Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Dieta dr Ewy Bednarczyk-Witoszek
zielona

Re: Dieta Dobrych Produktów - dyskusje

Post autor: zielona » poniedziałek 30 01 2017, 19:57

Witam, podczytywałam Was na kafeterii i widzę, że się tutaj przenieśliście.
Mogę zaglądać?
Dopiero się wdrażam, co rożnie mi wychodzi.
Dzisiaj było w miarę, rano kawa, potem jabłko pieczone, barszcz czerwony ala ukraiński, bez fasoli, z kurczakiem grillowanym plus ogórek kiszony, wieczorem frytki z piekarnika z majonezem i keczupem.

Basiu ten sernik to zwykły, czy jakiś specjalny? czy z jajkami i w DW?
Gzik to mój smak dzieciństwa, jedzenie w piątek:) Ciekawe czy by mi to teraz smakowało.

Reklama wspiera rozwój strony:
'

Julia

Post autor: Julia » poniedziałek 30 01 2017, 21:20

Zielona, super menu jak na początek, na początku przez np. tydzień, miesiąc możemy mieszać białka żeby wyjśc z wysokich węglowodanów, potem zmierzamy do 1B na dobę :)
Mleczne to teoretycznie DW, ale część z nas tutaj stosuje czasem dni mleczne :)

aaaaq

Post autor: aaaaq » wtorek 31 01 2017, 06:12

baśka pisze:
poniedziałek 30 01 2017, 14:54
A moja gzika to: ser biały ze śmietaną, szczypiorem, rzodkiewkami i solą. Bez ziemniaków.
na kujawach jeśli się nie mylę, to funkcjonuję pod nazwą gzik. A przynajmniej tak mówi rodzina mojej żony, która stamtąd pochodzi :)
zielona pisze:
poniedziałek 30 01 2017, 19:57
Witam, podczytywałam Was na kafeterii i widzę, że się tutaj przenieśliście.
Mogę zaglądać?
pewnie że tak :)

Po wczorajszym mieszaniu białek, dzisiaj rano OP, dzisiaj mam w planach sałatkę(cukinia,rzodkiew,awokado,oliwki,oliwa z oliwek) a na drugie mięso z wywaru i wywar

Julia

Post autor: Julia » wtorek 31 01 2017, 06:32

Ja dzisiaj prawie bez OP (tak to policzę) i planuję rosół (kolagenowy), a wczoraj wieczorkiem wpadły jeszcze ziemniaczki, nie zaszkodziły :)

Julia

Post autor: Julia » wtorek 31 01 2017, 08:13

Więc dzisiaj były ziemniaczki smażone i rosół, a potem dalej będzie rosołek :) Odezwijcie się:D

baśka

Post autor: baśka » wtorek 31 01 2017, 09:39

Witaj Zielona :D Sernik z jajkami. Rano OP, który się objawił dwiema (czy dwoma?) krostami na nosie :evil: Teraz nie wiem czy po mlecznych czy jajkach (ostatnio też mi zaszkodziły).
Wczoraj przez cały dzień zjadłam 5 kawałków sernika :oops: i gzikę z 2/3 kostki sera (więcej nie dałam rady).
Aaaaq, u mnie się mówi gzika, przynajmniej w mojej rodzinie, lubelskie.

A dzisiaj wieprzowina. Rano, o 12 będzie salceson, obiadu jeszcze nie wymyśliłam. Może coś podpowiecie.
Rodzinka nie lubi mielonych, schabowe im się przejadły, córeczka jeszcze nie je żeberek, kotletów z łopatki/karczku ja nie lubię :roll:

aaaaq

Post autor: aaaaq » wtorek 31 01 2017, 10:14

baśka pisze:
wtorek 31 01 2017, 09:39
Witaj Zielona :D Sernik z jajkami. Rano OP, który się objawił dwiema (czy dwoma?) krostami na nosie :evil: Teraz nie wiem czy po mlecznych czy jajkach (ostatnio też mi zaszkodziły).
nie wiedzieć dlaczego, u mnie OP objawia się ostatnio tylko poprzez zapchany nos. Wcześniej jeszcze bywała potrzeba odchrząkiwania, ale od jakiegoś czasu mam z tym spokój.

baśka - nawet jest wpis w wiki na ten temat
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gzik
czasami mam smak na takie rzeczy, ale jeszcze muszę poczekać aż przestanie mi szkodzić nabiał....

baśka

Post autor: baśka » wtorek 31 01 2017, 10:51

Aaaaq u mnie też ostatnio tylko zatkana prawa dziurka w nosie.
Ale nigdy nie zwracałam uwagi na to, po jakim jedzeniu robi mi się krosta. A robiły się, robiły...
Przypomniało mi się jeszcze, miałam fibo. Obudziłam się w nocy i czułam się chora. Byłam bardzo senna, nie sprawdziłam która była godzina; nie wiem po ilu godzinach od jedzenia.
x
W dzieciństwie nie lubiłam gziki. Wczoraj bardzo mi smakowała. Ciągle bym ją dosalała, może jakichś mikroelementów mi brakuje.

ibinia

Post autor: ibinia » wtorek 31 01 2017, 11:03

Basiu, gulasz, gołąbki? Może oszukane gołąbki, czyli składniki te same, tylko układane na blaszce warstwami i zapieczone?
U mnie mówi się ten gzik :D
Dzisiaj drugie jajkowanie i burakowanie, ale tym razem usmażyłam placki z tychże plus mąka kokosowa. Zielona pietruszka i ćwikła dopełnią całości.
Zielona, zostań z nami, bardzo dobrze zaczęłaś!

zosiaa

Post autor: zosiaa » wtorek 31 01 2017, 11:22

Witaj zielona [serce]
Basiu dobry jest schab pokrojony na porcje ,obsmażony na maśle
dużo cebuli i dusić w tej cebuli potem cebulę przetrzeć i takim gęstym sosem polać schabiki-pycha .

Ibinia,ja też jajkowo.
Jajecznica na słoninie z pieczarkami
Rosół będzie a może jakaś zupka na rosole
i jeszcze raz mizeria.
Ostatnio zmieniony wtorek 28 02 2017, 15:47 przez zosiaa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ