowa sytuacja... Julko, dasz radę, znajdziemy albo wynajdziemy jedzenie akuratne dla ciebie :shock:

Julia

Post autor: Julia » niedziela 05 02 2017, 18:47

Surowizny wgl. nie mogę - koperek pietruszka feee od zawsze :( Seler naciowy kiedyś w sokach piłam, zjeść to bym się obawiała, owoców absolutnie nie, awokado ostatnio nie posłużyło (ale było jedzone z mięsem - może za dużo?), ogórek surowy też nie, robiłam kilka prób - surowe odpada :(
Cukinię spróbuję solo z samym tłuszczem dobrze uduszoną za kilka dni :D Makaron sojowy, z soczewicy też raczej zjem (zaopatrzona jestem), tylko po tym mnie często wzdyma... I topinambur zamówię, ale na razie kilka dni bez warzyw i tego typu rzeczy, bo mam dość :evil:
A por to już kosmos - zrobiłam kiedyś zupę z cukinii i pora i tak mnie wysypało, a potem byłam u doktorki i jak powiedziałam o porze to też się przestraszyła aż :D Zielone to nie dla alergików :(
Pomidorów to nawet nie próbuję - kiedyś była próba na sam przecier i nie... Bakłażana nie lubię :( Cykorię też kiedyś próbowałam i fee i nie posłużyła :(
Także ja to ciężki przypadek jestem :)

Julia

Post autor: Julia » niedziela 05 02 2017, 18:49

Tylko u mnie "długie odstępy czasowe" nic nie dają, np. cebulę starałam się co 2 tyg. i z każdym kolejnym razem jest gorzej - biegunka przychodzi szybciej, buraki to jadałam nawet raz na 2 miesiące i żadnej poprawy, dlatego u mnie rotacja się nie sprawdza, myślę po prostu nad takim podejściem zero błonnika przez np. 2 tyg, żeby flaczki odpoczęły odpowiednio długo :D

Julia

Post autor: Julia » niedziela 05 02 2017, 18:50

Ale na ziemniaki i awokado przyjdzie za niedługo czas - one nie za często są bardzo przyjazne :D

ibinia

Post autor: ibinia » niedziela 05 02 2017, 18:53

U mnie różnica jest w tym, że uwielbiam wszystkie warzywa. Nie służą, ale to nic, robię odstęp czasowy i znowu zjadam. Jakby nie smakowały, to bym nie ponawiała prób, zrozumiałe. Jakiś czas bez warzyw przeżyjesz bez uszczerbku dla zdrowia, a może i z pożytkiem, skoro tak ci szkodzą?

ibinia

Post autor: ibinia » niedziela 05 02 2017, 18:57

Julka, dłuższy odstęp to dla jednego tydzień, dla drugiego pół roku albo i więcej ;) To właśnie spróbuj ustalić intuicyjnie i patrząc na reakcje. Cebuli i pokrewnych nie ruszałam przez rok, może nawet dłużej, takie moje rotacje :mrgreen:

Julia

Post autor: Julia » niedziela 05 02 2017, 19:08

A to w sumie tak jakoś popróbuję :D

ODPOWIEDZ